BEOGRAD – Epidemiolog Predrag Kon ocenio je danas da će ponovni porast zaraženih od korona virusa biti posle Nove godine po julijanskom kalendaru, odnosno u drugoj polovini januara.Kon je na TV Pink apelovao na gradjane Srbije da, ukoliko nisu vakcinisani, izbegavaju masovna okupljanja za praznike, jer je rizik veliki. “Očekuje se da (novi talas korone) bude za zimu, jer je lakše prenošenje zbog hladnog vremena, ali kod nas se već uočava usporavanje širenja virusa”, kazao je on i dodao da je ipak, to “lažna slika”. Kada je reč o omikron soju korona virusa, potrebno je primiti treću dozu, jer efikasnost vakcine opada ako je osoba vakcinisana samo sa dve doze. “Kod omikrona se vidi da efikasnost vakcinacije sa dve doze pada, pala je ispod 40 odsto, a sa trećom raste i do 75 odsto. To su prvi podaci iz Izraela, gde je omikron zastupljen u populaciji”, kazao je epidemiolog. indeksonline.rs/Beta
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
21.06
Obradović se vratio na klupu Panatinaikosa
19.06
Baćkulja produžio ugovor sa Novim Pazarom
19.06
Međedović prokockao četiri meč lopte u Kvinsu i ostao bez četvrtfinala
18.06
Švajcarska nadigrala BiH, stotine Novopazaraca pratile meč na Gradskom šetalištu
18.06
Fejsal Mulić potpisao za Novi Pazar i vratio se u plavo-beli dres
18.06
Nikola Mirković ne dolazi u Novi Pazar: potpisao za Smederevo 1924


