Naslovna Sport Fudbal Još jedno burno veče u Ligi šampiona!

Još jedno burno veče u Ligi šampiona!

MANCHESTER, ENGLAND - DECEMBER 14: Wayne Rooney of Manchester United celebrates with his team-mates after scoring the first goal during the Barclays Premier League match between Manchester United and Liverpool at Old Trafford on December 14, 2014 in Manchester, England. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Mančester Junajted, Siti, Benfika, Real, Juventus, PSŽ i CSKA ostvarili su pobede u drugom kolu Lige šampiona.

U grupi A Real i PSŽ su se izdvojili sa po dve pobede. Madriđani su lagano nadigrali Malme 2:0, pogocima Kristijana Ronalda.

PSŽ je imao znatno jaček rivala, ali je još lakše odradio posao protiv Šahtjora. Pogocima Orijea, Luiza i Ibrahimovića “sveci” su pokorili Lavov.

Junajted je već u četvrtom minutu primio gol od Volfsburga, ali su Huan Mata iz penala i Kris Smoling doneli prvu pobedu “Crvenih đavola” u takmičenju ove sezone.

U istoj grupi CSKA je nadigrao PSV 3:2, nakon što su “Armejci” umalo prokockali tri gola prednosti, od kojih su dva stigla zahvaljujući Zoranu Tošiću.

Benfika je neočekivano savladala Atletiko Madrid na Visente Kalderonu preokretom sa 2:1, a junak je bio Nikolas Gaitan, strelac pa asistent za Portugalce. U prvom meču grupe C Astana je remizirala sa Galatasarajem 2:2.

Siti je jedva stigao do pobede u Menhengladbahu, domaćin je promašio penal u prvom poluvremenu, ali je poveo preko Štindla u 54. minutu. Međutim, Nikolas Otamendi uz mnogo sreće donosi izjednačenje u 75, a Serhio Aguero pogađa penal u 90. za veliki preokret.

Juve je lider grupe D sa dva trijumfa, u sredu je rutinski savladao šampiona Lige Evrope Sevilju 2:0, pogocima Alvara Morate i Simonea Zaze.