BEOGRAD – Premijer Aleksandar Vučić izjavio je danas da će suficit na kraju oktobra iznositi 30 milijardi dinara, odnosno 240 miliona evra, iako je predviđeni deficit za taj period bio 900 miliona evra.
Premijer se obratio novinarima na pres konferenciji u vladi dan nakon bezbednosne pretnje, odnosno otkrića arsenala oružja u blizini njegove porodične kuće u Jajincima, u subotu popodne.
Vučić je rekao da su pregovori sa MMF bili dugi i teški.
Dodao je da Srbija ima veliki problem sa RTB Borom, da Bor izdržava Srbija, ima problema u rukovođenju.
“To ćemo morati da rešimo u narednih šest meseci, takav je dogovoro sa MMF”, rekao je Vucić.
Kako je istakao preijer, uslediće povećanje plata prosvetnim radnicima između šest i sedam odsto, a zdravsvenim, socijalnim radnicima, policajcima i vojsci pet odsto.
“Za tri, četiri nedelje po pet, šest hiljada linearno jednokratna pomoć penzionerima, a od 1. januara i povećanje penzija”, rekao je Vučić.
Vučić: Povećanje plata, penzionerima jednokratna pomoć
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
03.05
To nije klub – to je pripadnost: Novi Pazar i ljudi koji ga nikad ne ostavljaju
01.05
Izborna skupština FSO Novi Pazar–Raška–Tutin 12. maja: novi mandat i planovi za razvoj
01.05
Lalatović: Ne dugujemo ni cent igračima, ni meni
01.05
Ćatović vicešampion u Italiji: novi državni rekord u juniorskoj konkurenciji
29.04
Feković dominirao Sarajevskim polumaratonom
28.04
Jokić predvodio Denver: tripl-dabl u petoj utakmici protiv Minesote


