Nova kriza u srpskom vaterpolu posle smene selektora
Kriza u srpskom vaterpolu dobila je ozbiljan epilog nakon što je čak 11 reprezentativaca odlučilo da se povuče iz nacionalnog tima, svega nekoliko dana po odlasku selektora Uroša Stevanovića.
Oglas predsednika Saveza izazvao pobunu u timu
Ovaj novi talas nezadovoljstva usledio je posle izjava novog predsednika Vaterpolo saveza Srbije Slobodana Sore, koji je ocenio da su evropsko i olimpijsko zlato „trenutna inspiracija, ali ne i dokaz velikog kvaliteta“. Reakcija reprezentativaca došla je brzo i bila je direktna.
Ko su igrači koji su potpisali zajedničko saopštenje
Saopštenje su potpisali Nikola Jakšić, Radoslav Filipović, Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Sava Ranđelović, Đorđe Lazić, Radomir Drašović, Nemanja Vico, Nikola Dedović, Petar Jakšić i Viktor Rašović.
Poruka: nećemo igrati dok je Soro na čelu Saveza
U zajedničkom obraćanju, vaterpolisti su poručili da neće nastupati za reprezentaciju dok je Slobodan Soro na čelu Saveza, optužujući ga da je „u više navrata pokušao da diskredituje uspehe ekipe“.
„Naš tim kao najtrofejnija reprezentacija Srbije zaslužuje predsednika Saveza dostojnog svega onoga za šta smo se borili sve ove godine“, navodi se u saopštenju.
„Ponosni smo na sve što smo ostvarili sa kapicom Srbije — na svaku utakmicu, svaku pobedu, ali i na svaki težak trenutak koji nas je učinio jačima kao tim“, dodaju igrači.
„Kao aktuelni evropski i trostruki olimpijski šampioni, verujemo da smo svojim rezultatima jasno pokazali ko smo i šta predstavljamo“, ističu reprezentativci.
Zašto je javnost dodatno obratila pažnju: klubovi i povezanosti
Svo saopštenje izazvalo je veliku pažnju, a dodatnu dimenziju dobilo je zbog činjenice da među potpisnicima nema četvorice reprezentativaca koji su igrali na Evropskom prvenstvu u Beogradu — Milana Glušca, Miloša Ćuka, Vasilija Martinovića i Nikole Lukića.
Posebno se u javnosti pominje i da su svi pomenuti igrači povezani sa VK Novi Beograd, klubu u kojem je Slobodan Soro prethodnih godina imao više funkcija. Istovremeno, sedmorica potpisnika igra za VK Radnički Kragujevac.
Šta dalje: otvorena pitanja o budućnosti reprezentacije
Ovaj potez otvara ozbiljna pitanja o budućnosti reprezentacije Srbije, koja je godinama važila za jednu od najdominantnijih sila svetskog vaterpola.
U međuvremenu, ostaje da se vidi da li će Savez i igrači pronaći zajednički jezik ili će se kriza proširiti i na naredne nastupe nacionalnog tima.
Najcesca pitanja
Igrači navode da neće nastupati dok je Slobodan Soro na čelu Saveza, optužujući ga da je pokušavao da diskredituje uspehe ekipe.
Odlazak selektora Uroša Stevanovića prethodio je ovoj odluci, a reagovanje reprezentativaca usledilo je samo nekoliko dana kasnije.
Saopštenje su potpisali Nikola Jakšić, Radoslav Filipović, Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Sava Ranđelović, Đorđe Lazić, Radomir Drašović, Nemanja Vico, Nikola Dedović, Petar Jakšić i Viktor Rašović.


