EL: Fener lako sa Zvezdom

679

Košarkaši Fenerbahčea opravdali su ulogu favorita i bez mnogo muke pobedili su Crvenu zvezdu u 11. kolu Evrolige – 87:72.

Turski prvak je sedmim uzastopnim trijumfom protiv Beograđana ostao na drugoj poziciji na tabeli sa učinkom 8-3, dok su crveno-beli upisali sedmi neuspeh, treći vezani.

Iako oslabljeni neigranjem Marka Gudurića i Luke Mitrovića crveno-beli su hrabro počeli meč protiv renomiranog rivala, a trener Dejan Radonjić je od prvom minuta na teren poslao Borišu Simanića. Zvezda je odlično odigrala prvu četvrtinu, pogotovo Ognjen Kuzmić, i serijom 8:0 gosti su poveli 14:9 u 8. minutu.

Međutim, u moć Fenera srpski prvak uverio se u samo nekoliko minuta. Domaća ekipa je odgovorila serijom 14:0, Zvezda koš nije postigla u uvodnih pet minuta druge četvrtine i kada je na semaforu pisalo 32:18 bilo je jasno da će biti mnogo teško da se crveno-beli vrate u meč.

Iskusni Marko Simonović je sa dve vezane trojke uspeo da minus vrati na jednocifren (32:24), ali kad god je bilo potrebno Fener je imao spreman odgovor.

Na poluvreme se otišlo sa solidnom prednošću Fenerbahčea, a u nastavku utakmice domaća ekipa je igrala taman toliko da održava sigurnu prednost i ne dozvoli gostima da se razmahnu.

Sjajni Ekpe Judo je dominirao u reketu, poeni Obradovićevih igrača bili su ravnopravno raspoređeni, a trojkom Pere Antića, bivšeg košarkaša Crvene zvezde, tim iz Istanbula je u poslednju čevrtinu ušao sa velikih 68:50.

U poslednih 10 minuta Fenerbahče je malo popustio, što je Zvezda znalački iskoristila i u 36. minutu minus smanjila na 74:65 i vratila neizvesnost ovom meču.

Obradović je reagovao i na tajm-autu podsetio svoje igrače koje su im obaveze i već u sledećem napadu Antić trojkom, potom i Kalinić, vratili su stvari na svoje mesto – 79:65.

Dejan Radonjić je šansu pružio i 22-godišnjem Ognjenu Dobriću, koji je svih 8 poena, prve u Evroligi, postigao u poslednjoj četvrtini i ostavio vrlo dobar utisak.

Crvena zvezda u sledećem kolu, 15. decembra, dočekuje Makabi, a Fenerbahče dan kasnije gostuje Panatinaikosu.

Fenerbahče – Crvena zvezda 87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22)

Fenerbahče: Judo 15 (5-7 za dva), 9 sk, 5 as, 5 bl, Mahmutoglu, Antić 13 (3-4 za tri), Slukas 10, 9 as, Nanili 3, Minčev, Ugurlu, Veseli 14 (6-8 za dva), 5 sk, 3 as, Kalinić 8 84-4 za dva), 6 sk, 2 as, Dikson 11 (3-6 za tri), 3 as, Duverioglu 4, Datome 9.

Crvena zvezda: Volters 8 (2-8 za dva, 1-3 za tri), 4 as, 3 uk. lopte, Dangubić, Lazić 5, Simanić, Dobrić 10 (5-6 za dva, 0-2 za tri), Simonović 14 (4-6 za tri), 6 sk, Dženkins 12 (4-11 za dva, 1-1 za tri), Jović 4, 7 as, Kuzmić 8 (2-7 za dva) 10 sk, Bjelica 11 (4-8 za dva).