Naslovna Blog Stranica 2136

Suzbijanje prosjačenja: Policija u Novom Pazaru uhapsila nekoliko osoba

0
suzbijanje-prosjacenja:-policija-u-novom-pazaru-uhapsila-nekoliko-osoba

Novopazasrka policija sprovodi danas akciju u cilju suzbijanja prosjačenja na teritoriji grada.

Do sada je privedeno više takvih osoba sa teritorije Novog Pazara, Kosovske Mitrovice i drugih gradova, koji će po skraćenom postupku biti sprovedeni Prekršajnom sudu u Novom Pazaru.

Ambasador Egipta u zvaničnoj poseti Novom Pazaru

0
ambasador-egipta-u-zvanicnoj-poseti-novom-pazaru

Gradonačelnik Novog Pazara i njegovi saradnici ugostili su u Gradskoj kući ambasadora Egipta u Srbiji Amra Alguvejlija.

Centralne teme susreta gradonačelnika i egipatskog diplomate odnosile su se na unapređenje saradnje u različitim oblastima.

A. N.

Radio voditelj Daško Malinović napadnut u Novom Sadu

0
radio-voditelj-dasko-malinovic-napadnut-u-novom-sadu

NOVI SAD – Radio voditelj Daško Milinović napadnut je jutros u Novom Sadu, oko 6.45m u Ulici vojvode Knićanina, prilikom odlaska na posao, preneo je portal 021.rs.

Milinović je tokom emisije “Alarm sa Daškom i Mlađom” rekao da se napad dogodio u blizini Osnovne škole “Vasa Stajić, a poprskan je suzavcem u oči, dok su ga dvojica mladića napala šipkom.

On je rekao i da je u četvrtak primetio kako ga ista dvojica čekaju, dodajući da bi mogao da ih prepozna.

Tim povodom oglasilo se i Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV) koje zahteva da se hitno rasvetli slučaj napada na novosadskog radijskog voditelja Daška Milinovića i da se privedu pravdi počinioci tog opasnog fizičkog napada.

indeksonline.rs

Situacija u Novom Pazaru se ne smiruje! Od korone preminula još tri pacijenta

0
situacija-u-novom-pazaru-se-ne-smiruje!-od-korone-preminula-jos-tri-pacijenta

NOVI PAZAR – Još dva pacijenta iz Novog Pazara i jedan iz Raške preminuli su proteklog dana usled infekcije korona virusom, dok se na lečenju nalazi još 135 pacijenata.

Jedan pacijent je transportovan u tercijarne ustanove, dok se na respiratorima nalaze tri, a na kiseoničkoj potpori pet hospitalizovanih.

Proteklog dana na lečenju je zadržano 11 osoba iz Novog Pazara i tri iz Raške, dok je kući otpušteno 19 pacijenata.

Ukupan broj pregleda u Covid ambulanti Doma zdravlja Novi Pazar je 229, od čega je 70 prvih i 159 kontrolnih pregleda.

U Domu zdravlja urađena su 73 brza antigenska testa iz brisa nosa, od čega je devet pozitivno.

indeksonline.rs

Krizni štab prelomio: Đaci od 19. aprila u školama, nema otvaranja ugostiteljskih objekata unutra!

0
krizni-stab-prelomio:-djaci-od-19.-aprila-u-skolama,-nema-otvaranja-ugostiteljskih-objekata-unutra!

Na jutros održanoj sednici Kriznog štaba donete su nove mere:

– Đaci od ponedeljka u školskim klupama

– Kafići i restorani i nadalje zatvoreni, rade samo bašte

– Izjednačava se cena PCR testova za strance i naše građane

– počinju pripreme za takmičarski deo Beogradskog maratona

Doneta je odluka da od 19. aprila počnu da rade škole – stariji razredi i srednje škole, izjednačena je cena PCR testiranja kako za naše građane i strance, u znak podrške turizmu, rekao je nakon sednice Kriznog štaba dr Predrag Kon.

– kao podrška turizmu izjednačava se cena PCR testova u Srbiji za naše državljane i strance, koji su do sada plaćali 18.000 dinara, a koja će od sada za sve biti 9.000 dinara, koliko je do sada bila za državljane Srbije – rekao je on.

– Doneta je odluka za Beogradski maraton – u organizacionom smislu može se krenuti u pripreme maratona, a za ostalo će se videti zavisno od situacije, drugih mera – nema nikakvih promena sednica – dodao je.

Nema otvaranja unutrašnjosti kafića

Na upravo završenoj sednici Kriznog štaba doneta je odluka da unutrašnjost kafića i restorana i nadalje bude zatvorena za goste i da je usluga jedino moguća u baštama.

Na sednici su bili premijerka Srbije Ana Brnabić, ministar zdravlja Zlatibor Lončar, ministar prosvete Branko Ružić, ministarka kulture Maja Gojković, pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković, epidemiolog Predrag Kon, infektolog Mijomir Pelemiš, imunolog Srđa Janković i zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić.

Podsetimo, dr Predrag Kon je ranije rekao da se broj novoobolelih smanjuje, ali ne toliko brzo kao ranije, a kojom brzinom će padati broj novozaraženih zavisi od nas i toga koliko poštujemo mere.

– Moram da kažem da je epidemiološka situacija sada izašla iz vanredne, sada je procenjujemo kao nepovoljnu. Još uvek imamo veliki broj pacijenata koji leže na intenzivnim negama, ali polako dolazi do pražnjenja bolnica – kazao je on.

Odluka za đake

Krizni štab je ozvaničio odluku da se od ponedeljka, 19. aprila, škole vraćaju na model rada kakav je bio na početku aktuelne 2020/21.

To znači da će srednjoškolci jednu nedelju ići u učionice, a jednu sedmicu imati onlajn nastavu. S druge strane, stariji osnovci od petog do osmog razreda smenjivaće se na dva-tri dana, a najmlađi od prvog do četvrtog razreda će, kao i do sada, na nastavu u učionice.

Kako je “Blic” već pisao, zatvaranja škola više neće biti do kraja ove školske godine, a ukoliko se u nekoj opštini pogorša epidemiološkla situacija, lokalni Krizni štab ima mogućnost da preporuči onlajn nastavu. Konačnu odluku o tome donosi Ministarstvo prosvete.

Izvor: Blic

U BIH ponovo raste broj obolelih od korona virusa, preminulo 60 ljudi

0
u-bih-ponovo-raste-broj-obolelih-od-korona-virusa,-preminulo-60-ljudi

BANJALUKA – U Bosni i Hercegovini ponovo je porastao broj novih slučajeva zaraze korona virusom, dok je broj umrlih manji u odnosu na juče.U poslednja 24 časa registrovana su 1.343 novozaražena od testiranih 3.576 uzoraka.

Od posledica bolesti kovida-19 umrlo je 60 osoba, 35 u Federaciji BiH, 22 u Republici Srpskoj i tri u distriktu Brčko.

Juče je prijavljeno 708 novozaraženih korona virusom od testirana 4.883 uzorka, a preminulo je 76 osoba.

U protekla 24 časa u Federaciji BiH testirana su 2.502 uzorka, od čega je 945 pozitivno na korona virus.

Novi slučajevi registrovani su u svim kantonima u Federaciji BiH.

Do sada je testirano ukupno 593.667 uzoraka, a virus je potvrdjen kod 123.296 osoba.

Od početka pandemije u ovom entitetu preminule su 4.393 osobe, koje su bile pozitivne na kovid-19.

U Rеpublici Srpskој su u poslednja 24 časa testirane 962 osobe, od kojih je korona virus pоtvrdjеn kоd 344.

Dо sаdа su u RS pоtvrdjеna 58.633 slučаја korona virusа, а ukupnо je umrlo 3.059 оsоba kоje su bile pozitivne.

Tеstirаnо је ukupnо 247.246 uzoraka.

U bolnicama u RS hospitalizovano je 1.268 pacijenata, a 117 je na respiratorima.

Danas su u Brčko distriktu registrovana 54 nova slučaja zaraze od 112 testiranih.

indeksonline.rs/Beta

RK Novi Pazar u Crvenki igra za opstanak

0
rk-novi-pazar-u-crvenki-igra-za-opstanak

NOVI PAZAR – Trener rukometaša Novog Pazara Hasan Memić rekao je da njegova ekipa u Crvenki, u predstojećoj utakmici petog kola plej-auta za opstanak u Arkus ligi, ima meč-loptu u borbi za opstanak.

“Dobro stojimo jer smo u plej-autu ostvarili tri pobede i poraz. Sledi četvrto gostovanje u nizu, u kojem ćemo pokušati da trijumfujemo i obezbedimo opstanak, kako bismo bez rezultatskog pritiska dočekali poslednja tri meča na našem terenu”, rekao je Memić.

Novi Pazar je drugi u plej-aut grupi sa 12 bodova, dok Crvenka zauzima poslednje, osmo mesto sa osam osvojenih bodova.

“Očekujem neizvesnu utakmicu do samog kraja, gde će odlučiti manji broj tehničkih grešaka. U boljoj smo poziciji od rivala, koji nema pravo na kiks”, ocenio je Memić.

Crvenka i Novi Pazar igraju u subotu od 18 časova u Sportskoj hali Slobodan Čile Mišković.

M. Minić

FSS kaznio ove klubove zbog nameštanja utakmica

0
fss-kaznio-ove-klubove-zbog-namestanja-utakmica

BEOGRAD – Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije izrekla je kaznu “povrede integriteta utakmica”.

Na inicijativu UEFA za utakmice Prve lige Srbije Trajal – Jagodina i Železničar – Borac na sumnje u regularnost izrečene su sledeće mere na sednici DK FSS kojoj je presedavao Ivan Nikolić:

1. Кažnjava se GFК “Jagodina” Jagodina oduzimanjem 6 (šest) bodova od onih koje je osvojio do izricanja ove kazne i novčanom kaznom u iznosu od 6.000.000 (šest miliona) dinara.

2. Кažnjava se FК “Borac 1926” Čačak oduzimanjem 6 (šest) bodova od onih koje je osvojio do izricanja ove kazne i novčanom kaznom u iznosu od 4.000.000 (četiri miliona) dinara.

U FSS je stigao dopis iz Evropske kuće fudbala da su dve utakmice pod sumnjom u reagularnost iz prošlog meseca, sve nakon enormnih novčanih uplata u kladionicama u Aziji i Evropi, čak i na konačan rezultat utakmice u toku iste.

indeksonline.rs

Bolji uslovi i za učenike Ugostiteljsko – turističke škole u Novom Pazaru

0
bolji-uslovi-i-za-ucenike-ugostiteljsko-–-turisticke-skole-u-novom-pazaru

NOVI PAZAR – Učenici i nastavnici Ugostiteljsko – turističke škole, nakon što je iz gradskog budžeta u rekonstrukciju objekta uloženo preko 3 miliona dinara, imaju potpuno nove uslove za rad ali i vannastavne aktivnosti.

“Želimo da modernizujemo ovu školu, čiji je značaj za razvoj turizma i ugostiteljstva u našem kraju izuzetan. Trebaju nam kvalitetni kadrovi, a za stvaranje tih kadrova nastojimo bezbediti uslove. Grad će nastaviti da ulaže u obrazovanje”, rekao je gradonačelnik Nihat Biševac, podsećajući da su u toku i radovi na rekonstrukciji OŠ “Bratstvo”, ali i da je u naselju Šutenovac obezbeđena parcela za izgradnju potpuno nove osnovne škole.

“Rekonstruisane su”, podsetio je gradonačelnik Biševac, ” i škole na seoskom području”.

Projekat rekonstrukcije Ugostiteljsko – turističke škole obuhvata zamenu podnih obloga u svim prostorijama ali i niz drugih radova.

“Odrađena je rekonstrukcija stepeništa, u jednom delu nekadašnjeg stepeništa koje je bilo van funkcije dobili smo dve svlačionice za učenike, potpuno su renovirana dva kabineta, za ugostiteljstvo i kuvarstvo. Sve prostorije su okrene i stvoreni su bolji materijalno tehnički uslovi, što će uticati na kvalitet nastave i uspeh učenika”, rekao je direktor škole Iso Ćorović.

indeksonline.rs

Bolji uslovi i za učenike Ugostiteljsko – turističke škole

0
bolji-uslovi-i-za-ucenike-ugostiteljsko-–-turisticke-skole

Učenici i nastavnici Ugostiteljsko – turističke škole, nakon što je iz gradskog budžeta u rekonstrukciju objekta uloženo preko 3 miliona dinara, imaju potpuno nove uslove za rad ali i vannastavne aktivnosti.

” Želimo da modernizujemo ovu  školu, čiji je značaj za razvoj turizma i ugostiteljstva u našem kraju izuzetan. Trebaju nam kvalitetni kadrovi, a za stvaranje tih kadrova nastojimo bezbediti uslove. Grad će nastaviti da ulaže u obrazovanje”, rekao je gradonačelnik Nihat Biševac, podsećajući da su u toku i radovi na rekonstrukciji OŠ “Bratstvo”, ali  i da je u naselju Šutenovac obezbeđena parcela za izgradnju potpuno nove osnovne škole. “Rekonstruisane su”, podsetio je gradonačelnik Biševac, ” i škole na seoskom području”.

Projekat rekonstrukcije Ugostiteljsko – turističke škole obuhvata zamenu podnih obloga u svim prostorijama ali i niz drugih radova.

“Odrađena je rekonstrukcija stepeništa, u jednom delu nekadašnjeg stepeništa koje je bilo van funkcije dobili smo dve svlačionice za učenike, potpuno su renovirana dva kabineta, za ugostiteljstvo i kuvarstvo. Sve prostorije su okrene i stvoreni su bolji materijalno tehnički uslovi, što će uticati na kvalitet nastave i uspeh učenika”, rekao je direktor škole Iso Ćorović.

Informativna služba Grada