Naslovna Sport KLS: Zlatibor previsok za Pazarce

KLS: Zlatibor previsok za Pazarce

kls:-zlatibor-previsok-za-pazarce

Košarkaški Zlatibora pobedili su večeras u Novom Pazaru istoimenog domaćina sa 86:75 (21:24, 18:25, 26:12, 21:14) , u utakmici 12. kola Košarkaške lige Srbije (KLS).

Iako su Pazarci u finišu prvog poluvremena u tri navrata imali plus 13, u 19. minutu bilo je 45:32, gosti iz Čajetine su zahvaljujući dužem rosteru stigli do ubedljivog trijumfa.

Najzapaženiji kod Zlatibora bio je Jan Rebec sa 21 poenom, a sledili su ga Dimitrije Nikolić sa 16 i Ivan Smiljanić sa 15, dok je Vitalij Ljutič na 12 poena dodao i osam skokova.

Dedrik Bojd ubacio je 24 poena za Novi Pazar, a dobru partiju pružio je još Marko Gutalj sa 18 koševa i osam skokova, kao i Lazar Stanković sa 17 koševa i deset skokova.

Meč u Dvorani Sportske akademije Douš pratilo je oko 500 gledalaca.

Zlatibor je na deobi druge i treće pozicije u KLS sa skorom 9/3, dok je Pazar između 11. i pretposlednjeg, 15. mesta sa 4/8.

Novi Pazar u 13. kolu gostuje pančevačkom Tamišu, a Zlatibor dočekuje ekipu Džokera iz Sombora.

M. Minić

The post KLS: Zlatibor previsok za Pazarce appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.