ŽENEVA – Visoka zvaničnica Svetske zdravstvene organizacije Maria van Kerkhove upozorila je danas zemlje koje misle da su završile sa pandemijom korona virusa jer beleže pad broja novozaraženih, da omikron nije poslednjih soj ove pandemije. “U mnogim zemljama poput Velike Britanije u kojoj se razvio visok nivo imuniteta stanovništva od infekcije, gde je visoka pokrivenost vakcinacijom, videćete razliku u budućnosti. Nalazite se u drugoj fazi pandemije,” rekla je ona za BBC, prenosi britanski Gardijan. Ona je ukazala da od 10 milijardi doza vakcina protiv korona virusa koje su do sada primenjene, još uvek ima tri milijarde ljudi koji čekaju svoju prvu dozu. “Još uvek imamo veoma osetljivu populaciju. To je globalni problem, tako da ga moramo tretirati globalnim rešenjima,” ukazala je ona i dodala da se pandemija korona virusa neće završiti ovim talasom omikrona, kao i da on nije poslednji soj o kojem ćemo pričati. indeksonline.rs/Tanjug
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
26.06
Novi Pazar zaradio od Adešine, stigao u Slaven Belupo
26.06
Zumbul Mahalbašić otvorio dušu: FK Novi Pazar se doživljava
26.06
Filip Bačkulja zvanično napustio Novi Pazar, potpisao za Koper
25.06
Bačkulja na probi u Kopru, potom potpisao do 2027.
24.06
Gotovo za njih: Prvih šest selekcija bez šansi za nokaut
23.06
Novi Pazar doveo Miljkovića: veliko ime, ali pitanje brzine na bekovskoj liniji


