الرئيسية Mobile Auto Samo da ne eksplodiraju! Lucid Motors najavio da Samsung pravi baterije za...

Samo da ne eksplodiraju! Lucid Motors najavio da Samsung pravi baterije za njihov električni auto

0
843

Lucid Motors je najavio da će Samsung SDI njihovo prvo proizvodno vozilo samostalno snabdevati litijum-jonskim baterijama.

U svojoj izjavi, ovaj proizvođač električnih automobila prošle nedelje je obelodanio da je razvio revolucionarnu, narednu generaciju cilindričnih ćelija sa Samsungom. One će tako biti u stanju da nadmaše aktuelne baterije po pitanju gustine energije, snage, veka trajanja i bezbednosti za upotrebu.

Albert Liu, Lucidov direktor sa baterijsku tehnologiju, kaže: “Veoma sam zadovoljan rezultatima saradnje sa Samsung SDI-jem u razvoju ćelija koje zadovoljavaju naše najstrože standarde. Samsung SDI je ukombinovao svoje in-house poznavanje tehnologije ćelija sa velikim brojem prikupljenih podataka i vrhunskih baterijskih modela koje je obezbedio Lucid, u svrhe razvoja ćelije koja će imati energetsku gustinu i otpornost ka oštećenjima povezanim za brzim punjenjem.”

Lucid je nedavno predstavio svoj prvi prototip na Salonu automobila u Los Anđelesu. Tada je otkriveno da je u pitanju automobil spoljašnjih dimenzija koje su značajno manje od Mercedes-Benzove S-Klase i BMW-ove Serije 7, ali sa dovoljno prostora u unutrašnjosti da bi mogao stati na crtu nemačkim rivalima. Plan je da se ovo vozilo proizvodi u fabrici u Arizoni, u koju je uloženo 700 miliona dolara.

Izvor: Totalcar.rs