Žitelji opštine Loznica javljaju sa informacijama o kupovini glasova za predstojeće izbore za savet nacionalnih manjina.
Stanovnik ove opštine poreklom iz Krupnja, T.K. kaže da su te pakete delili aktivisti stranke Muamera Zukorlića u zamenu za glas. On takođe navodi da su pakete dobili samo “sigurni glasovi”, dok će ostali morati da čekaju na svoj paket. Njima je paket obećan nakon što donesu potvrdu da su svoj glas dali listi Muamera Zukorlića.
U paketu se nalaze namirnice poput ulja, testenine, soli brašna i keksa. Vrednost paketa je oko 1000 dinara.
Ovakve i slične aktivnosti zabeležene su u opštinama Loznica, Krupanj, Šabac i Mali Zvornik, a postoje indicije da će se sa praksom sutra nastaviti u Subotici i Novom Sadu.
Fudbaleri Bečeja 1918 deklasirali su juče u Novom Pazaru istoimenog domaćina sa 4:0, u utakmici 14. kola Prve lige Srbije.
Gosti su poveli golom Mladena Kovačevića u 29. minutu, zatim je isti igrač realizovao jedanaesterac u 40, a u strelce su se upisali još Nemanja Kragović u 66. i Aleksandar Erak u 87. minutu.
Nakon ove utakmice Novi Pazar se nalazi na predposlednjem mestu sa 5 osvojenih bodova. Novi Pazar pamti da je bilo i boljih i gorih fudbalera ali ne pamti da neko toliko dugo ne odstupa od svoje taktike kao dvojac novpazarskih trenera Vladica Petrovi i Kruška Jovanovi, niko ne pominje njih već decu!
Za dve utakmice primili su 10 golova a dali 0.
Imaju li treneri krivice za ove rezultate ili su oni zaštićena vrsta. Da li je meč sa Bečejem prelio čašu i hoće li Novi Pazar prestati sa brukanjem.
NOVI PAZAR – U novopazarskom naselju Lukare pripadnici Odeljenja za borbu protiv droga Policijske uprave Novi Pazar su u ranim jutarnjim časovima lišili slobode lice E.K.(37) i zaplijenili veću količinu heroina, ekskluzivno saznaje indeksonline.rs
Po nalogu višeg javnog tužioca, osumnjičenom je određeno zadržavanja do 48 časova i u zakonskom roku, uz krivičnu prijavu, biće priveden tužilaštvu.Hapšenje je sprovedeno u okviru današnje akcije Odeljenja za borbu protiv droga Policijske uprave Novi Pazar.Policija je jutros blokirala dio naselja Lukare kako bi lišila slobode osumnjičenog E.K.Uhapšenom se na teret stavlja neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Predstavnici vlasti opštine Prijepolje, predvođeni predsjednikom Dragoljubom Zindovićem, položili su danas vijenac na spomen obilježje u centru grada podignuto u znak sjećanja na stradale u ratovima od 1912. do 1918. godine.
Polaganju vijenaca prisustvovao je i Samir Tandir, predsjednik Opštinskog odbora Stranke pravde i pomirenja (SPP) u Prijepolju.
Kako prenosi list Polimlje na svojoj internet stranici, povod je bila stogodišnjica završetka Velikog rata i ulazak Druge armije u Prijepolje pod komandom vojvode Stepe Stepanovića, što je označilo i konačno “oslobođenje ovog prostora od okupacije”.
Petnaestog septembra 1918. godine srpska vojska, nakon albanske golgote i oporavka na Krfu, probila je Solunski front i za samo mjesec i po dana, oslobodila Srbiju. U nebranjeno Prijepolje, bez ispaljenog metka, 31. oktobra 1918. godine ušli su oslobodioci Druge armije, pod komandom vojvode Stepe Stepanovića, piše list Polimlje.
U prigodnom obraćanju, predsjednik opštine Dragoljub Zindović podsetio je na golgotu kroz koju je prošla srpska vojska i srpski narod tokom četiri godine najstrašnijeg rata do tada, koji je odnio milionske žrtve, a Srbiju označio na mapi kao poprište najvećeg stradanja u Velikom ratu.
Lista “Vakat je, prof. dr. Sait Kačapor” održala je završni predizborni skup u Novom Pazaru, a članovi liste u prepunoj sali novopazarskog Kulturnog centra još jednom su podjsetili javnost i sve Bošnjake na ciljeve liste i način upravljanja, kako je rečeno na skupu, najvažnijim tijelom za Bošnjake, Bošnjačkim nacionalnim vijećem. Okupljeni su gromoglasnim aplauzom pozdravili kandidate za vijećnike predvođene nosiocem liste prof. dr. Saitom Kačaporom.
Osim članova ove izborne liste, simpatizera i građana, koji su u velikom broju došli da podrže kandidate za Bošnjačko nacionalno vijeće, sa liste “Vakat je”, podršku su dali lideri i predstavnici, Liberalno demokratske partije, Stranke za Sandžak, Sandžačke narodne partije i Sandžačke demokratske partije.
Kandidat sa liste i predsjednik Društva historičara Sandžaka, Esad Rahić, rekao je da je u memoraciji liste zalaganje za poštovanje svih ljudskih i kulturnih vrijednosti. On je istakao da lista nikada nije potcijenila dosadašnje rezultate BNV, ali da je lista “Vakat je” predložila nove programe.
“Najveća vrijednost liste jesu 35 vrsnih inetelektualaca, koji su ostvareni i kao ličnosti i kao stručnjaci“, rekao je Rahić.
Prof. dr. Rifat Redžović, kao kandidat liste, govorio je o identitetu Bošnjaka, istakavši da identitet nije ono što predlaže Vojislav Šešelj već mladost, uspješni pojedinci iz Novog Pazara i Sandžaka, ugledni predstavnici partija i institucija, profesori i Bošnjaci uopšte.
Povjerenik Liberalno demokratske partije u Novom Pazaru, Esmin Vučelj, rekao je da je finiš kampanje za nacionalne savjete izbacio sve na vidjelo, ” ko je kakav i na šta je sve spreman”. On je kritikovao Zukorlića jer je, kako je istakao, “angažovao i ratne zločince svojoj u prljavoj kampanji.”
Sličan stav iznio je i predsjenik Sandžačke narodne partije, Mirsad Đerlek, koji je podsjetio da se radi o važnim izborima i da se 4. novembra odlučuje o budućnosti djece. On je osudio prljavu retoriku Vojislava Šešelja istakavši da je važno narodu pojasniti da je to čovjek koji je ubijao Bošnjake u Bosni, dok je za ministra Rasima Ljajića rekao da se radi o čovjeku koji je dobio najveća priznanja u Evropi i čovjeku koji je doveo najviše investicija u Novi Pazar.
Presjednik Stranke za Sandžak Fezija Murić, također je osudio postupke Muamera Zukorlića i kampanju njegove liste. On je pozvao sve džematlije, pogotovu one iz dijaspore, da dobro razmisle kada im sledeći put Zukorlić bude tražio novac jer, kako kaže, taj novac završava i kod ratnih zločinaca u plaćenim TV duelima.
Gradonačelnik Novog Pazara, Nihat Biševac, kaže da lista “Vakat je” ima najkvalitetnije ljude i da Vijeću trebaju takvi ljudi koji neće dozvoliti da se ta institucija pretvori u rijaliti šou. On kaže da svi treba da budu za pomirenje, ali da se ruka pomirenja ne pruža ratnom zločincu.
Lider Sandžačke demokratske partije i ministar u Vladi Srbije, Rasim Ljajić, pozdravljen je višeminutnim aplauzom. On je rekao su izbori 4. novembra test inteligencije za Bošnjake, istakavši da niko nema kvalitet ljudi kakav je na listi “Vakat je”.
” Ovo je nešto najbolje što je ponuđeno na svim dosadašnjim izborima”, rekao je Ljajić.
“Veliki ljudi žrtvuju sebe zarad zajednice, a mali ljudi žrtvuju zajednicu zbog sebe” rekao je Ljajić, osudivši ” gramzivost i veliku želju za vlašću od strane Muamera Zukorlića”. Ljajić je citirajući hadis ukazao da zajednica mora uskratiti vlast onome ko žudi za vlašću.
Na samom kraju obratio se i nosilac liste, prof. dr. Sait Kačapor koji je rekao da će se u BNV kandidati sa liste boriti da svaki Bošnjak, gdje god bio i živio, zna za svoj identitet. On je podsjetio da je njegova lista u svakom gradu dobro dočekana na izbornim skupovima i da su u Bošnjaci prepoznali kvalitet programa i ljudi sa liste “Vakat je”.
Zbog učestalih napada Muamera Zukorlića i članova njegove Stranke pravde i pomirenja (SPP) na Radio televiziju Novi Pazar, da se ona finansira na način da od građana krade novac, ova televizija je objavila istraživanje o tome na koji način Zukorlić finansira svoje medije koji su formalno u sastavu Islamske zajednice ali im je primarni cilj promovisanje bivšeg muftije i njegove političke stranke.
Nakon što je prošle godine ova TV kuća otkrila aferu koja ukazuje na pronjeveru više od 200.000 eura Islamske zajednice, a u kojoj su učestvovali Samir Škrijelj i Salahudin Fetić, došli su u posjed dokumenata koji govore da je korupcija u Islamskoj zajednici dostigla i veće razmjere.
Naime, po nalogu Muamera Zukorlića, sve institucije koje funkcionišu u okviru Islamske zajednice dužne su da izdvajaju sredstva za finansiranje takozvanog SANDŽAK MEDIJA CENTRA, koji ima za cilj koordinaciju rada svih medija pod kontrolom Muamera Zukorlića.Mediji koji na ovaj način sprovode jednu uređivačku politiku su: portal Sandžak PRESS, SandžakTV, RefRef Radio i Glas islama.
Za direktora toga Medija centra je, prema dokumentima do kojih je došla RTV, izabran Salahudin Fetić, koji je u više navarata bio tema izveštavanja ove televizije u slučaju pronevjere novca Islamske zajednice. Da bi obavljao taj posao, Fetić je, kako u dokumentu stoji, morao potpisati izjavu da je odgovoran jedino Muameru Zukorliću.Očigledno da Zukorliću to nije bilo dovoljno, pa je svoga sina Usamu Zukorlića postavio na mjesto zamjenika direktora Medija centra, koji bi tu bio de-facto direktor, ali zaštićen od svih mogućih zakonskih posljedica iza samog Fetića kojem je i po dokumentu odgovoran.Iako se pokušava prikriti ko stoji iza sajta Sandžak Press, dodatnim istraživanjem RTV je došla do saznanja da je vlasnik pomenutog sajta Salahudin Fetić.
Zukorlićevim ulaskom u politiku porasle su finasijske potrebe za promocijom njegove stranke, pa je odlučeno da i taj teret padne na Islamsku zajednicu i brojne ustanove koje su u njenom sastavu: Muftijstvo Sandžačko, Fakultet za Islamske studije, Medresa Gazi Isa-beg, Mekteb Reuda i Wildan, Škola Kur’ana časnoga, Centar za humanitarni rad Hayrat, Izdavačka kuća El-Kelimeh, Agencija za sertificiranje halal kvaliteta.
Na ovaj način iz Islamske zajednice se ispumpavaju značajna sredstva, u rasponu od 7.000 do čak 10.000 eura mjesečno, a te brojke nisu konačne.
Sa novcem raspolažu isključivo Salahudin Fetić i Usame Zukorlić upotrebljavajući ga za promociju politike SPP-a Muamera Zukorlića i njegove obračune sa političkim neistomišljenicima, istovremeno privatizujući Islamsku zajednicu i njene institucije.Ispumpavanjem novca iz kase Islamske zajednice građani bivaju prevareni na način da novac koji uplate za kurban u Mešihat, upis deteta u obdanište Vildan i Reuda, troškove oko dženaze ili kupe neku islamsku knjigu, bude upotrebljen za finansiranje Zukorlićeve kampanje.
Tako se stiče zaključak da u Islamsku zajednicu ne uđe niti jedan dinar, a da dio ne ode u ruke Zukorliću.
Skandal je utoliko veći ukoliko se uzme u obzir da se dio toga novca usmjerava na Zukorlićevu promociju na Happy televiziji, Pinku, objavljivanju članaka u žutoj štampi i plaćanju sagovornika, kakav je slučaj bio emisijom u kojoj je Zukorlićev sagovornik bio osuđeni ratni zločinac Vojislav Šešelj.
Od napred navedenih institucija i njihovih rukovodioca RTV Novi Pazar je tražila odgovore, da se javno izjasne o podacima do kojih su došli i odgovore na mejlove koje su im tim povodom poslali.
“Finansiranje Radio televizije Novi Pazar je transparentno, legalno i zakonito. Za razliku od Zukorlića, nikada nismo krili finansisjke izvore i izveštaje. Naš rad ostavljamo sudu javnosti, spremni da prihvatimo kritike, tačne, potkrepljene dokazima i činjenicama. Izjave o lopovluku, ako je i od Zukorlića mnogo je”, navodi se u tekstu RTV Novi Pazar.
Novi Pazar – Lista “Vakat je, prof. dr. Sait Kačapor” održala je završni predizborni skup u Novom Pazaru, a članovi liste u prepunoj sali novopazarskog Kulturnog centra još jednom su podjsetili javnost i sve Bošnjake na ciljeve liste i način upravljanja, kako je rečeno na skupu, najvažnijim tijelom za Bošnjake, Bošnjačkim nacionalnim vijećem. Okupljeni su gromoglasnim aplauzom pozdravili kandidate za vijećnike predvođene nosiocem liste prof. dr. Saitom Kačaporom.
Osim članova ove izborne liste, simpatizera i građana, koji su u velikom broju došli da podrže kandidate za Bošnjačko nacionalno vijeće, sa liste “Vakat je”, podršku su dali lideri i predstavnici, Liberalno demokratske partije, Stranke za Sandžak, Sandžačke narodne partije i Sandžačke demokratske partije.
Kandidat sa liste i predsjednik Društva historičara Sandžaka, Esad Rahić, rekao je da je u memoraciji liste zalaganje za poštovanje svih ljudskih i kulturnih vrijednosti. On je istakao da lista nikada nije potcijenila dosadašnje rezultate BNV, ali da je lista “Vakat je” predložila nove programe.
“ Najveća vrijednost liste jesu 35 vrsnih inetelektualaca, koji su ostvareni i kao ličnosti i kao stručnjaci “, rekao je Rahić.
Prof. dr. Rifat Redžović, kao kandidat liste, govorio je o identitetu Bošnjaka, istakavši da identitet nije ono što predlaže Vojislav Šešelj, već mladost, uspješni pojedinci iz Novog Pazara i Sandžaka, ugledni predstavnici partija i institucija, profesori i Bošnjaci uopšte.
Povjerenik Liberalno demokratske partije u Novom Pazaru, Esmin Vučelj, rekao je da je finiš kampanje za nacionalne savjete izbacio sve na vidjelo, ” ko je kakav i na šta je sve spreman”. On je kritikovao Zukorlića jer je, kako je istakao, “angažovao i ratne zločince svojoj u prljavoj kampanji.”
Sličan stav iznio je i predsjenik Sandžačke narodne partije, Mirsad Đerlek, koji je podsjetio da se radi o važnim izborima i da se 4. novembra odlučuje o budućnosti djece. On je osudio prljavu retoriku Vojislava Šešelja istakavši da je važno narodu pojasniti da je to čovjek koji je ubijao Bošnjake u Bosni, dok je za ministra Rasima Ljajića rekao da se radi o čovjeku koji je dobio najveća priznanja u Evropi i čovjeku koji je doveo najviše investicija u Novi Pazar.
Predsjednik Stranke za Sandžak, Fezija Murić, takođe je osudio postupke Muamera Zukorlića i kampanju njegove liste. On je pozvao sve džematlije, pogotovu one iz dijaspore, da dobro razmisle kada im sledeći put Zukorlić bude tražio novac jer, kako kaže, taj novac završava i kod ratnih zločinaca u plaćenim tv duelima.
Gradonačelnik Novog Pazara, Nihat Biševac, kaže da lista “Vakat je” ima najkvalitetnije ljude i da Vijeću trebaju takvi ljudi koji neće dozvoliti da se ta institucija pretvori u rijaliti šou. On kaže da svi treba da budu za pomirenje, ali da se ruka pomirenja ne pruža ratnom zločincu.
Lider Sandžačke demokratske partije i ministar u Vladi Srbije, Rasim Ljajić, pozdravljen je višeminutnim aplauzom. On je rekao su izbori 4. novembra test inteligencije za Bošnjake, istakavši da niko nema kvalitet ljudi kakav je na listi “Vakat je”.
” Ovo je nešto najbolje što je ponuđeno na svim dosadašnjim izborima”,reako je Ljajić .
“Veliki ljudi žrtvuju sebe zarad zajednice, a mali ljudi žrtvuju zajednicu zbog sebe” rekao je Ljajić, osudivši ” gramzivost i veliku želju za vlašću od strane Muamera Zukorlića”. Ljajić je citirajući hadis ukazao da zajednica mora uskratiti vlast onome ko žudi za vlašću.
Na samom kraju obratio se i nosilac liste, emeritus prof. dr. Sait Kačapor koji je rekao da će se u Vijeću kandidati sa liste boriti da svaki Bošnjak, gdje god bio i živio, zna za svoj identitet. On je podsjetio da je njegova lista u svakom gradu dobro dočekana na izbornim skupovima i da su u Bošnjaci prepoznali kvalitet programa i ljudi sa liste “Vakat je”.
BEOGRAD – Ministarstvo unutrašnjih poslova ne raspolaže informacijama da je ministar Rasim Ljajić deo ili organizator neke organizovane kriminalne grupe, izjavio je danas potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.
“Ja moram da iznesem lično uverenje da ja zaista u to ne bih mogao da verujem”, rekao je Stefanović u Skupštini Srbije odgovarajući poslanici SRS Vjerici Radeti.
Radeta je pitala Stefanovića da li ima informaciju za Narodnu skupštinu, a vezano, kako je rekla, za “aferu” potpredsednika Vlade Srbije Rasima Ljajića.
“Da li ste utvrdili da li je tačno, da li ste preduzeli određene mere. Da li imate dokaze za Ljajića i njegovo učešće u narko kartelu. Morate da odgovorite na to pitanje”, rekla je Radeta.
Poslanik SRS Vojislav Šešelj optužio je ranije u Skupštini potpredsednika vlade i ministra Rasima Ljajića da je vođa jednog od najjačih narko-kartela na području Srbije.
Ljajić je posle toga pozvao Stefanovića i sve službe da iznesu sve podatke o njemu.
Poručio je da ukoliko pronađu bilo šta što ukazuje i najmanju kriminalnu delatnost neće nijednog sekunda sedeti na mestu ministra niti se baviti nijednim javnim poslom.
Povodom uključivanja četničkog vojvode u izbore za Bošnjačko nacionalno Vijeće i direktne pomoći bivšem Muftiji, dajemo saopštenje za javnost:
Građani Prijepolja i cijelog Sandžaka! Napokon je sve i svakome jasno, baraba zla – koja je devedesetih harala, žarila i palila Bosnom, onaj koji je bio inspirator genocida nad Bošnjacima Srebrenice, nastavio je rat koji za njega nikad nije završen. Rat protiv Bošnjaka, ma gdje oni bili!Ovoga puta je to specijani rat, koji ima za cilj da onemogući Bošnjacima da legitimno izberu nacionlno Vijeće. Baraba u liku četničkog vojvode, osuđenog ratnog zločinca, poput Hijene, koju privlači miris krvi, misli da je došao trenutak da u Sandžaku zavadi braću, rođake, komšije i prijatelje. A najgora je činjenica da nije došao sam, već ga je pozvao bivši Muftija, ali nažalost ne samo njega. Sada je jasno zašto se građani srpske nacionalnosti iz Novog Sada, Subotice i drugih mjesta „masovno“ upisuju u poseban birački spisak kao Bošnjaci. Jasno je i u čijoj će kutiji njihovi glasovi završiti.Juče, u skupštini Srbije, četnički vojvoda je nastavio „tv duel“ ali bez arbitra Marića i „suparnika“ Zukorlića. Na ono što je vojvoda izgovorio u Skupštini, mi možemo samo da se prisjetimo stare Arapske izreke koja kaže: “Bolje je svašta jesti, nego svašta izgovoriti“! Očigledno da je četnički vojvoda pronašao prijatelja za šaku para koje su pokradene od građana Prijepolja, prijatelja po poganom jeziku i po interesu. A bolesni interes im je sličan: obesmisliti život i ugasiti svaku nadu za bolje sutra Bošnjaka na ovim prostorima. Od masnog i bremenitog vojvode Bošnjaci ne očekuju ništa dobro, niti nas može iznenaditi. Ova kampanja za izbore članova BNV-a definitivno je osvijetlila i razotkrila pravu ulogu bivšeg Muftije. Ta uloga je vazalna, poltronska, izdajnička i podanička, u kojem mu je četnički vojvoda idealan partner i pomagač. Njihov najveći zajednički neprijatelj je Rasim Ljajić i njegovi saradnici, koji su dokazani borci za razvoj Sandžaka i bolji život svih građana. A prljave laži iznete na račun velikog i časnog čovjeka, juče u Skupštini Srbije, građani Sandžaka doživljavaju kao atak na sve Bošnjake koji ne podržavaju izdajničku politiku bivšeg Muftije.Naši stari bi na ovo kazali: “Teško vuku za kojim psi ne laju”.
U Prijepolju 31.10.2018.godineOO Sandžačke demokratske partije Prijepolje
Predsjednik OO SDP-a u Tutinu, Safet Derdemez rekao je da će na izborima za novi saziv BNV-a podržati listu „Vakat je“, jer se, kako je rekao na njoj nalaze nezavisni intelektualci koji će da vode kulturu, obrazovanje i informisanje a ne da se bave politikom.