Novi Jokićev tripl-dabl, Denver razbio Bulse

544

Denver se sa gostovanja Bulsima u Čikagu vraća sa važnom pobedom. Slavili su Nagetsi 125:107, a Nikola Jokić odigrao je još jednu fenomenalnu utakmicu.

Domaćin je bolje otvorio meč i dobio prvu četvrtinu, a nakon potpuno izjednačene druge deonice, Čikago je bio tim koji je na poluvremenu imao prednost od tri poena.

Međutim, Denver je tu prednost stigao u nastavku i pred odlučujuću četvrtinu imao +9 koje su samo povećavali do kraja, zahvaljujući svojoj dobroj igri u napadu i odbrani ali i očajnoj četvrtini Čikaga.

Najefikasniji u pobedi Denvera bio je Danilo Galinari sa 22 poena, Vilson Čendler dodao je 20,ali ponovo će se pričati o partiji srpskog centra Nikole Jokića koji je zabeležio novi tripl-dabl.

Jokić je meč završio sa 19 poena, 16 skokova i 10 asistencija uz jednu blokadu i sve to za 32 minuta na parketu.