Naslovna Blog Stranica 3001

Džeković 62. u individualu mladih na SP u Osrblju

0

Reprezentativac Srbije u biatlonu, Sjeničanin Denis Džeković zauzeo je danas 60. mesto u individualnoj trci mladih na 12,5 kilometara na Svetskom prvenstvu za mlade i juniore u Osrblju, dok je Omaru Hodžiću u tom slovačkom zimskom centru pripala 96. pozicija.U konkurenciji 107 biatlonaca, pobedio je Švajcarac Niklas Hartveg, ispred Trima Gerhardsena iz Norveške i trećeplasiranog Čeha Jakuba Kocijana.Sjeničanke u selekciji Srbije Berina Sinanović i Inesa Zekić su u današnjem individualu mladih biatlonki na 10 kilometara u Osrblju završile kao 93, odnosno 98. među 100 takmičarki.Zlatom se okitila reprezentativka Grenlanda Ukalek Astri Sletemark, srebrom Čehinja Tereza Vobornjikova, a bronzom Hejdi Nikinen iz Finske.

Biševac: Novi Pazar neće zaboraviti Aleksića

0

Polaganjem cveća na trgu u Novom Pazaru je obeleženo 26 godina od pogibije Srđana Aleksića. Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac izjavio je da će se hrabrost ovog mladića večno pamtiti.” Obeležili smo 26 godina od smrti Srđana Alelsića, hrabrog mladića, kojeg grad Novi Pazar nikad neće zaboraviti, a koji je primer budućim generacijama da i u vremenima zla treba biti čovek”, kazao je Biševac.Podsećamo ,pre 26 godina na današnji dan preminuo je Srdjan Aleksić, mladić koga su 21. januara zverski pretukli pripadnici Vojske Republike Srpske u centru Trebinja, samo zato što je od ubistva odbranio svoga komšiju i prijatelja Alena Glavovića, Bošnjaka iz Trebinja.Aleksića su pretukli nakon što je pokušao da im se suprotstavi, pošto su tukli Glavovića. Zločinci su potom nasrnuli na Aleksića i kundacima ga pretukli, nakon čega je pao u komu i šest dana kasnije preminuo.Sve se dešavalo u strogom centru grada, u blizini pijace i lokalne policijske stanice.

DRAŽA PETROVIĆ U ODGOVORU NA ŽALBU SALAHUDINA FETIĆA RAZOTKRIO KO SE KRIJE IZA ZUKORLIĆEVIH MEDIJA

0

Sednica Komisije za žalbe Saveta za štampu biće održana u četvrtak, 31. januara 2019. godine, u 18 sati u prostorijama Saveta za štampu.Komisija će između ostalih razmatrati i žalbu Salahudina Fetića, bliskog saradnika Muamera Zukorlića.Žalbu Fetića prenosimo u celosti kako je i napisana.Poštovani,Dnevni list DANAS, inače meni drag i omiljen, 10. januara 2019. u svom štampanom izdanju objavio je tekst pod naslovom „Krivična protiv Zukorlića“ autorice kolegice Slađane Novosel.U tom tekstu, namjerno ili nenamjerno, Sandžak TV čiji sam zakonski zastupnik, indirektno je predstavljena u jako negativanom kontekstu, kao TV koja služi samo jednoj politici, neobjektivnom i pristrasnom, te medijem koji ne zastupa javni interes već interes jedne političke partije i td. Mi se zapravo snažno borimo protiv takvih medija, kojih je na žalost sve više.Pasus 2: Nedavno je lider SPP i narodni poslanik Muamer Zukorlić, na svojoj Sandžak Televiziji…Pored toga, što je autor teksta, na žalost, tendenciozno, iz njoj poznatih razloga, STV željela u gore navedenom kontekstu, ona, kao i Dnevni list Danas su prekršili Kodeks novinara Srbije član 1: Istinitost izvještavanja, jer je netačna informacija da je Sandžak TV u vlasništvu Muamera Zukorlića, što se vidi ovde gdje je jedini vlasnik Ferid Bulić, i jedini zakonski zastupnik, moja malenkost, Salahudin Fetić.Radi istine, tačno je da je Muamer Zukorlić kao rektor Internacionalnog univerziteta, utemeljitelj i osnivač tada TV Universa kao dio Fakulteta za žurnalistiku, koja kasnije mijenja ime u TV Sandžak, zbog čega smo ponosni i na čemu smo mu zahvalni. Ali akademik Zukorlić nije niti vlasnik niti ima uređivačke ingerencije niti uticaje, kako bi se objavilo ovakvo nešto.Radi istine, također, da stvar bude još gora, novinar se jako dobro čuva kada govori o Radio televiziji Novi Pazar, koja je do skoro i de jure, ali i de fakto u vlasništvu čelnika lokalne samouprave u Novom Pazaru (do polovine 2018 gradonačelnik Biševac je bio vlasnik RTVNP). Kada se govori o vezi bivšeg gradonačelnika Mahmutovića sa ovom televizijom koristi se termin „TV bliska vladajućoj opciji“, iako ista dobija sada već četvrtu godinu 90% sredstava Grada opredijeljenih medijima, tačnije oko 40.000 eura mjesečno.Zbog objavljene neistine, čime je našem ugledu nanešena šteta, očekujem osudu Savjeta za štampu i izvinjenje Dnevnog lista Danas zbog ovakvog postupanja.Na žalbu Salahudina Fetića, koji očigledno radi po direktnom ili indirektnom uticaju Zukorlića, odgovorio je Dragoljub Draža Petrović, urednik lista “Danas”.Odgovor Petrovića takođe prenosimo u celosti.Poštovani članovi Saveta za štampu,Pažljivo smo analizirali žalbu Salahudina Fetića zbog teksta „Krivična protiv Zukorlića“ naše dopisnice iz Novog Pazara Slađane Novosel i smatramo da nismo prekršili Kodeks novinara Srbije.U tekstu smo verno preneli Zukorlićeve oštre kritike (pominje se i fašizam) na račun stanja u lokalnom zdravstvu i rada Opšte bolnice u Novom Pazaru. U istom tekstu smo objavili i odgovor direktora Opšte bolnice dr Meha Mahmutovića i najavu da će podneti tužbu protiv Zukorlića. Izjave su dali dvema lokalnim televizijama, a podnosiocu žalbe Fetiću, u celom tekstu, smeta izgleda samo jedna reč „SVOJOJ“, koja se odnosi na TV Sandžak. Početak drugog pasusa teksta „Nedavno je lider Stranke pravde i pomirenja (SPP) i narodni poslanik Muamer Zukorlić, na svojoj TV Sandžak, govorio o stanju u novopazarskom zdravstvu“. Dok smo za RTV Novi Pazar, za koju je govorio dr Mahmutović napisali samo „TV bliska vladajućoj opciji“.Kako smo u tekstu pomenuli još jednu najavu tužbe protiv Zukorlića, koleginica Novosel je zabeležila i njegov komentar. Smatramo da smo, navođenjem obe strane i ponovnim zvanjem Zukorlića za dodatnu reakciju, objektivno i profesionalno izvestili javnost i objavili korektan tekst. TV Sandžak nismo pominjalu u „negativnom kontekstu“, „kao TV koja služi samo jednoj politici, neobjektivnom i pristrasnom“, kako pominje Fetić, niti smo se bavili vlasničkom strukturom.Čini nam se da između Zukorlića i TV Sandžak, ipak, postoje više nego snažne veze i da je on indirektan vlasnik. Na sajtu Sandžak televizije, u rubrici „O nama“, tako, piše: „Idejni osnivač Sandžak Televizije, ovakve kakvom je danas, jeste muftija Muamer Zukorlić, tadašnji rektor Internacionalnog univerziteta, aktuelni predsjednik,koji je u svojim vizijama za razvoj Sandžaka imao i ovaj projekat – projekat slobodne i objektivne televizije, koja će biti u službi svojim građanima, idealima pravde i istine. Sandžak Televizija od 1.jula 2014.godine članica je objedinjenog Media centra u čijem sastavu su pored nje radio Ref ref, list Glas islama, novine Revija Sandžak i agencijski portal Sandžakpress. Aktuelni direktor je Salahudin Fetić, koji je na ovoj poziciji od 1.jula 2014 godine i koji je ujedno glavni i odgovorni urednik Glasa islama…“.Objedinjeni Media centar je vlasništvo Medžlisa (odbora) Islamske zajednice (IZ) u Novom Sadu. Iako, po zakonu svi odbori moraju da imaju isti matični broj, u ovom slučaju nije tako. Šest mdžlisa u Sandžaku (Novi Pazar,Tutin,Sjenica,Nova Varoš,Priboj i Prijepolje) imaju isti matični broj 17712969, dok onaj u Novom Sadu, u čijem sastavu su, pored Media centra, još i Predškolska ustanova „Reuda“ (radi samo u sandžačkim gradovima), Agencija za sertifikovanje halal proizvoda, Centar za humanitarni rad „Hajrat“ i Fakultet za islamske studije, čija sedišta su u Novom Pazaru, imaju matični broj 17712942. No,ovo su podaci za organe sa drugim nadležnostima, a u ovom slučaju samo mala ilustracija ko na svojoj televiziji govori.S poštovanjem,Dragoljub PetrovićIndeksonline

KOLUMNA: Da čovjek ne poveruje! OPET IM RASIM KRIV

0

Suprug uhapšene službenice Centra za socijalni rad u Prijepolju optužio Rasima Ljajica da je montirao hapšenja Alise Talović i direktorice te ustanove Sabire Hadziavdić

Taman kad pomislite da je neko dotakao moralno dno, dogadjaji, postupci i posebno nečiji jezik vas brzo demantuju. U tom besčasću i beskrupuloznosti najdalje je otisao Almir Talović,suprug Alise Talović,jedne od uhapsenih u nedavnoj aferi u Prijepolju.

On je u pozivu za protesni skup, koji je juče održan u tom gradu, napisao da se radi o “otvorenom mešanju i montiranju sudskih procesa od strane Rasima Ljajića”.

U ovoj konstataciji,ili bolje reći optužbi,ne zna se šta je bizarnije,monstruoznije ili nemoralnije. Kakav to (ne)čovek treba da budete da vam u situaciji kad vam se supruga nalazi u zatvoru,pada napamet da se bavite politikanstvom i ispunjavate naloge Zukorlića i Tandira. Upravo su vam ti ljudi smestili ženu u zatvor,a ne niko drugi,a najmanje Rasim Ljajić. On,kao sto vidimo,mora samog sebe da prijavljuje pravosudnim organima da bi se zaštitio i odbranio od Šešeljevih besmislenih optuzbi.

Da ima bilo kakav uticaj na pravosudje,valjda bi sebi prvo pomogao i našao način da se Šešelj jednostavno procesuira zbog širenja lažnih vesti i kleveta.

Cijelo Prijepolje zna da se Tandir ugradjivao na svakom tenderu u Centru za socijalni rad,da je koristio druge za svoje prljave poslove. Zato su dve žene sada u zatvoru,a on na slobodi.

Da ima gram morala otišao bi da se sam prijavi i tako omoguci da zloupotrebljene žene izadju iz pritvora. Svako normalan bi očekivao da Almir Talović svoju kritiku upravo usmeri prema Tandiru,tražeci od njega jedan takav potez. Umesto toga, Tandir organizuje proteste,da zamaže oči porodicama uhapšenih,a pre svega da zaštiti sebe od privodjenja,a Almir Talović krivi Rasima Ljajića što mu je supruga uhapsena.

Da se ovo dešava na nekom filmu,spravom bi mnogi zaključili da je to neraelno.

Nažalost,kad imate posla sa neiživljenim ljudima,koji su se dočepali nekih pozicija,privilegija i posebno para,onda oni ne prezaju ni od čega da bi ostvarili cilj.

Zukorlić i kompanija,i na ovom slučaju,pokazuju da su spremni i preko leševa da gaze,ako je njihov interes doveden u pitanje. Uostalom, šta možete reži o ljudima koji kradu i od Centra za socijalni rad,ustanove koja bi trebalo da pomaže drugima.

Što bi narod rekao: oni bi i ćefin sa majke skinuli.

Damir Šehović

Novi Pazar / I privatne firme će čistiti puteve

0

Gradski štab za vanredne situacije Novog Pazara odlučio je na današnjoj sjednici da angažuje privatne firme na čišćenju puteva od snijega koji je tokom prethodnog dana i noći napadao preko 30 centimetara.Gradonačelnik Nihat Biševac izjavio je da očekuje da će veoma brzo biti uspostavljeno normalno funkcionisanje grada.“Snabdevanje građana vodom i električnom energijom je uredno, ali se zbog velike količine snijega saobraćaj odvija otežano. Zbog toga smo i odlučili da angažujemo privatne firme koje će raditi na čišćenju puteva, pre svega prema seoskim područjima, koja su najviše ugrožena”, kazao je Biševac.On je dodao da će u gradu prvo biti čišćene najfrekventnije ulice i prilazi javnim ustanovama, bolnicama i školama, kao i putevi koji vode ka hroničnim bolesnicima kojima je neophodna pomoć lekara.U AD “Novi Pazar put” su nam rekli da su svi putni pravci koje oni održavaju prohodni, osim deonice Odvraćenica – Duga Poljana, ali da će i ona uskoro biti očišćena.

Medžlis IZS u Prijepolju: Džume nisu za političku propagandu

0

Medžlis Islamske zajednice u Prijepolju oglasio se na društvenim mrežama, gde su ostavili poruku u kojoj se kaže:„Ne treba izjednačavati Zukorlićeve imame i imame Rijaseta IZS na čelu sa reisom Nasufovićem. Imami Rijaseta IZS ne koriste džamije i džume za političku propagandu i ne vode narod po mitinzima već se bave svojim imamskim poslom. To su činjenice pa bilo kome pravo ili ne bilo”, navodi se u poruci.

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST OO SDP-a PRIJEPOLJE

0

Danas je u organizaciji Atletskog Saveza Srbije, u okviru zajedničkih priprema atletičara “kuglaša” iz svih bivših jugoslovenskih republika, održano takmičenje u kojem je učestvovao naš sugrađanin Armin Sinančević.
Armin je osvojio drugo mjesto sa hicem od 19,8 m, ostavivši iza sebe legendarnog Asmira Kolašinca. Ovaj rezultat je zvaničan i bodovi se upisuju na rang listu.
Još jedan veliki uspjeh Prijepoljskog sporta zabilježio je naš omladinac Dino Tumbul, koji je na juniorskom atletskom prvenstvu danas osvoiio bronzanu medalju sa hicem od 15,6 m. Obojica omladinaca su članovi atletskog kluba “Polet” koji važi za najtrofejniji sportski klub u Prijepolju.
Interesantno je da prilikom raspodjele sportskog dinara klub “Polet” nije dobio ni jedan jedini dinar iz Opštinske kase. Stoga, apelujemo na opštinsko rukovodstvo koje do sada nije imalo sluha ni volje da vrednuje prave rezultate i na osnovu toga raspoređuje sportski dinar, da ubuduće povedu računa i uzmu u obzir uspjehe atletičara koji predstavljaju naš grad.
Od srca čestitamo Arminu i Dinu i želimo im još puno uspjeha na velikim takmičenjima.

Opštindki odbor SDP Prijepolje

Pazarac uhapšen zbog izazivanja opšte opasnosti

0

Policija je uhapsila E. A. (36) osumnjičenog za podmetanje požara u kojem je u noći između 23. i 24. januara izgorelo vozilo marke “pežo”.Osumnjičeni je iz ovog grada, on je polio benzinom i zapalio automobil marke ‚pežo”, saopštila je policija.Njemu je određeno zadržavanja do 48 časova, posle čega će uz krivičnu prijavu za izazivanje opšte opasnosti, biti priveden nadležnom tužiocu.

Bivši simpatizer Zukorlićeve stranke: Vožd SPP-a je opsihiren

0

Piše: Galib Mujović

(Predsjednika SPP-a Sandžaka, opsihrili specijalci, rumunjski sihirbazi sa dlakama, konopljom i bakarnim umotljajima, antenama)!
U Serbiji, kao posebno i u srpskom entitetu u RS-u, u BiH državi, za javnu demonstraciju četništva i mračnjaštva, veličanje masovnih zločina i sudskih presuđenih zločinaca i ubica, koljaca i zlikovačkih hulja, kao i posebno negiranje počinjenoga Genocida 11.07. 1995.godine u Srebrenici BiH, ne vrijede presude Mednunarodnog suda u Hagu.
Pravne norme i regulative kao i sankcije EU i civilizovanoga svijeta, u ovom dijelu svijeta na Balkanu se uopšte ne uvažavaju, već naprotiv, kontinuirano ignorišu evo četvrt XXI vijeka!
Nedavni zajednički javni nastupi na TV Serbije, doživotnoga predsjednika Serpskih radikala, inače presuđenog ratnog zločinca, koji je odležao deset godina zatvorsku kaznu u Hagu, kao i javni nastup njegovog parlamentarnog kolege, predsjednika Stranke pravde i pomirenja u Sandžaku, prošao je u javnosti veoma nezapaženo i bez adekvatne očekivane reakcje, zlokobno i gluhonijemo.
Ovo sve je bilo malo predsjedniku Stranke pravde i pomirenja, pa je svoje nagomilane frustracije razjulareno obznanio putem svoje TV Sandžak, intonirajući javnu demonstraciju mračnjaštva i najave opceega straha i trepeta u društvu i na političkoj sceni u Sandžaku, Serbiji!
Mali bošnjački narod u Sandžaku, u ovom isturenom dijelu države Serbije, zaslužuju sva prava i slobode, koje im pripadaju po svim međunarodnim standardima, pravilima i normama. Isti očekuju od predsjednika Stranke pravda i pomirenja, da ih liberalnim i demokratskim sredstvima, zastupa u parlamentu Serbije, shodno okolnostima i mogućnostima koji su na sceni u Srbiji, te sa druge strane, u državama članicama EU.
(Javne nastupe na TV-ima gospodina Predsjednika SPP-a Sandžaka u Srbiji, nećemo komentarisati, jer se smatra, da je isti djelovao pod dozom “sihir-e”! Bio opsihren!
Sumnja se, a i priča se, da su istoga gospodina opsihrili specijalci rumunski sihirbazi iz SRS-a).

Preminuo bivši trener Novog Pazara

0

Bivši trener OKK Novi Pazara Boško Đokić preminu je iznenada jutros u Beogradu.

Ime trenera Đokića biće ispisano zlatnim slovima u istoriji novopazarske košarke. Tim predvođen gospodinom Đokićem ušao iz Druge u elitnu Košarkašku ligu Srbije.

Boško Đokić je rođen 1958. u Beogradu, kao trener vodio je oko 20 klubova a poslednji je upravo bio Novi Pazar.

Prema rečima Dzemila Imamovića, sportskog direktora OKK Novi Pazar, i nakon prekida saradnje sa klubom Boško je ostao uz Novi Pazar i bio podrška na svim utakmicama u Beogradu.

-Pamtiću ga kao velikog čoveka i prijatelja, mnogo je doprineo našem klubu i svi smo mogli puno toga da naučimo od jednog takvog profesionalca kakav je bio Boško, kazao je Imamović