Ministarstvo odbrane od Nove godine uvodi u vojnu evidenciju mladiće rođene 1999. godine, koji tokom 2017. postaju punoletni, kao i one starije koji iz bilo kojeg razloga nisu izvršili tu obavezu.
Oni koji se ne budu odazvali pozivu rizikuju prekršajne prijave, za koje su predviđene novčane kazne do 50.000 dinara ili kazna zatvora do 60 dana! Ipak, postoji veoma jednostavan način da se taj problem reši! Naime, kako saznajemo, dovoljno je da na vreme pobegnete iz zemlje i zatražite azil u nekoj od država koje imaju razumevanja za takve probleme.
– Postoje brojne države koje prihvataju one koji ne žele da budu „topovsko meso”. Ako pride imate neke diplome ili na dovoljno novca računima, lako ćete dobiti azil. Ako patite od nostalgije, nakon desetak godina možete da računate na aboliciju povodom promene vlasti u Srbiji – navodi se u saopštenju.
REVOLUCIONARNA IDEJA Evo kako da izbegnete upis u vojnu evidenciju
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
24.06
Gotovo za njih: Prvih šest selekcija bez šansi za nokaut
23.06
Novi Pazar doveo Miljkovića: veliko ime, ali pitanje brzine na bekovskoj liniji
23.06
Veljko Paunović na korak od Al Itihada: FSS pred važnom odlukom
21.06
Obradović se vratio na klupu Panatinaikosa
19.06
Baćkulja produžio ugovor sa Novim Pazarom
19.06
Međedović prokockao četiri meč lopte u Kvinsu i ostao bez četvrtfinala


