Finale Kupa Srbije u atletici: Dva pazarska zlata i još jedna norma za Limu

Atletičari Novog Pazara osvojili su po dve zlatne, srebrne i bronzane medalje u finalu seniorskog Kupa Srbije u Kraljevu.

Mejra Mehmedović pobedila je u trci na 3.000 metara stipl sa 10:37,25 minuta, što je i norma za Svetsko starijejuniorsko prvenstvo krajem avgusta u Limi, dok je na 1.500 metara bila četvrta sa 4:27,08.

Sjajne nastupe ostvarila je Saima Murić. Ona je trijumfovala na 3.000 metara sa 9:35,70, uz drugo mesto na 1.500 metara i lični rekord od 4:21,14 minuta.

Aldin Ćatović zauzeo je drugu poziciju na 1.500 metara sa 3:53,53 minuta i treću na 800 metara vremenom od 1:55,01.

Kabir Ziljkić završio je kao treći na 3.000 metara sa 8:50,59 minuta, čemu je dodao četvrto mesto na dvostruko kraćoj deonici sa 3:57,48.

Peti u skoku uvis rezultatom karijere od 2,01 metara bio je Amin Ajdinović.

The post Finale Kupa Srbije u atletici: Dva pazarska zlata i još jedna norma za Limu appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.