KLS: Sloboda u finišu do pobede u Pazaru

Košarkaši Slobode pobedili su večeras domaći tim Novog Pazara sa 87:76 (8:19, 27:20, 28:14, 24:23), u utakmici 16. kola Košarkaške lige Srbije (KLS).

Pazarci su u 12. minutu stvorili maksimalnih plus 14 (23:9), da bi gosti u 29. minutu ostvarili identičnu razliku (47:61).

Domaćin je u 37. minutu prišao na 70:72, ali su se Užičani boljom igrom u finišu revanširali rivalu za poraz na startu sezone (83:90).

Najefikasniji u Slobodi bili su Džejlen Finč i Aleksa Ćubić sa po 18 poena, a Ćubić je dodao i osam skokova.

Đorđe Božić, Branislav Đekić i Mihailo Mušikić postigli su po 11 koševa za ekipu iz Užica.

Dedrik Bojd ubacio je 22 koša za Pazarce, kod kojih su se istakli još Altin Islamović sa 16, te Luka Vasić i Stevan Karapandžić sa po 10 poena, uz osam asistencija Karapandžića.

Sloboda je osma u KLS sa skorom 8/8, dok je Pazar poslednji, 16. sa 4/12.

Novi Pazar u 17. kolu gostuje kragujevačkom Radničkom, a Sloboda dočekuje tim Džokera iz Sombora.

The post KLS: Sloboda u finišu do pobede u Pazaru appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.