NaslovnaVijestiIdem u Pazar,neću dozvoliti napade na Bošnjake,niti Srbe - Zabolelo me to...

Idem u Pazar,neću dozvoliti napade na Bošnjake,niti Srbe – Zabolelo me to što su najtiše vikali ”Vučiću pederu”

BEOGRAD – Premijer Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas, povodom jučerašnjih incidenata u Novom Pazaru, da kao predsednik Vlade neće dozvoliti da bilo koji građanin Srbije bude napadnut, bilo da je Bošnjak, Srbin ili šta god i najavio da će uskoro posetiti taj grad.

On je, na konfrenciji za štampu, posle obraćanja ambasadorima u Srbiji, kazao da je dobio izveštaj iz Novog Pazara i najavio da će ponovo posetiti ovaj grad, kako bi razgovarao sa Bošnjacima i Srbima.

„Zabolelo me to što su najtiše vikali ”Vučiću pederu”. Mnogo glasnije su vikali ”Ubij, zakolji da Srbin ne postoji”, i pesme o Oriću, kao što su drugi pevali ”Ubij, zakolji da Turčin ne postoji”. To mora da se zaustavi“, podvukao je Vučić.

On je istakao da je Srbija otadžbina svih njenih građana i da oni moraju da žive mirno.

„U Srbiji, dok sam predsednik Vlade neću dozvoliti da Bošnjaci budu napadnuti, kao ni Srbi, ali i bilo koji drugi građani“, naglasio je Vučić.

On je istakao da zbog toga ćuti na sve napade iz regiona.

- Advertisment -