Pazarske gimnastičarke osvojile su četvrto, osmo i deseto mesto u ekipnoj konkurenciji na Prvenstvu Srbije u sportskoj gimnastici u Knjaževcu.
Četvrto mesto u četvrtoj takmičarskoj kategoriji zauzele su Asija Škrijelj, Magdalena Biorac, Aiša Selmanović i Džana Nikšić.
“Za bronzanu medalju nedostajalo im je nešto oko jednog poena. To je veliki uspeh. Medalja je naš sledeći korak. U Knjaževcu je bilo skoro 200 gimnastičarki iz više od 25 klubova”, rekao je trener mladih Novopazarki Raid Mekić.
Kao osme u drugoj kategoriji gimnastičarki završile su Sara Timotijević, Lajla Sijarić, Merima Župljanin, Merva Mehmedović, Alema Kurtanović, Dina Tutić i Semiha Ajdarović.
Deseta pozicija u trećoj kategoriji pripala je Lini Tutić, Umi Tatarević, Dini Bećirović i Mejri Selmanović.
“Zahvaljujemo domaćinu na odličnoj organizaciji i roditeljima naših devojčica na podršci. Naravno, svaka čast našim takmičarkama na trudu, zalaganju i sportskom duhu”, poručio je Mekić.
M. Minić
The post Pazarske gimnastičarke nadomak medalje u Knjaževcu appeared first on Radio Televizija Novi Pazar.