Još jedno burno veče u Ligi šampiona!

Mančester Junajted, Siti, Benfika, Real, Juventus, PSŽ i CSKA ostvarili su pobede u drugom kolu Lige šampiona.

U grupi A Real i PSŽ su se izdvojili sa po dve pobede. Madriđani su lagano nadigrali Malme 2:0, pogocima Kristijana Ronalda.

PSŽ je imao znatno jaček rivala, ali je još lakše odradio posao protiv Šahtjora. Pogocima Orijea, Luiza i Ibrahimovića “sveci” su pokorili Lavov.

Junajted je već u četvrtom minutu primio gol od Volfsburga, ali su Huan Mata iz penala i Kris Smoling doneli prvu pobedu “Crvenih đavola” u takmičenju ove sezone.

U istoj grupi CSKA je nadigrao PSV 3:2, nakon što su “Armejci” umalo prokockali tri gola prednosti, od kojih su dva stigla zahvaljujući Zoranu Tošiću.

Benfika je neočekivano savladala Atletiko Madrid na Visente Kalderonu preokretom sa 2:1, a junak je bio Nikolas Gaitan, strelac pa asistent za Portugalce. U prvom meču grupe C Astana je remizirala sa Galatasarajem 2:2.

Siti je jedva stigao do pobede u Menhengladbahu, domaćin je promašio penal u prvom poluvremenu, ali je poveo preko Štindla u 54. minutu. Međutim, Nikolas Otamendi uz mnogo sreće donosi izjednačenje u 75, a Serhio Aguero pogađa penal u 90. za veliki preokret.

Juve je lider grupe D sa dva trijumfa, u sredu je rutinski savladao šampiona Lige Evrope Sevilju 2:0, pogocima Alvara Morate i Simonea Zaze.