LONDON – Više od 200 beba umrlo je tokom dve decenije u jednoj britanskoj bolnici zbog nemara osoblja tokom porodiljske nege, navodi se u izveštaju te bolnice. Istraga je počela 2018. godine pošto su dve porodice koje su izgubile svoje bebe u bolnici “Šrusberi i Telford”(Shrewsbury and Telford NHS Trust) u zapadnoj Engleskoj pokrenule kampanju za istragu. Istražen je 1.600 slučajeva od 2000. do 2019. godine, uključujući slučajeve mrtvorodjenih beba, smrti novorodjenčadi, smrti majki i drugih teških komplikacija. Istragom je otkriveno da je 131 beba rodjena mrtva, 70 ih je umrlo posle rodjenja, a umrlo je i devet porodilja. Ocenjuje se da je to moglo biti izbegnuto uz bolju negu. Okenden je rekla da se bolnica usredsredila na održavanje niske stope carskog reza i da bi u nekim slučajevima odlučivanje za raniji carski rez sprečilo smrt i povrede. indeksonline.rs/Beta
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
26.06
Novi Pazar zaradio od Adešine, stigao u Slaven Belupo
26.06
Zumbul Mahalbašić otvorio dušu: FK Novi Pazar se doživljava
26.06
Filip Bačkulja zvanično napustio Novi Pazar, potpisao za Koper
25.06
Bačkulja na probi u Kopru, potom potpisao do 2027.
24.06
Gotovo za njih: Prvih šest selekcija bez šansi za nokaut
23.06
Novi Pazar doveo Miljkovića: veliko ime, ali pitanje brzine na bekovskoj liniji


