Počela su tri odabrana mjeseca koja se smatraju vrlo važnim u islamu. Muslimani će večeras obilježiti lejlet-l regaib, koji nastupa prvog četvrtka u prvom od tri odabrana mjeseca, redžebu.
Večeras se obilježava Lejletu-l regaib
Lejletu-l regaib se obilježava prve noći s četvrtka na petak u redžebu, sedmom po redu mjesecu prema hidžretskom kalendaru i prvom mjesecu od “tri odabrana mjeseca”, koji slijede šaban i ramazan. Lejletu-l regaib se ove godine obilježava u četvrtak, 1. maja. Povodom obilježavanja ove noći i početka tri odabrana mjeseca, u svim džamijama širom Turske biće upriličeni prigodni programi.
Uprava za vjerska pitanja Turske povodom Lejletu-l regaiba priredit će specijalni program u Ulu džamiji u gradu Gaziantep. TRT 1 će uživo prenositi program koji će početi učenjem Kur'ana, a kojem će prisustvovati i predsjednik Uprave za vjerska pitanja Mehmet Gormez.
Muftija u Ankari prof. dr. Mefail Hizli je izjavio da početak razdoblja nazvano “tri mjeseca”, koje muslimani smatraju vrlo vrijednim, predstavlja ulazak u period obnove i bogaćenja u duhovnom smislu.
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
15.06
Prozivka danas u 18 časova: Novi Pazar kreće u pripreme, navijači traže odgovore
13.06
Borovčanin najavljuje profi borbu Nikolića i Memića u Beogradu 2027
13.06
Barbarez: Remi s Kanadom je realan, bod je zadovoljavajući
13.06
Žiljkić čestitao Zmajevima: „Ponosan sam na Lukića, Baždara i tim“
12.06
Feđa Dudić se vratio u Radnički 1923: ugovor do 2028. godine
12.06
Novi Pazar dobio raspored: Superliga Srbije donosi tešku sezonu 2026/27


