U stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se danas dogodila na njemačkom autoputu B49, između Igela i Liersberga, život su izgubile dvije osobe – Edib Leković (46), porijeklom iz Tutina, i njegov osmogodišnji sin. Njihov stariji sin zadobio je teške povrede, dok je i vozačica iz drugog vozila hospitalizirana u teškom stanju.
Nesreća se, prema informacijama iz njemačke policije, dogodila oko 15:44 sati kada je, kako se sumnja, Edib Leković, upravljajući kombijem, doživio srčani udar, zbog čega je izgubio kontrolu nad vozilom i prešao u suprotnu traku, sudarivši se sa putničkim automobilom u kojem se nalazila 42-godišnja žena.
Na licu mjesta preminuo je vozač kombija, dok je teško povrijeđeni dječak, uprkos naporima ljekara, podlegao povredama u bolnici. Stariji sin nastradalog Tutinca nalazi se u bolnici sa teškim tjelesnim povredama, ali van životne opasnosti, prema nezvaničnim informacijama.
Njemačka policija je odmah obavila uviđaj na mjestu nesreće, a autoput B49 je bio zatvoren za sav saobraćaj nekoliko sati. Uzroci nesreće se i dalje zvanično ispituju, ali se pretpostavlja da je srčani zastoj kod vozača bio ključni faktor.
Porodica Leković je veoma poštovana u tutinskom kraju, a vijest o ovoj nezapamćenoj tragediji šokirala je kako rodbinu i prijatelje, tako i širu javnost u Sandžaku i dijaspori. Mnogi se putem društvenih mreža opraštaju od Ediba i njegovog sina, izražavajući duboku tugu i saučešće.
Izvor Sandzačke