Naslovna Sport Novi Pazar ima šampionku Evrope u boksu: Zlatna Kuluhova!

Novi Pazar ima šampionku Evrope u boksu: Zlatna Kuluhova!

novi-pazar-ima-sampionku-evrope-u-boksu:-zlatna-kuluhova!

Bokserka Novog Pazara Kristina Kuluhova osvojila je večeras zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Ona je u finalu kategorije do 63 kilograma podeljenom odlukom sudija pobedila reprezentativku Rusije Elenu Babičevu.

Kuluhova je Ruskinja, a početkom godine sa trenerom Alanom Bičenovim došla je u Novi Pazar i dobila srpsko državljanstvo.

Reprezentativka Srbije i članica Bokserskog kluba Novi Pazar bila je slobodna na startu kontinentalnog šampionata, da bi u četvrtfinalu sa 4:1 savladala Anu Juliju Jeni iz Švajcarske.

Do finala velter kategorije Kuluhova je stigla trijumfom od 5:0 nad Slovakinjom Tamarom Kubalovom.

Zlatne medalje Srbiji u Beogradu donele su još Sara Ćirković u kategoriji do 54 kilograma i Natalija Šadrina kod bokserski lakših od 60 kilograma, dok se srebrom u kategoriji do 48 kilograma okitila Kristina Nađ Varga.