Naslovna Vijesti Gori Zenica Bosna – Izrael 3:1 – kraj!

Gori Zenica Bosna – Izrael 3:1 – kraj!

Nogometna reprezentacija BiH večeras na Bilinom Polju u Zenici igra šesti susret kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine. Protivnik izabranika selektora Mehmeda Baždarevića je selekcija Izraela. Tekstualni prenos ovog susreta možete pratiti na portalu Klix.ba.

73’ – Gooooooooooool! Višća pogađa za 3:1.
73’ – Pjanić je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta ide pored desne stative golmana Marciana.
70’ – Žuti karton za Ben Harusha koji je faulirao Edina Džeku na nekih 18 metara.
70’ – I Baždarević će mijenjati. Hajrović se spremaa za ulazak u igru.
69’ – Još jedan opasan napad Izraela. Ben Haim je prošao po lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac, ali srećom šut glavom napadača Izraela ide iznad prečke gola Asmira Begovića.
68’ – Višća je ležao na travi nakon starta Bitona.
64’ – Još jedan opasan napad Izraela. Srećom, Ben Haim je šutirao pored gola iz izgledne situacije.
64’ – Lulić je povukao polukontru, ubacio za Pjanića, ali je lopta bila prejaka.
62’ – Sjajnu utakmicu igra Edin Višća.
61’ – Kakva šansa. Džeko je pokušao glavom, ali lopta ide pored gola.
59’ – Lulić je pokušao, ali lopta ide u korner.
57’ – Izraelci su mogli do izjednačenja. Srećom, na golu je Asmir Begović koji krajnjim naporima brani šut Izraelaca.
56’ – Bez većih šansi u posljednjih pet minuta. Lopta je u nogama Zmajeva.
55’ – Hajrović i Bičakčić na zagrijavanju.
51’ – Begović je odbranio nakon opasnog napada Izraelaca.
48’ – Haris Medunjanin je dobio žuti karton.
47’ – Kakva akcija. Sjajno su kombinirali Pjanić i Mujdža, a Lulić glavom šalje loptu pored gola.
46’ – Počelo je drugo poluvrijeme na Bilinom Polju.
45’ – Poluvrijeme na Bilinom Polju. Nakon 45 minuta BiH vodi 2:1 golovima Višće i Džeke.
45’ – Gooooooool! Džeko za vodstvo BiH!
45’ – Vranješ je šutirao, a lopta pogodila u ruku jednog od izraelskih reprezentativaca.
45’ – Penal za BiH! Idemo po vodstvo.
41’ – Sjajan napad Zmajeva. Džeko je dodao do Pjanića a ovaj uposlio Višću koji matira Marciana za 1:1
41’ – Gooooooooooooool! Edin Višća pogađa za izjednačenje!
41’ – Ben Haim dovodi Izrael u vodstvo nakon slabe reakcije Edina Džeke i odbrane.
37’ – Kolašinac je sjajno prošao po lijevoj strani, pokušao ubaciti, ali su gosti izbacili loptu.
33’ – Kakva šansa za Edina Višću. Pjanić je sjajno našao krilnog napadača, ali ovaj šutira pored gola.
31’ – Ben Haim je šutirao, ali je Begović bez problema odbranio. Prva šansa za goste.
28’ – Izraelci bez većih prijetnji po gol begovića, Zmajevi napadaju.
24’ – Medunjanin je ponovo šutirao, lopta otišla u korner.
22’ – Lulić je oduzeo loptu Izraelcima, dodao do Džeke koji je pokušao uposliti igrača Lazija, ali je lopta bila prebrza.
22’ – 61 posto posjeda lopte ima BiH.
20’ – Na tribinama vlada sjajna atmosfera.
19’ – Džeko je bio u šansi nakon odličnog napada BiH. Ali je šutirao pored gola.
18’ – Faul nad Pjanićem koji je povučen za dres na sredini terena.
17’ – Ponovo je Medunjanin ljevicom šutirao sa preko 20 metara. Ovaj put preko gola.
17’ – Pjanić je pokušao ubaciti, ali odbrana Izraela izbacuje loptu.
15’ – Navijači nogometne reprezentacije BiH su na početku utakmice sa Izraelom na sjevernoj tribini stadiona Bilino Polje u Zenici podigli transparent upućen bh. reprezentativcu Ognjenu Vranješu.
15’ – Lulić je odlično šutirao iskosa sa lijeve strane, ali Marciano ponovo brani.
14’ – U prvih desetak minuta Zmajevi kontrolišu igru, ali još uvijek bez veće šanse osim one Medunjanina.
11’ – Medunjanin volejom još jednom šutira, ali je lopta pogodila Gershona te ga oborila na teren.
11’ – Džeko je imao šansu ispred gola Izraela, ali nije imao kome dodati loptu. Šteta.
10’ – Ben Haim se našao u šesnaestercu BiH, ali odbrana Zmajeva odlično ragira na njegov šut.
10’ – Višća je pokušao po denosj strani, ali ga je Ben Harush zaustavio.
7’ – Pjanić je oduzeo loptu Izraelcima, sjajna borba bh. reprezentativaca na početku susreta.
7’ – Kakva bomba Harisa Medunjanina sa nekih 18 metara. Ali je golman Izraela odbranio i loptu poslao u korner.
5’ – Mujdža je napravio prekršaj u napadu. Lopta za Izrael.
4’ – Faul nad Miralemom Pjanićem.
3’ – Na klupi konsultacije Baždarevića i njegovog pomoćnika Stephanea Guillija.
2’ – Sjajan šut Pjanića nakon ubačaja Višće koji je proslijedio do Džeke, a kapiten do veznjaka Rome. Šteta!
1’ – Lopta je u posjedu Zmajeva. Na sredini kombinuju Medunjanin i Bešić.
1’ – Počeo je susret na Bilinom Polju. Sretno Zmajevi!