Naslovna Sport Sjajni Međedović bez finala u Astani

Sjajni Međedović bez finala u Astani

sjajni-medjedovic-bez-finala-u-astani

Dejvis kup reprezentativac Srbije Hamad Međedović nije uspeo da se plasira u finale teniskog turnira u Astani, pošto je danas izgubio od  Sebastijana Korde iz SAD sa 1:2 u setovima (7:6(8), 6(2):7, 6(3):7).

U meču bez ijednog brejka, Korda je odservirao 18, a Međedović 16 asova, uz po jednu duplu grešku.

Pre taj-brejka u prvom setu, Međedović je propustio dve šanse da oduzme servis rivalu, u četvrtom i šestom gemu, a u devetom je spasao brejk loptu.

Novopazarac je u taj-brejku poništio dve set lopte pri servisu, da bi drugu priliku za set mini brejkom pretvorio u vođstvo od 1:0.

Međedović je u drugom gemu drugog seta neutralisao dve vezane brejk prilike Korde, što su bile i jedne šanse za brejk u tom delu meča.

Korda je u taj-brejku drugog seta vezao mini brejkove za vođstvo od 5:2, pa je ubrzo izjednačio na 1:1.

Teniseri su u trećem setu bili sigurni na početnom udarcu, a Međedović je u desetom gemu zatražio medicinski tajm-aut zbog problema sa desnom preponom.

Smireniji u odlučujućem taj-brejku, u kojem je Međedović dobio kazneni poen zbog lomljenja reketa, bio je Korda, što mu je posle dva časa i 53 minuta donelo trijumf za finale.

Kvalifikant Međedović je pre takmičenja u Astani zauzimao 120. poziciju na ATP listi, dok je peti nosilac Korda bio 28.

Međedoviću predstoji skok na ATP listi, na kojoj će od narednog ponedeljka biti plasiran oko 105. mesta.

Drugi finalista u prestonici Kazahstana biće pobednik duela između šestog nosioca i 34. sa ATP liste Adrijana Manarina iz Francuske i 58. na svetu Austrijanca Sebastijana Ofnera.

Turnir u Astani na tvrdoj podlozi iz ATP serije 250 ima nagradni fond od 1.093.360 američkih dolara.

The post Sjajni Međedović bez finala u Astani appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.