LŠ: Majstorija Saula, Atletiko ide sa prednošću u Minhen

335

Fantastičnim golom Saula Nigueza, Atletiko Madrid je savladalo minhenski Bajern u prvom duelu polufinala Lige Šampiona – 1:0.

Domaći tim je krenuo ofanzivno od starta, i već nakon 11 minuta igre stigao do vođstva.

Mladi vezista Saul Niguez primio je loptu blizu polovine terena, sjajnim solo prodorom nanizao trojicu igrača, ušao u šesnaesterac i preciznim šutem savladao Nojera. Bio je to njegov treći gol u Ligi Šampiona ove sezone.

Primljen gol naterao je Bavarce da zaigraju žustrije, ali svi njihovi pokušaji do kraja prvog poluvremena bili su osujećeni.

Početkom drugog poluvremena, Bajern je imao dve najbolje prilike – u 53. minutu je Alaba zatresao prečku nakon snažnog šuta sa distance, a samo dva minuta kasnije Havi Martinez je pokušao glavom, ali je Oblak sigurno intervenisao.

Slovenac je bio na visini zadatka i u 73. minutu, kada je zaustavio šut Vidala.

Na 15 minuta pre kraja, Atletiko je bio veoma blizu drugog pogotka. Odlično su “Jorgandžije” istrčale kontru, a Fernando Tores nije imao sreće, pošto je lopta posle njegovog šuta pogodila stativu.

Podsetimo, u utorak su Mančester Siti i Real u drugom okršaju ove runde igrali bez golova na “Etihadu”.