Naslovna Blog Stranica 2181

Danko Kiković: Nagrada za igrača kola u Super ligi Srbije podstrek u nastavku sezone

0
danko-kikovic:-nagrada-za-igraca-kola-u-super-ligi-srbije-podstrek-u-nastavku-sezone

Fudbaler Novog Pazara Danko Kiković rekao je danas da nagrada za najboljeg igrača kola u Super ligi Srbije predstavlja podstrek za njegove još kvalitetnije partije u nastavku sezone.

“Iskočio sam kao pojedinac posle dobre igre celog tima, što mi puno mi znači pred najvažnije mečeve u prvenstvu. Nadam se da ćemo da nastavimo u istom ritmu, kako ekipa, tako i ja, kao bismo došli do bodova neophodnih za opstanak u eliti. Drago mi je da sam se uklopio u sistem trenera Davora Berbera”, rekao je Kiković.

Dvadesetšestogodišnji vezista je u prethodnoj pobedi nad Proleterom (5:0) na Gradskom stadionu u Novom Pazaru postigao gol i upisao asistenciju, pa je proglašen za najboljeg igrača 28. kola Super lige Srbije.

On je debitovao je u najjačem domaćem rangu pre četiri godine u dresu Javora, a pre dolaska u Novi Pazar, igrajući za klub iz Ivanjice i lučansku Mladost, nastupio je na ukupno 19 superligaških utakmica.

“Nisam igrao više zbog spleta okolnosti. Bilo je nekih povreda, a menjali su se i treneri, pa je bilo raznih taktičkih zamisli. Mislim da sam u najboljem periodu, kada imam dovoljno iskustva za Super ligu. Drugačije je sada, nego kad sam imao 22 ili 23 godine”, ocenio je Kiković.

Prvotimac Pazara proveo je deo omladinskog staža u dvostrukom klupskom evropskom prvaku Portu, u koji je otišao sa 18 godina.

“Dobio sam poziv od Porta i tamo sam proveo lepih šest meseci. To iskustvo mi je mnogo značilo jer sam se upoznao s drugim sistemom rada. Saigrači su mi bili sada veliki asovi Andre Silva i Seržo Oliveira”, naveo je Kiković.

Novi Pazar će za osam dana u Novom Sadu gostovati trećeplasiranoj Vojvodini, u meču 29. kola Super lige Srbije.

M. Minić

Raspisan konkurs za policijsku obuku

0
raspisan-konkurs-za-policijsku-obuku

Ministarstvo unutrašnjih poslova je 24.marta 2021. godine, raspisalo Кonkurs za upis 1.400 polaznika u Centar za osnovnu policijsku obuku za stručno osposobljavanje za obavljanje poslova i zadataka uniformisanog policijskog službenika. Zainteresovani kandidati mogu se prijaviti do 8. aprila tekuće godine.

Кonkursom su predviđena radna mesta:  policajac (480 polaznika), saobraćajni policajac (250 polaznika), granični policajac (270 polaznika) i policajac za rad u zajednici (400 polaznika), na području Policijske uprave za grad Beograd i 26 područnih policijskih uprava.

Pravo učešća na konkursu imaju kandidati koji su državljani Republike Srbije sa prijavljenim prebivalištem u Srbiji, na teritoriji organizacione jedinice za koju se raspisuje konkurs; da nemaju manje od 18, a više od 24 godine starosti do dana zaključenja konkursa i da imaju završeno srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju.

Za kandidate koji su studenti Кriminalističko-policijskog univerziteta uslov je da nemaju više od 27 godina starosti.

Važni uslovi za zainteresovane kandidate su i da ne postoje bezbednosne smetnje u skladu sa Zakonom o policiji; da poseduju važeću nacionalnu vozačku dozvolu za upravljanje motornim vozilom “B” kategorije, kao i da ispunjavaju kriterijume zdravstvene, psihološke i fizičke sposobnosti, za zasnivanje radnog odnosa u Ministarstvu unutrašnjih poslova.

Pravo učešća, uz određene uslove ima i lice koje pohađa završnu godinu srednje škole u četvorogodišnjem trajanju. Takođe, mogu se prijaviti i lica koja ne poseduju važeću nacionalnu vozačku dozvolu za upravljanje motornim vozilom „B“ kategorije, ukoliko uz konkursnu dokumentaciju dostave potvrdu da su do dana zaključenja konkursa započeli obuku za upravljanje motornim vozilom „B“ kategorije.

Prilikom prijave na konkurs kandidati imaju mogućnost izjašnjenja za koje će se radno mesto osposobljavati – policajac, sobraćajni policajac, granični policajac, ili policajac za rad u zajednici. Detalji o konkursu se mogu naći na sajtu Ministarstva unutrašnjih poslova http://www.mup.gov.rs i sajtu Centra za osnovnu policijsku obuku http://www.copo.edu.rs.

S.Lj.

Kisić Tepavčević: Vakcina moćno oružje u borbi protiv korone

0
kisic-tepavcevic:-vakcina-mocno-oruzje-u-borbi-protiv-korone

KOSJERIĆ – Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i članica Kriznog štaba za suzbijanje Kovid 19 Darija Kisić Tepavčević posetila je danas opštinu Kosjerić i pozvala građane Srbije da se u što većem broju vakcinišu protiv korona virusa.

Poručila je da je vakcinacija najefikasniji način za suzbijanje Kovid 19 i navela da je cilj otvaranja vakcinalnih punktova u najudaljenijim mestima u Srbiji da vakcina bude dostupna svim građanima, a naročito najstarijima i onima koji žive u ruralnim mestima.

“Moramo da stvorimo imunitet i barijeru za dalje prenošenje virusa. Treba da se vakcinišemo, jer tako ne štitimo samo sebe, već i one koje najviše volimo”, poručila je Kisić Tepavčević u selu Varda, gde je obišla ambulantu.

Ministarka kaže da su ambulanta u selu Varda i Dom zdravlja u Kosjeriću primeri dobre prakse, jer je vakcina sada dostupnija još većem broju građana.

“Sada imamo moćno oružje u rukama – vakcinu, a na nama je da se ponašamo odgovorno i da se vakcinišemo. To jeste suština i moramo da shvatimo da ne možemo da uspemo ukoliko u ovoj borbi ne budemo udruženi”, rekla je Kisić Tepavčević.

Ministarka je u Kosjeriću obišla i Centar za socijalni rad, gde je sa rukovodstvom razgovarala o mogućnostima za dodatno unapređenje socijalne zaštite.

Kako je istakla, Ministarstvo je ponosno na činjenicu da je u vreme epidemije obezbeđen kontinuitet u isplatama svih prava u oblasti socijalne zaštite.

Kisić Tepavčević je navela i da Ministarstvo intezivno radi na poboljšanju zakonske regulative kako bi se unapredila socijalna zaštita građana kojima je neophodna pomoć, da je usvojen Zakon o socijalnoj karti i da je u toku izrada Nacrta izmena i dopuna Zakona o socijalnoj zaštiti.

“Cilj je da se na najefikasniji i najdelotvorniji način pruži pomoć svim građanima naše zemlje kojima je ona potrebna”, naglasila je Kisić Tepavčević.

Predsednik opštine Kosjerić Žarko Ðokić zahvalio je Kisić Tepavčević na poseti toj opštini i naveo da je ministarka uradila mnogo na unapređenju pružanja usluga socijalne zaštite.

Ðokić je izrazio uverenje da će Kosjerić, uz podršku Ministarstva, u narednom periodu stvoriti dodatne uslove da se socijalno ugroženim građanima pomogne još više.

Direktor Doma zdravlja Kosjerić Ilija Vukadinović pozvao je sve zainteresovane građane da se odazovu vakcinaciji, koja je jedini način da se Srbija izbori sa virusom i da se građani vrate normalnom životu.

indeksonline.rs

Kolektiv OŠ “Desanka Maksimović” pružio punu podršku Vildani Hodžić

0
kolektiv-os-“desanka-maksimovic”-pruzio-punu-podrsku-vildani-hodzic

NOVI PAZAR – Na upravo završenoj sednici Nastavničkog veća, kolektiv osnovne škole “Desanka Maksimović” pružio je punu podršku dosadašnjem direktoru Vildani Hodžić.

“Nakon završenog glasanja, uz poštovanje svih epidemioloških mera, prisustvo Komisije za glasanje, kao i predstavnika oba Sindikata, prebrojani su glasovi. Glasalo je ukupno 97 zaposlenih, od 98 upisanih. Za kandidata Redžović Seada bilo je 28 glasova, a za kandidata Hodzić Vildanu 69” – potvrđeno je za naš portal.

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja imenovao je Vildanu Hodžić na mesto direktora ove vaspito-obrazovne ustanove pre četiri godine. Za vreme prvog mandata Hodžić je u saradnji sa Kancelarijom za ulaganja vlade Republike Srtbije upotpunila projektnu dokumentaciju za finansiranje potpune rekonstrukcije škole i sportske hale. Okvirna cena projekta rekonstrukcije škole i sportske hale iznosi 845 miliona dinara.

Hodžić je za školu sa skromnim budžetom uspela da obezbedi prenosive računare za sve uposlene, kao i tablete za određeni deo đaka koji nastavu pohađaju online.

Škola u poslednje četiri godine beleži istorijske uspehe i rezultate, pa je tako svrstana u sami vrh liste najboljih škola u gradu.

Protivkandidat Sead Redžović nastavnik je predmetne nastave u ovoj školi. Pored toga, obnaša i funkciju odbornika u Skupštini grada Novog Pazara sa izborne liste “Akademik Muamer Zukorlić – Stranka pravde i pomirenja”.

indeksonline.rs

ITF Antalija: Međedović ispao u dublu

0
itf-antalija:-medjedovic-ispao-u-dublu

Novopazarski teniser Hamad Međedović u paru sa zemljakom Markom Miladinovićem nije uspeo da se plasira u četvrtfinale dubla na ITF turniru u Antaliji.

Dubl iz Srbije poražen je danas od Rumuna Vlada Dankua i Gabrijela Doneva iz Bugarske sa 0:2 u setovima (7:6(8), 6:3).

Danku i Donev će u četvrtfinalu igrati protiv drugih nosilaca Moldavca Aleksandra Kozbinova i Danijela Mihalskog iz Poljske, koji su u dva seta (6:3, 6:4) slavili protiv Seong Čan Honga i Dakija Lija iz Južne Koreje.

Međedović je ranije danas u Antaliji izborio osminu finala u pojedinačnoj konkurenciji jer je u prvom kolu pobedio protivnika iz dubla Dankua sa 2:0 u setovima (6:4, 6:0).

Turnir u Antaliji igra se na šljaci za nagradni fond od 15 hiljada dolara.

M. Minić

U Srbiji još 5.226 novih slučajeva, 36 osoba preminulo

0
u-srbiji-jos-5.226-novih-slucajeva,-36-osoba-preminulo

BEOGRAD – U Srbiji je u poslednja 24 sata od posledica korona virusa obolelo još 5.226 osoba, a 36 pacijenata je preminulo od posledica virusa, saopštilo je danas Ministarstvo zdravlja.

Testirano je 17.530 osoba u istom periodu, ukupno 3.330.762.

Na bolničkom lečenju nalazi se 6.577 pacijenata, od kojih je 242 na respiratorima.

Od početka pandemije registrovano je 571.895 slučajeva korona virusa, 5.075 osoba je preminulo, a rocenat smrtnosti je 0,89 odsto.

indeksonline.rs

Sela i dalje pod snegom

0
sela-i-dalje-pod-snegom

Zima je teška na selu, kada poljoprivrednici imaju malo više slobodnog vremena. Snega još uvek ima, a u podgolijskom području meštanima pravi problem I vetar, koji stvara velike smetove. Ekipa RTV –a Novi Pazar posetila je selo Ljutaje, gde je zabeležila priču dugogodišnjeg stočara Nazima Ljajića.

Na obroncima Golije i delom na Pešteri prostire se selo Ljutaje, prekriveno brdima. S obzirom da nam je mart i početak proleća doneo velike količine snega zima na selu još uvek nije završena. Selo Ljutaje poznato je po stočarskoj proizvodnji, a ovom poljoprivrednom granom bavi se i Nazim Ljajić, koji kaže da za poljoprivrednike ni tokom zimskih meseci nema vremena za predah.

Stočarska proizvodnja u domaćinstvu Nazima Ljajića  je tradicija, nekada je na njegovom imanju imalo više stoke. Sada Nazim radi u skladu sa svojim godinama, ali ipak dovoljno za njegove potrebe.

Selo Ljutaje udaljeno je 28 km istočno od Sjenice, a deo je katastarske opštine Duga Poljana.

S prvim sunčanim danima, stočari treba da se pripreme za ispašu stoke, koja se obavlja postepeno I u skladu sa preporukama. Pravo je vreme da se očiste prostorije za smeštaj stoke, koje prema preporukama treba da budu sa više svetla I vazduha.

VIDEO // Rasprava Zukorlić – Bačevac! Bačevac: Pazarci nisu kriminalci, Biševac je pošten čovek

0

Novi Pazar – Beograd –  Odgovarajući na optužbe Muamera Zukorlića da u Novom Pazaru kriminal izlazi iz šahti za kanalizaciju, narodni poslanik SDP Muamer Bačevac, kazao je, da su Pazarci čestiti, radni i pošteni ljudi i da je ružno o svom narodu govoriti tako, ali da je to ustaljena matrica kada je u pitanju Zukorlić.

Zukorlić je gradnoačelnika Biševca okarakterisao kao vlasnika RTV Novi Pazari i kazao da je on zapravo vlasnik te televizije. Bačevac mu je žestoko odgovorio ustvrdivši da ko je na istini rekli su građani prije par meseci, kada je taj isti gradonačelnik dobio apsolutnu podršku i osvojio više glasova nego obe opozicione grupe.

Bačevac je kazao da je skoro izglasan zakon o poreklu imovine, zatraživši da se pregledaju sve imovinske karte “tada će javnosti postati jasno, ko su multimilioneri među političarima a ko su skromni građani”.

“Zameram da se o gradu priča najgore, da je to jezgro kriminala. Zamislite rečnik, kriminal je izašao iz šahti i preplavio ceo grad. To je rečnik koji smo mi ovde čuli i to je nešto na šta nikada neću pristati jer znam da su moji pazarci dobri ljudi, pošteni ljudi, česiti ljudi i da kriminala ima manje nego u bilo kojem drugom gradu” rekao je Bačevac.

 

U apotekama najprodavaniji vitaminski medikamenti

0
u-apotekama-najprodavaniji-vitaminski-medikamenti

 Loša epidemiološka situacija izazvana koronavirusom sve nas zabrinjava jer nam je zdravlje na udaru. Svi gledamo da se zaštitimo kako znamo  pre nego nas “zakači”  ovaj nikako bezazleni virus. Kako  bi pojačali svoj imuni sistem, često odlazimo u apoteke i snabdevamo se vitaminskom terapijom.  

Od marta prošle godine, kada je nastala ova teška situacija ,pa do danas, apoteke  beleže povećan broj prodatih vitaminskih medikamenata poput vitamina C, vitamina D kao i selena i cinka. Traženi su i još neki preparati za podizanje imunog sistema a apotekari kažu, da često u želji da se zaštite, građani preteravaju u snabdevanju pomenutih lekova.

“Mi tada često reagujemo i upoznamo ih sa činjenicom da ni vitamine ne mogu unositi preterano u organizam van dozvoljenih doza i na svoju ruku pa im preporučimo koje mogu kupiti i kako da ih piju”, kazala je Sanela Prenča iz gradske apoteke. Naglasila je da stariji više brinu o zdravlju od mlađe populacije i da su oni glavni potrošači vitaminske terapije.

Prenča kaže da je kupci često pitaju šta misli za vakcinaciju pa im odgovori tako što im odmah kaže da je ona vakcinu primila kao i njeni nabliži, da je u vakcini spas i posavetuje ih da se obavezno odazovu imunizaciji.

B.V.

U Ordinaciji dr Nurković u toku podela aparata za oporavak pluća nakon korone

0
u-ordinaciji-dr-nurkovic-u-toku-podela-aparata-za-oporavak-pluca-nakon-korone

Kao što je najavljeno protekle nedelje, u ordinaciji mladog novopazarskog doktora Jasmina Nurkovića počela je podela besplatnih uredjaja za oporavak pluća od korone. Već prvog dana podeljeno je više od polovine, a zbog velikog interesovanja i potrebe građana Novog Pazara za ovom vrstom rehabilitacije, u ovu ordinaciju, koja je poznata i po humanosti, stići će još ovakvih aparata.

Aparati za oporavak pluća nakon korone jednostavno se koriste a rezultat je, kako kaže portparolka Ordinacije dr Nurković Katarina Drmanić, povećanje kapaciteta pluća i vraćanje funkcije kao pre oboljevanja od korona virusa. Svi koji su zainteresovani da dobiju ovaj aparat treba da se jave Ordinaciji dr Nurković i sa sobom ponesu dokaz da su preležali korona virus.

Osim besplatnih aparata za oporavak pluća od korone, Ordinacija dr Nurković preko svog Fonda solidarnosti deli i više od 200 besplatnih rentgenskih snimaka pluća.

K.R.