Reisu-I-ulema Islamske zajednice Srbije Sead Nasufović danas je u poruci povodom nastupajućeg Kurban-bajrama, a u doba pandemije koronavirusa, izrazio nadu da će biti bolje, te da valja ustrajati u činjenju dobra drugima. Prema njegovim rečima, ovaj bajram očekuje se u danima vanrednog stanja u kojima su na snazi posebne mere zbog pandemije uzrokovane koronavirusom, te će ovog bajrama mnogi propisi biti izmenjeni, a što je najžalosnije da ono po čemu se bajram prepoznaje – masovnost biti isključena ove godine. Reis ul ulema Islamske zajednice Srbije Sead Nasufović čestitao je danas Kurban Bajram svim građanima islamske veroispovesti, uz poruku da ne zaborave da je čovek čoveku najveći dar od Boga. “U islamskoj tradiciji, dan radosti u kojem se ostvarilo zajedništvo je upravo dan Bjarama, koji je pred nama. Zato, vi, koji znate veličinu zajedništva i živite u miru u svom domu i domovini, ne dozvolite sebi da ovaj Bajram dočekate u svađi sa svojom porodicom, komšijama i prijateljima”, rekao je Nasufović u bajramskoj čestitiki.
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
26.06
Novi Pazar zaradio od Adešine, stigao u Slaven Belupo
26.06
Zumbul Mahalbašić otvorio dušu: FK Novi Pazar se doživljava
26.06
Filip Bačkulja zvanično napustio Novi Pazar, potpisao za Koper
25.06
Bačkulja na probi u Kopru, potom potpisao do 2027.
24.06
Gotovo za njih: Prvih šest selekcija bez šansi za nokaut
23.06
Novi Pazar doveo Miljkovića: veliko ime, ali pitanje brzine na bekovskoj liniji



