Horor u Beogradu: Djed obljubio maloljetnu unuku

    67
    horor-u-beogradu:-djed-obljubio-maloljetnu-unuku
    Horor u Beogradu: Djed obljubio maloljetnu unuku


    nasilje prebio zenu

    Policija u Beogradu uhapsila je G. M. (57), zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo obljube nad djetetom, potvrđeno je iz nadležnih izvora. Prema dostupnim informacijama, žrtva je njegova četrnaestogodišnja unuka, a slučaj je otkriven nakon što je djevojčica, u prisustvu majke, dala iskaz nadležnim organima.

    Osumnjičenom je određeno policijsko zadržavanje u trajanju do 48 sati, u kojem roku će, uz krivičnu prijavu, biti priveden na saslušanje pred nadležnim tužilaštvom. Kako nezvanično saznajemo, postoji sumnja da je ovo teško krivično djelo izvršeno u više navrata, zbog čega se istraga vodi sa posebnom pažnjom i po hitnom postupku.

    Slučaj je preuzelo Više javno tužilaštvo u Beogradu, koje će u narednom periodu sprovesti detaljnu istragu i utvrditi sve okolnosti ovog potresnog događaja.

    S obzirom na to da je riječ o maloljetnom licu, istražni organi primjenjuju posebne mjere zaštite – iskaz djeteta biće uziman uz prisustvo stručnih lica, uključujući psihologe i socijalne radnike, kako bi se spriječila dodatna traumatizacija. U postupak su od samog početka uključene i druge nadležne institucije, među njima i Centar za socijalni rad, koje pružaju neophodnu psihološku i institucionalnu podršku žrtvi, piše Kurir.