Futsal: Pobeda nad Ivanjicom, u plej-ofu protiv FON Banjice

Futsal tim Novog Pazara pobedio je večeras gostujući tim Ivanjice sa 4:3, u utakmici 18. kola Prve lige Srbije.

Meč poslednjeg kola osnovnog dela sezone u Sportskoj dvorani Pendik pratilo je oko 150 gledalaca.

Domaćin je poveo u 11. minutu golom Ninoslava Aleksića, a tri minuta kasnije izjednačio je Nemanja Vukašinović.

Pazarci su na obavezni odmor otišli sa minimalnom prednošću, koju im je doneo Milan Mutavdžić u 15. minutu.

Vukašinović je za novi egal pogodio u 23. minutu, ovog puta iz kaznenog udarca sa šest metara, da bi Džejlan Rašljanin u 33. minutu doveo Pazarce do vođstva od 3:2.

Vukašinović je u 37. minutu iz još jednog kaznenog udarca sa šest metara kompletirao het-trik i treći put poravnao rezultat.

Trijumf Novom Pazaru obezbedio je Mersid Radetinac u 39. minutu.

Novopazarci će u plej-of kao peti sa 29 bodova i u četvrtfinalu doigravanja za prvaka države idu na FON Banjicu iz Beograda, kojoj je pripalo četvrto mesto sa 30 osvojenih bodova.

Zanimljivo da će isti rivali 19. aprila u Novom Pazaru odmeriti snage u polufinalu Futsal kupa Srbije.

Ivanjica je zauzela osmo mesto sa 16 bodova i pokušaće kroz plej-aut da izbori opstanak u elitnom rangu.

U plej-ofu će igrati još najbolji tim lige Vranje (39 bodova), druga Loznica Grad 2018 (26 bodova), Novi Sad na trećoj poziciji (32 boda) i šestoplasirani niški Vintersport (23 boda).

Prvu futsal ligu napustio je Palež iz Obrenovca, koji je zauzeo poslednje, deseto mesto sa devet bodova.

The post Futsal: Pobeda nad Ivanjicom, u plej-ofu protiv FON Banjice appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.