AO: Đoković ubedljiv, prošao i Lajović, Krajinović predao

528

Novak Đoković maestralno je započeo odbranu titule na Australijan openu. Plasman u 2. kolo obezbedio je i Dušan Lajović, dok je Filip Krajinović predao svoj meč.

Najbolji teniser sveta je u prvom kolu lako savladao Hjon Čunga iz Južne Koreje sa 6:3, 6:2, 6:4.

Anonimni rival uspeo je Đokoviću da zapreti samo u prvom setu, kada je propustio jedinu brejk loptu, dok je u nastavku bio samo statista.

Novak je pojačao ritam u drugom setu i za manje od dva sata eliminisao talentovanog 19-godišnjeg tenisera.

Đoković će u drugom kolu Ozi opena igrati sa pobednikom duela u kojem se sastaju Ivan Dodig iz Hrvatske i Kventin Halis iz Francuske.

Dušan Lajović pridružio se Novaku Đokoviću u drugoj rundi Australijen opena, dok je turnir završio Filip Krajinović.

Lajović je prošao zahvaljujući predaji Sema Kverija pri rezultatu 2-2 u setovima.

Amerikanac je vodio 2-0 nakon što je prva dva seta dobio 6:7 (5), 4:6, da bi u nastavku pao što je Lajović iskoristio i sa 6:4, 6:2 izjednačio.

Tada je Kveri odlučio da preda meč zbog neimenovane povrede.

S druge strane, Krajinović je morao da preda svoj meč drugom Amerikancu Denisu Kudli, nakon što je gubio 6:2, 6:1.

Prvi Gren slem turnir u sezoni igraće se do 31. januara u Melburnu.