Primera: Mesi piše istoriju!

705

Fudbaleri Barselone pobedili su Sporting u Hihonu sa 3:1, u zaostalom meču španske Primere.

Šampion Evrope i Španije je ovom pobedom dodatno uvećao prednost u odnosu na najbliže rivale, pa sada ima 60 bodova na prvom mestu, šest više od Atletiko Madrida i sedam više od Real Madrida.

Duel u Huihonu obeležio je najbolji fudbaler sveta Lionel Mesi koji je postigavši prvi gol na ovom meču stigao do okruglo 300. pogotka u španskoj Primeri u svojoj karijeri.

Mesi je u 25. minutu posle dodavanja Suaresa preciznim udarcem savladao golmana domaćih, ali je samo dva minuta kasniuje posle sjajne kontre izjednačio Kastro.

Ni taj rezultat nije dugo ostao na semaforu. Već u 31. minutu Suares je ponovo proigrao Mesija koji je iz trka špicem zakucao loptu pod prečku.

U nastavku meča Barsa je rutinski stigla do pobede, iako je Suares u 62. minutu promašio penal (odbrana golmana). Pet minuta kasnije Urugvajac se iskupio i odličnim potezom levom nogom pogodio je mrežu Sportinga.

Do kraja utakmice Barsa je u laganom ritmu sačuvala prednost i ostvarila je rutinsku pobedu.