KLS: Pazar poražen i u Kragujevcu

Košarkaši Radničkog pobedili su večeras u Kragujevcu ekipu Novog Pazara sa 99:87 (14:21, 31:20, 24:25, 30:21), u utakmici 17. kola Košarkaške lige Srbije (KLS).

Gosti su u desetom minutu stigli do maksimalnih devet poena prednosti (20:11), a poslednje vođstvo imali su u 27. minutu (62:61).

Kragujevčani su od završnice treće četvrtine stalno vodili, najviše sa 14 razlike u poslednjem, 40. minutu (99:85).

Domaćina je predvodio Lamont Vest sa 21 poenom i osam skokova, a sledili su ga Uroš Nikolić sa 14 poena i Milić Blagojević sa 13 poena i sedam skokova.

Trej Kroft i Pavle Nikolić postigli su po 12 poena za Radnički, uz devet asistencija Krofta.

Vendel Grin bio je najefikasniji kod Pazaraca sa 35 poena, dok je Altin Islamović ubacio 18 poena za poraženi tim.

U novopazarskom sastavu, koji je doživeo 11. uzastopni poraz, istakao se još Luka Vasić sa 12 poena i osam skokova, kao i Dedrik Bojd sa 11 poena.

Radnički je peti u KLS sa skorom 10/7, a Novi Pazar je na pretposlednjem, 15. mestu sa 4/13.

Novi Pazar u 18. kolu KLS dočekuje ekipu Čačka 94, dok Radnički gostuje Džokeru iz Sombora.

The post KLS: Pazar poražen i u Kragujevcu appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.