Plavi osvojili tri važna boda protiv Jagodinaca

fk_novi_pazar_wallpaper_hd_grunge_by_syndikata_np-d4r3egh

U utakmici 23 kola Jelen Super Lige, igrači Novog Pazara su na svom terenu, pred oko 5000 gledalaca, savladali neugodnu ekipu Jagodine sa 2:1 i tako osvojili 3 jako važna boda u borbi za opstanak.

Krenuli su plavi ofanzivno od samog starta utakmice i nagovestili da je u ovom meču pobeda imperativ. Imali su nekoliko izglednih šansi već na samom početku, ali nisu uspeli da ih realizuju napadači Pazarskog tima.  Onda u 21 minutu kardinalnu grešku golmana Jagodine kažnjava Admir Kecap i tim pogotkom dovodi plave u zaslzuženo vodstvo od 1:0. Nakon tog pogotka ekipa Novog Pazara kreće još ofanzivnije i oštrije. Izgleda da je novi trener plavih, popularni Uške, naredio totalnu ofanzivu na gol Jagodinaca. I to mu se isplatilo u 39 minutu. Golom Vujovića Pazar je vodio sa 2:0 i tim rezultatom otislo se i na poluvreme.

U drugom poluvremenu kao da su se plavi malo povukli i namerno prepustili inicijativu gostima. Napadali su igrači Jagodine, ali su se njihovi napadi završavali negde na 25 m od gola Novog Pazara. Bilo je tako sve do 70 minuta utakmice, kad je Miloš Stojanović, popularni Popaj, sjajnim volej udarcem savladao Djogatovića i smanjio na 2:1 i zaslužio aplauze celog stadiona. Osim šanse u sudijskoj nadoknadi za Jagodinu kad je Djogatović sjajno intervenisao, drugo ništa nije vredno pomena.

Sve u svemu ostalo je 2:1 nakon poslednjeg sudijskog zvižduka i tako su plavi obezbedili jako važna 3 boda u borbi za opstanak. Na ruku su nam išli i neki drugi rezultati u ovom kolu. A oni su:

16:00 Kraj Novi Pazar 2 – 1 Jagodina (2 – 0)
  16:00 Kraj  Rad 1 – 0 OFK Beograd  (1 – 0)
  16:00 Kraj Radnicki 1923 0 – 0 Borca (0 – 0)
  16:00 Kraj Radnicki Nis 1 – 1 Donji Srem (0 – 1)
  16:00 Kraj Smederevo 0 – 1 Hajduk Kula (0 – 0)

U 14 h Partizan je savladao ekipu Javora, dok C.Zvezda na svom terenu upravo igra protiv Spartaka iz Subotice. Igra se 30 minut a rezultat je 1:1.