Naslovna Sport Omladinska zlatna rukavica: Hamza Rašljanin najbolji tehničar

Omladinska zlatna rukavica: Hamza Rašljanin najbolji tehničar

omladinska-zlatna-rukavica:-hamza-rasljanin-najbolji-tehnicar

Bokser Novog Pazara Hamza Rašljanin osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 71 kilograma na Omladinskoj zlatnoj rukavici u Kraljevu.

Posle pobede od 5:0 u polufinalu nad Lazarom Radoševićem iz Sombora, Pazarac je u meču za trofej prekidom u drugoj rundi dobio Lozničanina Dimitrija Lukića.

Stariji od braće Rašljanin proglašen je i za najboljeg tehničara Omladinske zlatne rukavice.

Srebrna medalja na tom prestižnom međunarodnom turniru u kategoriji do 57 kilograma pripala je novopazarskom bokseru Admiru Kamešničaninu, koji je u finalu rezultatom 1:4 poražen od Adrijana Rustemovskog iz Severne Makedonije.

Kamešničanin je prethodno u polufinalu savladao Petra Sredojevića iz Bosne i Hercegovine odlukom sudija 5:0.

U Kraljevu je održano i boksersko takmičenje iz Open Balkan serije, uz učešće juniora Novog Pazara Zika Mašovića i Tarika Rašljanina.

Mašović je u kategoriji do 57 kilograma pobedio člana Pelisterskog junaka iz Bitolja Sinišu Talevskog sa 5:0, dok je kod boraca lakših od 54 kilograma mlađi Rašljanin istim rezultatom izgubio od Luke Katića iz beogradskog Bokserskog kluba Filić.

The post Omladinska zlatna rukavica: Hamza Rašljanin najbolji tehničar appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.