SERIA A: Ljajić strelac u remiju u Firenci, Roma gubi korak za Juventusom!

Novopazarac Adem Ljajić doneo je bod ekipi Rome protiv Fiorentine u Firenci (1:1) u meču 20. kola italijanske Serije A.

Ljajić je izjednačujući pogodak, svoj sedmi u prvenstvu, postigao u 49. minutu nakon što je u petercu domaćeg tima realizovao asistenciju Huana Iturbea.

Prethodno je u 19. minutu nemački napadač Mario Gomez doveo Fiorenitinu u vođstvo, posle akcije Nenada Tomovića i Davida Pizara.

U nastavku oba tima nisu iskoristila nekoliko povoljnih šansi, pa je nerešen rezultat možda i najpravedniji ishod meča.

Ljajića je u finišu meča zamenio defanzivac Daglas Majkon, dok je Tomović za Fiorentinu odigrao ceo meč.