BERLIN – Nemački ministar zdravlja Karl Lauterbah izjavio je danas da očekuje povećanje broja zaraženih korona virusom oko novogodišnjih praznika. Lauterbah je za WDR 2 radio izjavio da u Nemačkoj nije bilo većeg i ubrzanog porasta broja zaraženih zbog omikron soja, kao u nekim drugim evropskim državama. Medjutim, ministar je naveo da će se to verovatno promeniti oko Nove godine i u prvoj nedelji januara. Nemačka vlada pozvala je na gradjane da smanje kontakte za vreme praznika i da se vakcinišu protiv korona virusa, uključujući i buster doze. U toj zemlji je 70,7 odsto gradjana potpino vakcinisano, a 35 odsto je primilo buster dozu. indeksonline.rs/Tanjug
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
21.06
Obradović se vratio na klupu Panatinaikosa
19.06
Baćkulja produžio ugovor sa Novim Pazarom
19.06
Međedović prokockao četiri meč lopte u Kvinsu i ostao bez četvrtfinala
18.06
Švajcarska nadigrala BiH, stotine Novopazaraca pratile meč na Gradskom šetalištu
18.06
Fejsal Mulić potpisao za Novi Pazar i vratio se u plavo-beli dres
18.06
Nikola Mirković ne dolazi u Novi Pazar: potpisao za Smederevo 1924


