NaslovnaSportNovi Pazar neće prodati Hadžimujovića ispod 5 miliona evra

Novi Pazar neće prodati Hadžimujovića ispod 5 miliona evra

FK Novi Pazar neće pristati na prodaju Ahmeda Hadžimujovića za iznose ispod 5.000.000 evra, saznaje Tri K. Talentovani štoperski igrač nastavlja da privlači pažnju evropskih klubova, ali u klubu poručuju da ga ne planiraju da “puste” jeftino. Dodatni razlog za takav stav je i njegova partija u pobedi Novog Pazara protiv Vojvodine (2:0).

Klub postavio visoku granicu za obeštećenje

Prema informacijama do kojih je došao Tri K, FK Novi Pazar nema nameru da se lako odrekne Ahmeda Hadžimujovića. Stav kluba je jasan: mladi štoper neće biti pušten za obeštećenje manje od 5.000.000 evra.

Interesovanje za igrača postoji, ali u Novom Pazaru, prema saznanjima portala, ne žele da žure sa prodajom. Granica koju su postavili trebalo bi da bude dovoljna da Hadžimujović ostane na Gradskom stadionu ukoliko ponude ne dostignu traženi nivo.

Partija protiv Vojvodine i doprinos pobedi

Hadžimujović je, kako se navodi, još jednom pokazao zbog čega se njegovo ime sve češće vezuje za evropske klubove. Mladi defanzivac odigrao je sjajnu partiju u pobedi Novog Pazara protiv Vojvodine rezultatom 2:0, a sigurnom igrom u poslednjoj liniji dao je veliki doprinos osvajanju tri boda.

Takva izvedba dolazi u trenutku kada se, prema istim informacijama, nastavlja interesovanje za mladog Pazarca, ali i kada klub insistira na tome da se njegov potencijal naplati na način koji smatraju adekvatnim.

Razvoj kroz omladinski i prvi tim, uz reprezentativne pozive

Hadžimujović je ponikao u Novom Pazaru, prošao mlađe selekcije kluba i izborio se za značajnu ulogu u prvom timu. U sezoni 2025/26 odigrao je 35 utakmica za seniorski sastav Novog Pazara u svim takmičenjima, uz jedan pogodak i jednu asistenciju, sakupivši gotovo 3.000 minuta na terenu.

Pre ulaska u prvi tim upisao je i 34 nastupa za omladinsku selekciju, pa je kroz omladinski i seniorski pogon kluba, kako se navodi, odigrao ukupno 69 utakmica. Njegov razvoj nije ostao nezapažen ni na reprezentativnom nivou, pa je dobio poziv u omladinsku reprezentaciju Srbije (U19) za Evropsko prvenstvo u Velsu.

Evropski interes, ali poruka: nije na rasprodaji

Tokom prethodnog perioda, njegovo ime povezivalo se i sa klubovima poput nemačkog Bohuma, švajcarskog Bazela i austrijskog Šturma. Ipak, u Novom Pazaru, prema saznanjima Tri K, smatraju da za jednog od svojih najvećih talenata moraju dobiti obeštećenje koje odgovara njegovom potencijalu.

Posebnu težinu priči daje činjenica da je Hadžimujović dete Novog Pazara. Momak iz Svojbora prošao je put od mlađih kategorija do prvog tima kluba iz svog grada, a sada je, kako se navodi, pred njim period u kojem bi interesovanje evropskih klubova moglo dodatno da raste. Poruka kluba potencijalnim kupcima, prema istim informacijama, veoma je jasna: Ahmed Hadžimujović nije na rasprodaji, a za transfer je potrebno najmanje 5.000.000 evra.

Prema: trik.rs

Najčešća pitanja

Koliko Novi Pazar traži za transfer Ahmeda Hadžimujovića?

Prema saznanjima Tri K, u Novom Pazaru ne planiraju da ga puste za obeštećenje manje od 5.000.000 evra.

Zašto se Hadžimujović posebno ističe u poslednje vreme?

U tekstu se navodi da je dao veliki doprinos pobedi Novog Pazara protiv Vojvodine (2:0), kao i da nastavlja da potvrđuje potencijal kroz igre u prvom timu.

Da li postoji interesovanje drugih klubova za Hadžimujovića?

Tri K navodi da interesovanje postoji, uz povezivanja sa klubovima poput Bohuma, Bazela i Šturma, ali da Novi Pazar ne želi žurbu s prodajom.

- Advertisment -