Čelsiju pripao derbi sa Sitijem! Fernando Tores junak (video)

13

Novi junak Čelsija je Fernando Tores koji je asistencijom i golom, i to u 90. minutu, obezbedio pobedu od 2:1 nad Mančester sitijem u 9. kolu Premijer lige. Bolji dani dolaze za fudbalere Sanderlenda koji su u lokalnom derbiju savladali Njukasl istim rezultatom, dok je Totenhem slavio minimalan trijumf nad Halom.

Ekipe koje su bile jedna do druge na tabeli, na petom i šestom mestu do ovog kola, prilično bojažljivo su ušle u derbi, koji je odlučio nesporazum Matije Nastasića i Džoa Harta, odnosno gol Fernanda Toresa nakon te greške u 90. minutu za trijumf od 2:1. Usledilo je veliko slavlje na Stamford bridžu, pa je Žoze Murinjo i toj euforiji završio na tribinama kako bi podelio radost sa navijačima.

Branislav Ivanović je zauzeo svoje mesto na desnom beku, a na drugoj strani je Nastasić činio štoperski tandem sa Demikelisom koji je prvi put bio starter. Kliši je dobio prednost u odnosu na Kolarova i upravo je taj potez Pelegrinija koštao Siti u prvom poluvremenu.

Tores je protutnjao pored beka gostiju po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i pronašao Šurlea na petercu koji je lako matirao Harta za 1:0 u 33. minutu. Tako se španski napadač iskupio za promašaj kada je prebacio gol iz izgledne šanse na asistenciju Ramireša pre vodećeg pogotka.

14

Preporođeni napadač Čelsija je bio željan igre što je pokazao i u 36. minutu kada se namestio iskosa sa leve strane i dobro gađao dalji ugao, ali ga je prečka sprečila da se upiše u strelce.

“Građani” su odmah po povratku sa pauze došli do izjednačenja kada je Nasri izbacio Aguera po levoj strani, argentinski špic je izbegao ofsajd zamku i zakucao loptu iza leđa Čeha. Želeo je Siti da preokretom odnese sva tri boda u Mančester, nije pomogao ni ulazak Kolarova u 79. minutu, jer je u samom finišu ostao i bez remija.

Nastasić nije primetio da je Hart krenuo po loptu na ivicu kaznenog prostora, već je želeo da mu je vrati glavom i tako proigrao Toresa, koji je surovo kaznio njihov nesporazum, pa se Čelsi popeo na deobu drugog mesta sa 20 bodova, koliko ima i Liverpul.

Totenhem se dugo mučio sa Halom pred svojim navijačima, da bi odluka pala u 80. minutu. Elmohamadi je igrao rukom u svom šesnaestercu, pa su “pevci” dobili penal, a Roberto Soldado je sa bele tačke zatresao mrežu za pobedu od 1:0.

15

Čak devet utakmica čekali su navijači “crnih mačaka” na prvu radost, a ona je izgleda došla u pravom vreme. Pao je ljuti rival na stadionu “Svetlosti”, a za to je među najzaslužnijima novi trener Gus Pojet.

Tavorio je Sanderlend na dnu od početka sezone, sa klupe je morao da ode Paolo di Kanio i to je prodrmalo “fenjeraša”, za koga je derbi počeo kako su samo sanjali.

Već u petom minutu je Stiven Flečer matirao Tima Krula za 1:0, ali jeNjukasl bolju igru u daljem toku meča krunisao na isteku sat vremena igre. Ben Arfa je uputio oštar centaršut sa leve strane, a na drugoj stativi je bio usamljen Metju Debuši kome nije bilo teško da anulira zaostatak.

16

Svrake” su bile bliže preokretu i osvajanju celog plena, ali je onda Pojet napravio potez – umesto Adama Džonsona uveo je Fabija Borinija, a italijanski napadač mu se na poverenju odužio sjajnim golom za pobedu.

Pet minuta pre kraja meča, kada je Njukasl imao inicijativu, krenula je akcija domaćeg tima po levoj strani, Altidor je odložio loptu za Borinija, a on je sa 20-tak metara poslao u gornji levi ugao za 2:1 i erupciju oduševljenja.