Naslovna Blog Stranica 3004

Prijepoljsko izigravanje zakona se obilo o glavu, Zindović zanemeo,Tandir optužio policiju za torturu

0

Prijepolje – Jučerašnje hapšenje samo je izgleda vrh ledenog brega korupcije u Prijepolju na koju građani već duže vreme ukazuju. Uhapšenima su

Niko se ne obraća građanima nakon hapšenja, se po svemu sudeći obilo o glavu prozori od 100 000 po komadu i paketi za socijalu. Međutim slično bi se moglo dogoditi i u još nekoliko državnih ustanova, a nije isključeno i u samoj opštini.

Naime, inspektori iz Kraljeva nekoliko meseci ,,češljali” su poslovanje tetkine firme čija je vlasnica u najbližem srodstvu Samira Tandira glavnokomandujućeg čoveka iz redova SPP i jedne od ključnih poluga vlasti predsednika opštine Dragoljuba Zindovića. Šta se pronašlo u Turističkoj organizaciji, gde je preko računa prešlo oko više miliona dinara tek će se verovatno videti. Da li i koliko je tetkinim preduzećima i Sandžačkoj televiziji mimo konkursa uplaćeno sa računa Doma kulture , JKP Komunalno i ostalih budžetskih ustanova takođe je pod lupom.
Do Dragoljuba Zindovića niko od novinara juče, niti danas nije uspeo da dođe niti odgovara na mejlove i jedino je to za sada učinio Tandir.
I mediji i građani međutim već duže vreme ukazuju na stanje u ovom gradu. Viši sud u Užicu nedavno je izrekao presudu, u kojoj stoji da je uhapšena direktorka nezakonito postavljena ali niko iz lokalne vlasti prstom nije mrdnuo, pa se postavlja pitanje kako je to moguće, i koga to ne zanima zakon?

Zindović najodgovorniji, zašto beži od medija ako nije kriv?

Nema sumnje da je Dragoljub Zindović dužan da objasni građanima šta se događa, ali on izbegava kao što rekosmo svaki kontakt sa medijima sem televizije Sandžak na kojoj sam pita i sam odgovara. Zanimljivo je da se niko od čelnika opštinske vlasti (Zindović,Kijanović,) nije javljao na svoj mobilni telefon, niti odgovarao na mejlove. Sekretarica je juče novinaru Blica kazala da je zauzet, dok je GZS kazala da nije tu.slični izgovori saopšteni su i drugim kolegama.
Međutim svi oni hteli ili ne ipak moraju dati odgovore na ovaj ili onaj način. Akcija policije pokazala je da nema zaštićenih, a posle jučerašnjeg dana mnogi koji su slepo slušali lokalne moćnike i kršili zakon neće mirno spavati.
Građani i danas prepričavaju događaj u zgradi opštine kada je četa policajaca iz Kraljeva upala u zgradu i tražila direktorku Centra koja se kako mnogi tvrde neverovatno osiono ponašala odbijajući da postupi po zakonu i navodno dostavi traženu dokumentaciju, a neki kažu da je čak podigla ruku na inspektorku koja je proveravala poslovanje, pa se čovek prosto pita da li je to moguće?
Ipak kancelarija ili ormar načelnice opštinske uprave bila je mala da se sakrije od policije. A ko je sledeći na redu videće se uskoro.

Stigao odgovor Tandira, LJajić i narko kartel krivi, policijska tortura

U međuvremenu se oglasio predsednik OO SPP Prijepolja samir Tandir koji je u odgovoru na naša pitanja kazao: ” Poštovani, apsolutno smo uvjereni u nevinost Sabire Hadžiavdić, i saosjećamo sa njenom porodicom koja proživljava do sad neviđenu torturu. Ona je žrtva zloupotrebe policije srednjeg nivoa od strane pojedinaca bliskih narko bandi Rasima LJajića koji sada pokušavaju da mu eliminišu političku konkurenciju. Cilj je da se ne birajući sredstva sruši vlast u Prijepolju. Želimo da vjerujemo u pravni sistem države Srbije i apsolutno smo ubjeđeni da će u sudskom postupku ona dokazati svoju nevinost.
Brutalna je neistina da ona ne ispunjava uslove za direktora. U datom postupku pravobranilac nije priložio njenu potpunu dokumentaciju. Srdačan pozdrav” navodi se u mejlu Samira Tandira.

Izvor GZS

VIDEO // RAZVALILA ZUKORLIĆA NA TV DUELU! Pogledajte kako je Aleksandra Jerkov začepila usta Zukorliću pa je zanemeo!

0

Memić: Zukorlićeva kampanja je bolest koja traje godinama

0

Potpredsjednik Sandžačke demokratske partije Husein Memić kazao je kako je kampanja koju sada udruženo sa Šešeljem vodi Muamer Zukorlić “bolest koja traje godinama”. Memić je kazao kako je trenutna hajka jedini način da se Zukorlić dočepa vlasti, jer je kaže Memić, on svjestan da Ljajića i Ugljanina na izborima nikada ne može pobjediti.Memić je na konferenciji za novinare rekao da je velika satisfakcija kada brutalne optužbe i laži Šešelja i Zukorlića na račun lidera stranke Rasima Ljajića osudi celokupna javnost u Srbiji, a posebno ona u Novom Pazaru.“Mi smo ponosni na činjenicu da je Novi Pazar multinacionalna sredina. To smo potvrdili puno puta, kada god su ekstremisti poput Vojislava Šešelja i Muamera Zukorlića pokušali da unesu nemire i podjele. To je potvrđeno i sada kada su naši sugrađani srpske nacionalnosti sa preko 1. 000 potpisa osudili izjave Vojislava Šešelja, njegove brutalne napade i laži. Ova dvojica koja žive od sukoba i podjela više i ne kriju da imaju otvorenu saradnju. Ko je jutros bio u prilici da odgleda duel između narodne poslanice Aleksandre Jerkov i Muamera Zukorlića jasno je video da između njega i Šešelja postoji čvrsta koalicija. Ovo je Zukorliću jedini način da se dočepa vlasti, da eliminiše Rasima Ljajića i Sulejmana Ugljanina, bukvalno da ih eliminiše jer ne postoji mogućnost da ih pobedi i on je toga svjestan. Toga su svjesni i njegovi simpatizeri koji su demoralisani. Zbog toga vidimo da Zukorlić nema nikakvu politiku, najviše se bavi Ljajićem koji je očigledno njegova noćna mora. Bavi se on i Sulejmanom Ugljaninom, kome je izmislio priču o 20 hiljada pušaka”, kaže potpredsjednik SDP Husein Memić.Memić ističe da niko u Sandžaku ne vjeruje optužbama Šešelja i Zukorlića na račun Ljajića, čovjeka koji u svom životu nema čak ni prijavu za saobraćajni prekršaj.“Ova njegova kampanja je bolest koja traje godinama. On koji je došao iz Orlja sa jednom kesom, danas je najbogatiji čovjek ne samo u Sandžaku nego i u Srbiji, takav čovjek optužuje Ljajića da je nekakav kriminalac, da se bavi nekakvom drogom. Rasim Ljajić, koji nikada u životu nije imao niti prekršajnu prijavu… Koji to mentalitet, kakva to budala treba neko biti da povjeruje i u jedno slovo od ovih gluposti koje Muamer i Šešelj pričaju, a za koje su i prije nekoliko godina angažovali Ismeta “paščara”. Evo odgovora ministra Nebojše Stefanovića na njihovo poslaničko pitanje. Evo odgovora da je Ljajić “vođa” “narko kartela”, evo odgovora da je Ljajić “saradnik britanskih obavještajnih službi”. Dok Zukorlić optužuje Ljajića i njegove saradnike, stranačke funkcionere Zukorlićeve Stranke pravde i pomirenja hapse za razne malverzacije. To je bio i juče slučaj u Prijepolju. Mi se nismo oglašavali o tome, imali smo razumijevanja za situaciju, žene su u pitanju i nismo se radovali tuđoj nesreći, mi nismo kao oni”, rekao je Memić.“On je čak osporavao diplomu Rasima Lajića, Evo ga uvjerenje o uspjehu, evo ih ocjene, evo ih položeni ispiti iz Socijalističke Republike Bosne i Hercegovine. Rasim nikada na ispitu nije pao, sve je položio u roku. Ljajić nije iskompleksiran, nikada se medicinom nije bavio, ne kiti se nikakvim titulama i zvanjima. Bavi se politikom, to je njegova profesija. Zukorlić tvrdi da je doktor i akademik. Čovjek je samom sebi dodelio titule. Neka kaže ko su ljudi koji su sa njim studirali, ko su mu cimeri sa stduija, šta on to ima da pokaže. On, koji je prodavao diplome ljudima koji nisu nikada došli na fakultet, kako ga nije sramota da priča o drugima, to je zapravo autoprojekcija”, tvrdi Memić.“Šta da čovjek očekuje od čovjeka čiji su ljudi po njegovom nalogu plasirali preko dnevnih novina gnusnu laž da Ljajić ima vanbračni dijete, a onda su novinari došli da se izvinjavaju i priznali su da su obmanuti. Zukorliću ništa nije sveto. Sve ovo što je govorio o Ljajiću može se desiti bilo kom čovjeku. Od Muamerovog jezika niko nije siguran. Tom čovjeku nije bitno hoće li nekome upropastiti život, porodicu ono što mu je sveto. Zbog svega navedenog moramo stati na put ovom razaračkom timu na čijem su čelu dvojac Zukorlić-Šešelj. Mi ćemo kao stranka i kao ljudi podržati svaki vid protesta protiv ovakve gnusne kampanje laži i uvreda. Zukorlić godinama truje, Šešelj isto. Sada kada su udruženi moramo svi zajedno i Bošnjaci i Srbi stati da dokažemo da je Novi Pazar mjesto gdje ovoj politici nema mjesta”, zaključio je potpredsjednik SDP Husein Memić.

Srbi iz Novog Pazara pisali Šešelju zbog napada na Rasima Ljajića

0

Na hiljade građana iz Novog Pazara ,srpske nacionalnosti, potpisali su peticiju protiv Vojislava Šešelja, i poručili su lideru Srpske radikalne stranke da ne žele “da ratuju njegove ratove” i da nema potrebe da ih on brani, da ne bi prošli kao Srbi koje je on “branio” u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i na Kosovu.
“Mi, građani Republike Srbije, građani Novog Pazara, po nacionalnosti Srbi a po vaspitanju ljudi, se javno obraćamo gospodinu Vojislavu Šešelju.
Gospodine Šešelj, molimo Vas nemojte više da branite Srbe tako što napadate naše komšije, ljude sa kojima živimo i radimo. Novi Pazar je mali grad i ovde se svi znamo, tako da Vam možemo reći da ste izabrali pogrešnog čoveka od koga bi nas branili.
Sve ovo što radite izaziva veliku uznemirenost u Srpskoj zajednici u Novom Pazaru. Vi ste, gospodine Šešelj, ovako branili Srbe u Hrvatskoj, u Bosni i Hercegovini, na Кosovu, znamo dobro kako danas žive ti ljudi, tako da smo sa punim pravom zabrinuti sada kada čujemo da ste počeli da branite i nas. Za Vas je ovo možda samo politika, ali ovo su naši životi, ovo su naša ognjišta, ovi ljudi koje napadate su naši prijatelji i komšije.

 

Dosta štete smo imali od Vas i Vaše politike tokom devedesetih, ne želimo da se to vreme vrati. Ne želimo da živimo u getou, ne želimo da ratujemo Vaše ratove, ne želimo da smo predmet vaših obračuna. Ovakvim napadima vi podstičete etničke podele, posebno na ovakav način kada to radite, ta politilka je u našem gradu doživela poraz.

Zbog toga Vas još jednom pozivamo i tražimo od Vas – prestanite da nas branite, nama to ne treba, niko Vam neće reći hvala, niko od toga neće imati koristi. Ne širite mržnju, pogotovu ne u naše ime, to Vam oprostiti nećemo”, poručili su Srbi iz Novog Pazara.
Preko hiljadu građana potpisalo je ovo pismo.

 

DVA UDESA NA IBARSKOJ MAGISTRALI, PETORO POVREĐENO

0

BEOGRAD – Pet osoba je danas povređeno u dve saobraćajne nesreće na Ibarskoj magistrali.
U prvoj nesreći, koja se dogodila oko osam sati, u sudaru kombija i putničkog vozila povređena je jedna osoba.Kako je preneo RTS, samo dva sata kasnije dogodila se još jedna nesreća kod skretanja za Vranić.Sudarilo se pet vozila u kome su četiri osobe teško povređene i prevezene na VMA.
Foto:indeskonline-ilustracija

SDA: Govor mržnje srpskih ekstremista

0

Stranka demokratske akcije Sandžaka osuđuje ratnohuškački govor mržnje Nebojiše Čovića i ustaljenu praksu izmišljanja i projektovanja izmišljenih neprijatelja iz vremena Miloševićevog režima.Podsjećamo javnost da je Nebojiša Čović, kao visoki državni funkcioner Republike Srbije, svojom ratnohuškačkom retorikom, direktno preko javnog servisa RTS-a i drugih medija sa nacionalnom frekvencijom, bio inspirator paljenja beogradske Bajrakli džamije i niške Islam-agine dzamije, a kasnije i Ambasade Sjedinjenih Američkih Državau Beogradu.Svojim lažnima i klevetama o temama sastanaka predsjednika SDA Sandžaka dr. Sulejmana Ugljanina sa legitimnim predstavnicima komšijskih naroda i širenjem mržnje prema Bošnjacima Nebojiša Čović pokušava da zagadi političku atmosferu u Srbiji.Ovake monstruozne, ratnohuškačke i lažne optužbe imaju za cilj da onemoguće Bošnjake i druge brojčano manje narode da u procesu evropskih integracija Srbije i ostalih zemalja Zapadnog Balkana konačno riješe svoj status.

Biševac: Uspješna posjeta gradu Konji, ocekujem brze rezultate

0

Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac izjavio je da je višednevna posjeta Konji u Turskoj veoma uspješna.Delegaciju koju predvodi gradonačelnik Biševac čine narodni poslanik Muamer Bačevac direktor Medicinskog centra Meho Mahmutović i načelnik Infektivnog odeljenja Husein Bušat sastala se sa čelnim ljudima grada i regije Konje. Gradonačelnik Biševac zadovoljan je posetom: “Imali smo niz sastanaka na visokom nivou sa gradonačelnikom Konje, predsednikom najveće opštine Seldžuk, čelnicima Univerzitetske klinike, rektorom Univerizeta “Nedžetin Erbakan” u gradu u kome studira više od dve stotine hiljada studenata. Prvi rezultati posete videće se brzo. Konkretnu saradnju ostvarili smo na polju zdravstva. Grad Konja finansiraće rekonstrukciju starog Infektivnog odeljenja. Medicinski centar dobiće uskoro i donaciju Univeritetske klinike. Gradonačelnik Ibrahim Ugur Atlaj obećao nam je pomoć u rešavanju problema odlaganja komunalnog otpada i prečiščavanju otpadnih voda. Takođe, dogovorili smo saradnju na polju obrazovanja. Sa veoma uspešnim Univerzitetom “Nedžetin Erbakan” i naprednom Univerzitetskom klinikom dogovorili smo razmenu studenata. Posebno je značajna stručna saradnja lekara koja će uslediti. Novopazarski lekari koji će stiču stručno znanje od svetski priznatih stručnjaka koji rade na ovoj klinici. Dogovorili smo se da Konja i Novi Pazar postanu bratski gradovi.”Gradonačelnik Biševac zahvalio se snadžaklijama koji žive i rade u Konji, koji su veoma uvaženi u ovom gradu, pre svih Jusufu Šukurici, doktoru medicinskih nauka, koji su pomogli da do ove saradnje dođe. On je istakao da su sandžaklije most saradnje između Srbije i Turske a da je ovo još jedna potvrda toga.Direktor Medicinskog centra Meho Mahmutović rekao je da je dobar posao urađen u Konji: Dogovorili smo konkretnu saradnju sa vrhunskom Univerzitetskim klinikom gde će naši lekari mogu da borave ovde na postdiplomskim studijama, da uče najsavremenije metode, posebno iz oblasti hirurgije i kardiologije. Dobićemo i donaciju u vidu kvalitetnih kreveta za našu bolnicu. Posebno bih istakao realizaciju ideje doktora Bušata, projekat sanacije ili izgradnje Infektivnog odeljenja. Drago mi je da su naši ljudi ovde veoma cenjeni, posebno lekari.Narodni poslanik Muamer Bačevac posebno ističe otvorenost domaćina i želju da pomognu Novom Pazaru: – Drago mi je da sam se uverio u tradicionalno  gostoprimstvo ali me posebno iznenadio napredak u medicini. Ovo je sam vrh svetske medicinske nauke i verujem da ću i ja dobiti priliku da svoja znanja proširim baš u Konji.Načelnik Infektivnog odeljenja Husein Bušat, inicijator ovih susreta, emotivno je prokomentarisao da je srećan i zadvoljan što će njegova ideja o izgradnji novog Infektivnog odeljenja konačno biti realizovana.Delegacija Novog Pazara sastals su se danas, u odvojenim sastancima, sa predstavnicima Privredne i Industrijske komore gde je takođe postignuto niz dogovora.

MUP: Uhapšene Sabira Hadžiavdić i Alisa Talović

0

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, u saradnji sa Posebnim odeljenjem Višeg javnog tužilaštva za suzbijanje korupcije u Кraljevu, uhapsili su S.H. (1975) postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba službenog položaja i A.T. (1982), koja se tereti za krivično delo zloupotrebe službenog položaja u pomaganju.

Sumnja se da je S.H., u svojstvu odgovornog lica Centra za socijalni rad Prijepolje, tokom decembra 2017. godine omogućila pravnim i fizičkim licima da u postupku nabavke pribave imovinsku korist od oko 990.000 dinara, a Centru za socijalni rad nanela štetu od oko 1.142.000 dinara, uključujući i iznos PDV-a.
Osumnjičena A.T., koja je takođe zaposlena u Centru za socijalni rad Prijepolje, se tereti da je, zloupotrebom službenog položaja, pomogla S.H. da izvrši navedeno krivično delo.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati i one će, uz krivičnu prijavu, biti privedene Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Кraljevu.

Privedena direktorka Centra za socijalni rad Prijepolje Sabira Hadžiavdić

0

PRIJEPOLJE – Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, u saradnji sa Posebnim odeljenjem Višeg javnog tužilaštva za suzbijanje korupcije u Кraljevu, uhapsili su S.H. (1975) postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba službenog položaja i A.T. (1982), koja se tereti za krivično delo zloupotrebe službenog položaja u pomaganju.

Sumnja se da je S.H., u svojstvu odgovornog lica Centra za socijalni rad Prijepolje, tokom decembra 2017. godine omogućila pravnim i fizičkim licima da u postupku nabavke pribave imovinsku korist od oko 990.000 dinara, a Centru za socijalni rad nanela štetu od oko 1.142.000 dinara, uključujući i iznos PDV-a.
Osumnjičena A.T., koja je takođe zaposlena u Centru za socijalni rad Prijepolje, se tereti da je, zloupotrebom službenog položaja, pomogla S.H. da izvrši navedeno krivično delo.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati i one će, uz krivičnu prijavu, biti privedene Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Кraljevu.
Naime, policijski službenici lisice na ruke A.T. su stavili u prostorijama Centra za socijalni rad. Nedugo zatim pripadnici MUP-a lišili su slobode i direktorku ustannove S.H. koju su izveli sa sastanka iz zgrade Opštinske uprave.
A.T. je u dva navrata bila odbornik u Skupštini opštine Prijepolje ispred Stranke pravde i pomirenja Muamera Zukorlića, ostavku na odborničko mesto podnela je pošto je dobila zaposlenje u Centru za socijalni rad. S.H. je visoki funkcioner ove partije u Prijepolju i slovi za jednu od najbližih saradnika Zukorlića. Protiv nje su krajem decembra prošle godine pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova podneli Osnovnom javnom tužilaštvu u Prijepolju krivičnu prijavu zbog krivičnog dela ometanja službenog lica u vršenju službene dužnosti, ona je tada prvo verbalno a potom i fizički nasrnula na policijske službenike koji su vršili pretres jedne od prostorija koje koristi ustanova na čijem je čelu.
Inače ovo je prvi put u novijoj istoriji grada na Limu da je jedan direktor javne ustanove uhapšen.
PP Media

NOVI PAZAR: Desetak okupljenih roditelja i zaposlenih pružili podršku bivšem direktoru

0

NOVI PAZAR – Nakon jučerašnje odluke ministra Šarčevića o imenovanju novog direktora Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru, bivši direktor je zakazao savet roditelja, školski odbor i nastavničko veće i zatražio podršku u organizaciji štrajka, javljaju za indeksonline.rs zaposleni u toj ustanovi.
Savet roditelja najavio je proteste danas u 12:00 sati ispred te obrazovne ustanove. Pozivu se odazvalo svega desetak roditelja a njima se priključio isti toliki broj zaposlenih u ustanovi.Podsećamo, bivši direktor Ekonomsko-trgovinske škole iz Novog Pazara je inače i jedini funkcioner protiv koga je Agencija za borbu protiv korupcije dva puta donosila preporuku za razrešenje sa javne funkcije.Prvi put to se dogodilo u oktobru 2016, jer je zaposlio sina i ćerku predsednika školskog odbora, a drugi ove godine u septembru, jer je, kako se navodi u Rešenju Agencije zaposlio svoju rođaku.Agencija je 29. decembra podnela krivičnu prijavu Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Pazaru protiv Ljajića zbog sumnje da je kao javni funkcioner izvršio krivično delo propisano članom 72. Zakona o AgencijiZa “funkcionera koji ne prijavi imovinu ili daje lažne podatke o imovini, u nameri da prikrije podatke o imovini” propisana je kazna zatvora od šest meseci do pet godina.Institut odloženog krivičnog gonjenja primenjen je u slučaju Seada Ljajića, direktora Ekonomsko – trgovinske škole iz Novog Pazara. Protiv njega je Osnovno javno tužilaštvo u tom gradu odbacilo krivičnu prijavu, koju je podnela Agencija zbog neprijavljivanje imovine ili davanja lažnih podataka o imovini. Kako je Insajderu rečeno u nadležnom tužilaštvu, Ljajić je bio u obavezi da uplati svega 50.000 dinara „u humanitarne svrhe na ime Vlade Srbije“.