LŠ: Real silan u Rimu!

576

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Romu na Olimpiku sa 2:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.Ekipa Zinedina Zidana nije blistala na teškom gostovanju u prestonici Italije, ali je ostvarila sigurnu pobedu bez primljenog gola i jednom nogom je praktično već u četvrtfinalu.

Ne preterano zanimljiv duel na Olimpiku odlučen je u drugom poluvremenu. Kristijano Ronaldo je u 57. minutu posle fantastičnog udarca i malo sreće postigao vodeći gol za goste iz Madrida.

Meč je rešen četiri minuta pre kraja kada je rezervista Hese posle odlične solo akcije bio veoma precizan pogodivši dalji ugao.

U drugoj utakmici večeri Volfsburg je slavio u gentu sa 3:2, ali sigurno neće biti zadovoljan konačnim rezultatom.

Nemački tim vodio je sa 3:0 u 60. minutu, ali će na kraju morati da se zadovolji minimalnom pobedom. Julijan Draksler postigao je prva dva gola, u 44. i 54. minutu, na 3:0 je u 60. minutu povećao Maks Kruse, ali su Kums i Kulibali u poslednjih deset minuta vratili nadu svojoj ekipi.