Naslovna Blog Stranica 3073

Novi Pazar- Ovo je monstrum koji je mjesecima zlostavljao malodobno dijete !

0

Gafuri Naki (58) uhapšen je u četvrtak zbog sumnje da je od avgusta u više navrata prisiljavao dječaka (12) da ga oralno zadovoljava. Optuženi je priznao na saslušanju da je zlostavljao dijete.
Izvor blizak istrazi kaže da je osumnjičeni prvi put napastvovao dječaka krajem avgusta, a posljednji put početkom ove sedmice.– Dječak je u prvo vrijeme ćutao o torturi. Potrebno je utvrditi da li je to bilo jer mu je pekar pretio, ili je dječaka bio stid da prizna šta mu se dešava. Međutim, pre nekoliko dana mališan je skupio hrabrost i sve je ispričao svojim roditeljima – navodi izvor upoznat sa slučajem.On dodaje da su dječakovi otac i majka odmah sa sinom otišli u policiju koja je uhapsila G. N.
– Nakon privođenja suočen je sa brojnim dokazima, i sve je skrušeno priznao i detaljno pričao šta je sve radio djetetu i gdje ga je sve vodio. Kazao je da je najčešće vodio dječaka kod jednog brda na periferiji grada i na parking kod rekreativnog centra – rekao je izvor, i dodao:– Tjerao je dječaka da ga oralno zadovolji u automobilu. Provjerava se još i da li je pekar ucjenjivao dječaka ili mu je možda čak i nudio novac za seksualne usluge. U cilju zaštite maloljetnika, ne možemo otkrivati kako je osumnjičeni stupio u kontakt sa dječakom. Nakon saslušanja, određen mu je pritvor do 30 dana i prebačen je u novopazarski Okružni zatvor.Radnici u pekari optuženog, koja se nalazi u blizini jedne osnovne škole, u petak su bili u šoku zbog hapšenja poslodavca, ističući da im nije bilo ni na kraj pameti da bi on mogao da zlostavlja dijete. Kazali su i da se posle svega plaše za svoju bezbijednost.– Promet je već opao, ljudi gledaju u izloge i glasno komentarišu kako je tu pedofil pekao hljeb koji su oni jeli. Iako spremamo najbolji burek u gradu, po čemu je ova pekara poznata, danas nismo prodali gotovo nijedan pleh. Poznajem gazdu godinama, ništa mi nije ukazivalo da ima neke pedofilske sklonosti. Nadam se da će se ovo dijete oporaviti od traume – kaže radnik pekare.I radnici u susednim lokalima ispričali su nam da je N.G uvijek bio pristojan i da ništa čudno nisu primećivali u njegovom ponašanju.– Čujemo, priča se po gradu da je sve priznao. Treba ga debelo osuditi, da robija do kraja života! On jeste izgledao kao normalan čovjek, ali ovo što je uradio je stvarno užasno – kazala je radnica iz susednog lokala.Protiv N. G. je podnijeta krivična prijava za obljubunad detetom, za šta mu prijeti od pet do 12 godina robije.
Nekoliko desetina ljudi okupilo se juči u ulici Stefana Nemanje u Novom Pazaru zbog obljube maloljetnog dječaka kako bi negodovali zbog tog čina.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

izvor indeksonline

Prijepolje- Rebalans budžeta

0

Nakon gotovo tromjesečne pauze predsjednica Skupštine opštine Prijepolje Stana Marković zakazala je za srijedu 26. septembar osamnaestu sjednicu lokalnog parlamenta. Predloženi dnevni red obuhvata jedanaest tačaka među kojima su i rebalans budžeta, usvajanje Plana detaljne regulacije za Šehovića Polje i pokretanje postupka za donošenje novog Statuta opštine Prijepolje.

Rasim Ljajić:”konačno smo se izborili za rekonstrukciju puta Novi Pazar-Tutin”. POČETAK GRADNJE ZA 6.MJESECI !

2

Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović potpisala je danas Okvirni sporazum između Vlade Srbije i turske kompanije “Tašjapi”. Ovaj sporazum odnosi se i na saradnju u oblasti infrastrukturnih projekata, što obuhvata i izgradnju auto-puta Beograd-Sarajevo.
Prvi projekat je rehabilitacija puta Novi Pazar-Tutin, čija je procenjena vrednost 20 miliona evra, a deonica je duga 22,5 km počnje da se gradi za šest meseci.
“Ovo je važan korak dalje ka izgradnji velikog infrastrukturnog projekta, auto-puta Beograd Sarajevo, koji je važan ne samo za Srbiju i Bosnu i Hercegovinu, već i za čitav region.Danas smo potpisali okvirni sporazum između Vlade Srbije i turske kompanije iz kojeg će u najkraćem roku proizaći tri ugovora za tri važna infrastrukturna projekta čija je ukupna cena samo sa srpske strane milijardu i 50 miliona evra”, rekla je Mihajlović.

Potpredsednik Vlade Srbije i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić naveo je da se već deset godina priča i obećava početak rekonstrukcije puteva u Sandžaku, i da se ovim sporazumom praktično otpočinje rekonstrukcija deonice između Novog Pazara i Tutina, čime, kako kaže, još jedno obećanje postaje realnost. Izgradnjom auto-puta će se, kako je naveo, smanjiti transportni troškovi, a obim robne razmene će, kako je izrazio nadu, biti još veći.
Planirana izgradnja auto-puta Beograd-Sarajevo je od ogromne važnosti za ukupne odnose između Beograda i Sarajeva, jer su to dve zemlje koje imaju najveću trgovinsku razmenu, a najgore puteve, izjavio je Ljajić.
Ljajić je primetio da je koincidencija što će upravo danas na dnevnom redu našeg parlamenta biti ratifikacija Sporazuma o slobodnoj trgovini između Srbije i Turske, i da bi on već sledeće sedmice trebalo da se nađe pred turskim parlamentom.
Predsednik turske kompanije Tašjapi Emrulah Turanli kaže da je toj kompaniji Srbija dala veliku odgovornost da završi projekat auto-puta Beograd – Sarajevo, ted a će se raditi dan i noć kako bi opravdali poverenje i prema narodu i prema državi.
“Dobili smo podršku da ovaj projekat prijateljstva izvedemo do kraja, spremili smo skoro sve i uskoro ćemo krenuti izvođenje projekta kako bismo u što skorijem roku počeli svoj zadatak i niko ne treba da sumnja u ovaj projekat i da će biti urađen u rekordnom roku, čak i pre vremena. Svih 10.000 zaposlenih u kompaniji biće na raspolaganju narodu Srbije”
Potpisivanju su prisustvovali i ambasador Turske u Srbiji Tanju Bilgic, ambasador Bosne i Hercegovine u Srbiji Lazar Mirkić, gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac i zamenik predsjednika opštine Tutin Adnan Šehović, kao i predstavnici kompanije “Tasyapi”.

“Ovaj projekat je od velike važnosti, ne samo za Novi Pazar i Tutin, rehabilitacija i izgradnja ove važne deonice, dužine od oko 23 km značajna je za kompletan region. 20 miliona evra biće uloženo u Sandžak za 6 meseci. Sve ovo je rezultat našeg političkog delovanja,a korist je od opšteg interesa i značaja,, rekao je nakon potpisivanja gradonačelnik Biševac.
S.Redžepefendić
G.Gicić
Agencije

BAĆ: U SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI STRADAO ROŽAJAC

0

U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila oko 20h u mjestu Bać, na magistralnom putu Rožaje – Novi Pazar, smrtno je stradao rožajac Himo Kajević (58).

Do udesa je došlo, kako se pretpostavlja kada je Kajevića, dok je prelazio magistralni put, pokosio I.S. iz Berana, koji je upravljao automobilom marke ’’Škoda’’ beranskih registarskih oznaka.

Teško povrijeđeni Kajević je hitno prevezen u rožajski Dom zdravlja, a potom u beransku bolnicu gdje je preminuo. Vozač je priveden u policiju gdje je zadržan. Uviđaj su izvršili, ekipa OB Rožaje i osnovni državni tužilac.

Ljajić: 22 miliona za rekonstrukciju puta Novi Pazar-Tutin

1

Potpredsjednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović potpisala je danas Okvirni sporazum između Vlade Srbije i turske kompanije “Tašjapi”. Ovaj sporazum odnosi se i na saradnju u oblasti infrastrukturnih projekata, što obuhvata i izgradnju auto-puta Beograd-Sarajevo.Prvi projekat je rehabilitacija puta Novi Pazar-Tutin, čija je procenjena vrednost 20 miliona evra, a dionica je duga 22,5 km počnje da se gradi za šest mjeseci.“Ovo je važan korak dalje ka izgradnji velikog infrastrukturnog projekta, auto-puta Beograd Sarajevo, koji je važan ne samo za Srbiju i Bosnu i Hercegovinu, već i za čitav region.Danas smo potpisali okvirni sporazum između Vlade Srbije i turske kompanije iz kojeg će u najkraćem roku proizaći tri ugovora za tri važna infrastrukturna projekta čija je ukupna cena samo sa srpske strane milijardu i 50 miliona evra”, rekla je Mihajlović.Potpredsednik Vlade Srbije i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić naveo je da se već deset godina priča i obećava početak rekonstrukcije puteva u Sandžaku, i da se ovim sporazumom praktično otpočinje rekonstrukcija dionice između Novog Pazara i Tutina, čime, kako kaže, još jedno obećanje postaje realnost. Izgradnjom auto-puta će se, kako je naveo, smanjiti transportni troškovi, a obim robne razmene će, kako je izrazio nadu, biti još veći.Planirana izgradnja auto-puta Beograd-Sarajevo je od ogromne važnosti za ukupne odnose između Beograda i Sarajeva, jer su to dve zemlje koje imaju najveću trgovinsku razmjenu, a najgore puteve, izjavio je Ljajić.Ljajić je primjetio da je koincidencija što će upravo danas na dnevnom redu našeg parlamenta biti ratifikacija Sporazuma o slobodnoj trgovini između Srbije i Turske, i da bi on već sledeće sedmice trebalo da se nađe pred turskim parlamentom.Predsjednik turske kompanije Tašjapi Emrulah Turanli kaže da je toj kompaniji Srbija dala veliku odgovornost da završi projekat auto-puta Beograd – Sarajevo, ted a će se raditi dan i noć kako bi opravdali poverenje i prema narodu i prema državi.“Dobili smo podršku da ovaj projekat prijateljstva izvedemo do kraja, spremili smo skoro sve i uskoro ćemo krenuti izvođenje projekta kako bismo u što skorijem roku počeli svoj zadatak i niko ne treba da sumnja u ovaj projekat i da će biti urađen u rekordnom roku, čak i prije vremena. Svih 10.000 zaposlenih u kompaniji biće na raspolaganju narodu Srbije”Potpisivanju su prisustvovali i ambasador Turske u Srbiji Tanju Bilgic, ambasador Bosne i Hercegovine u Srbiji Lazar Mirkić, gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac i zamhenik predsjednika opštine Tutin Adnan Šehović, kao i predstavnici kompanije “Tasyapi”.
“Ovaj projekat je od velike važnosti, ne samo za Novi Pazar i Tutin, rehabilitacija i izgradnja ove važne dionice, dužine od oko 23 km značajna je za kompletan region. 20 miliona evra biće uloženo u Sandžak za 6 mjeseci. Sve ovo je rezultat našeg političkog delovanja,a korist je od opšteg interesa i značaja,, rekao je nakon potpisivanja gradonačelnik Biševac.
https://youtu.be/xoX5MY_aEFg
S.RedžepefendićG.GicićAgencije

Novi Pazar- Razriješen direktor Ekonomske škole

0

Ministar prosvjete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević, donio je odluku o razriješenju direktora Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru Seada Ljajića, nakon niza zloupotreba službenog položaja i dva predloga Agencije za borbu protiv korupcije da pomenuti bude razriješen – saznaje indeksonline.rs

Agencija za borbu protiv korupcije je još u oktobru 2016. godine donela konačno riješenje kojim se preporučuje smjena direktora novopazarske Ekonomsko-trgovinske škole Seada Ljajića zbog sukoba interesa i kršenja Zakona o Agenciji za borbu protiv korpucije.Drugo riješenje Agencija je dostavila u junu 2018. godine gdje se navodi da je imenovani postupio suprotno odredbama čl.27. i 32.st.1. Zakona o Agenciji protiv korupcije, na taj način što je zaključio Ugovor o radu 05.09.2016. godine sa Elvirom Hodžović, svojom rodjakom.Na mjestu sada već bivšeg direktora ove obrazovne ustanove biće imenovan vd čiji je identitet još uvek nepoznat.

PETAK DŽUMA !!!

0

Neke od lijepih navika i postupaka o kojima je potrebno voditi brigu i redovno ih prakticirati su:
1. Očistiti se
Osim kupanja, potrebno je i dodatno čišćenje koje se ogleda u otklanjanju neprijatnih mirisa i onoga što ih uzrokuje, kao što su dlake za koje je Zakonodavac naredio da se uklone. Tako je preporučeno: uklanjanje dlaka ispod pazuha i sa stidnih mjesta, skraćivanje brkova i rezanje nokata. Međutim, ovo nije obavezno činiti svakoga petka, nego kada prekomjerno naraste.
2. Namirisati se
Sunnet je namirisati se petkom. Abdurrahman b. Ebu Seid el-Hudri, prenosi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: ”Dužnost svakog punoljetnog muslimana je petkom se okupati, misvakom zube očistiti i, ako ima mirisa, namirisati se.”
Imam Nevevi rekao je ”Sunnet je i korištenje misvaka i mirisa.”
3. Upotreba misvaka
Hadisi Allahovog Poslanika, s.a.v.s., ukazuju na to da je čišćenje zubi misvakom u petak sunnet, što potvrđuje i prethodno navedeni hadis koji prenosi Abdurrahman b. Ebu Seid, r.a, kao i mnogi drugi hadisi koji potiču na korištenje misvaka prije svakog namaza.
4. Poraniti u džamiju na džuma-namaz
Za rani odlazak u džamiju obećana je velika nagrada, kao što to kaže Poslanik, s.a.v.s., ”Ko se u petak okupa, onako kao što se kupa zbog džunupluka, a zatim u prvom satu ode u džamiju, imat će nagradu kao da je za kurban žrtvovao devu; ko ode u drugom satu, imat će nagradu kao da je za kurban zaklao kravu; ko ode u trećem satu, imat će nagradu kao da je za kurban zaklao rogatog ovna; ko ode u četvrtom satu, imat će nagradu kao da je žrtvovao kokoš, a ko ode u petom satu, imat će nagradu kao da je žrtvovao jaje. Kada se imam pojavi na minberu, meleki se okupe da slušaju hutbu.”
5. U džamiju ići pješice, a ne prijevoznim sredstvom
Imam Nevevi u djelu Šerhul-muhezzeb kaže: ”Dokazi koje navodi imam Šafija i njegovi učenici ukazuju da je poželjno na džumu ići pješice, smireno i dostojanstveno. Tako misli i većina ashaba, tabiina i islamskih učenjaka iz kasnijih generacija.”
Imam Hasan kaže: ”Tako mi Allaha, to nije odlazak (žurba) nogama – jer njima (ashabima) je bilo naređeno da na namaz dolaze smireno i dostojanstveno – nego je to odlazak srcem, s dobrom namjerom i skrušenošću.
Katade je rekao: ”Pohititi na namaz, znači pohititi sa srcem i dobrim djelom.”

INSAJDER- Uništena Arap džamija, prekršeni svi standardi o zaštiti spomenika kulture

0

Građevinski radovi bez građevinskih dozvola sprovode se u celoj Srbiji, ali je Novi Pazar po tome postao poznat i to nakon što policija nije htela da intereveniše i zaustavi radove na Fakultetu za islamske studije u samom centru tog grada. Gotovo dve godine kasnije, ponovo u centru Novog Pazara, urušena je Arap Džamija, spomenik kulture star više vekova.
Radove je bez dozvole ponovo izvodila Islamska zajednica u Srbiji uprkos zabranama inspekcije i Zavoda za zaštitu spomenika. U Islamskoj zajednici tvrde da je reč o obnovi, a ne o rušenju.

U sredu se na deo trotoara i kolovoza sručio jedan od zidova Arap džamije u samom centru Novog Pazara. Urušavanjem zidova praktično je uništena jedan od najstarijih džamija na ovim prostorima koja se u spisima pominje još početkom 16. veka i deo je kulturno istorijske baštine.
Sve počelo još sredinom maja kada je gradska inspekcija Novog Pazara obavestila Republičku građevinsku inspekciju o skidanju krova na Arap Džamiji, koja se nalazi u samom centru grada u zaštićenoj zoni od izuzetnog istorijskog značaja.

Nedelju dana kasnije republička inspekcija je, prema saznanjima Insajdera, izvršila nadzor i utvrdila da je na tom objektu srušen krov, te naložila obustavu radova. Tada su tražili i izjašnjenje od Islamske zajednice u Srbiji koja je izvodila radove.
Krajem maja dostavljeno je i rešenje Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture kojim se zabranjuje Islamskoj zajednici u Srbiji da izvodi radove na krovnoj konstrukciji „bez utvrđenih uslova za preduzimanje mera tehničke zaštite za izvođenje navedenih radova“. Istim rešenjem se investitor obavezuje da pokrene postupak za „izdavanje akta kojim se utvrđuje pravo na izvođenje radova“. Ovo rešenje Zavoda je stupalo na snagu odmah.
„Grad Novi Pazar je u ovom slučaju mogao samo da obavesti nadležne, Zavod i republičku građevinsku inspekciju, jer taj obejakt nije u nadležnosti grada. To smo i uradili još sredinom maja. Konstantno smo slali obaveštenja, čak smo obaveštavali i policiju da se radovi nastavljaju iako su svi u gradu to mogli da vide pa i policija. Ali ništa nije urađeno da bi se stvarno i sprečilo uništavanje džamije“, kaže za Insajder Almir leković iz Gradske uprave novog Pazara.
U međuvremenu mesecima je Arap Džamija kisnula bez krova, zidovi su se urušavali, a sa Minareta Arap Džamije skinut je i gromobran pa je u međuvremenu ovaj objakat udario i grom. Prema dokumentaciji u koju je Insajder imao uvid, 13. septembra Islamskoj zajednici je rešenjem zabranjeno da nastavi sa uklanjanjem objekta, jer je u međuvremenu utvrđeno da se objekat uklanja bez dozvola. Republički građevinski inspektor je u međuvremenu u dva navrata pokušao da izvrši kontrolu kako bi konstatovo da li se izvode radovi na Arap džamiji, ali u tome nije uspeo, jer je objekat bio zaključan.
„Malo nam je neobično da se organ koji je izdao rešenje, dakle Zavod za zaštitu spomenika nije starao da se rešenje sprovede. Ne znamo da li su tražili od policije da nešto uradi ili od inspekcije da zaustavi radove“, kaže Leković.
Na kraju, muzej „Ras“ iz Novog Pazara obavestio je Zavod za zaštitu spomenika kulture da su 17. i 18. septembra mehanizacijom porušeni ostaci zidova džamije kao i okolni dućani koji pripadaju kulturno istorijskoj celini Stara Čaršija. Od džamije je ostao samo minaret, koji je zbog specifičnog ukrašavanja izdvaja Arap Džamiju. Muzej je dostavio i fotografije uništavanja, te je juče 19. septembra Zavod za zaštitu spomenika kulture doneo je novo rešenje kojim je Islamskoj zajednici u Srbiji zabranio da ruši ostatke zidova i minareta Arap Džamije.
Kako se navodi u rešenju Zavoda ovakvo rušenje nacionalnog kuturnog dobra u suprotnosti je sa zakonom o kulturnim dobrima, ali i brojnim međunarodnim konvencijama i dokumentima koje je Srbija potpisala.
„Kao čovek koji je rođen u Novom Pazaru znam da je Arap Džamija, uz Sopoćane, Đurđeve stupove, Altun Alem džamiju i Lejlek džamiju, simbol grada. Iskreno se nadam da nekim čudom džamija može da se rekonstriuše i da se vrati stari izgled tog istorijskog dela grada“, kaže Almir Leković.
Zanimljivo je da je uklanjanje krova na Arap džamiji počelo neposredno nakon što je Zavod za zaštitu spomenika 17. maja utvrdio uslove za izradu Projekta sanacije krova i međuspratne konstrukcije Arap džamije. Dakle, tada je pokrenuta procedura za rakonstruisanje džamije koja bi bila u skladu sa zakonom, ali je uprkos toj činjenici Islamska zajednica odlučila da nezakonitim radovima uruši spomenik od izuzetnog istorijskog značaja.

Glavni imam tvrdi da su uklonjeni samo tanki zidovi i da je reč o obnovi

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji oglasio se saopštenjem u kome najoštrije osuđuje, kako navode, “konstantnu besomučnu kampanju protiv Islamske zajednice povodom nastavka radova na obnovi Arap džamije u Novom Pazaru”. Navodi se i da je kako kažu “kampanja dostigla kulminaciju od momenta raspisivanja izbora za Bošnjačko nacionalno vijeće”, te da je cilj diskreditacija Islamske zajednice i njenih čelnika. Islamska zajednica u Srbiji podržala je listu Matica bošnjačka koju predvodi Muamer Zukorlić. Oni su podsetili i da su u junu izdali saopštenje povodom radova na Arap džamiji.
„Radovi na obnovi Arap džamije poduzeti su u momentu kada je to bilo neophodno, znajući da niko drugi taj posao neće uraditi, kao što je bio slučaj ranije sa svim drugim obnovljenim džamijama i vakufima, da se radovi odvijaju uz poštivanje svih standarda i normi, uz sve ono što je neophodno da bi, koliko je to moguće, džamija zadržala svoj raniji izgled i služila svrsi zbog koje je napravljena od strane vakifa prije nekoliko stoljeća“, navodi se u saopštenju Mešihata.
Glavni imam Medžlisa Novi Pazar Asmir Crnovršanin rekao je za Sandžakpress da nije reč o rušenju nego o obnovi Arap džamije, da džamija nije srušena, niti će biti.
“Uklonjeni su samo krhki, tanki i dotrajali zidovi od trske koji su sagrađeni nakon odlaska Osmanlija. Ono što smo mogli da sačuvamo i zaštitimo, to smo i uradili. Ko razume prioritete vere, onda shvata potrebe vjernika”, izjavio je Crnovršanin.

Slučaj nelegalne izgradnje Fakluteta za islamske studije: Policija nije asistirala, fakultet danas radi

Iako su inspekcije radile i donosile rešenja ona jednostavno nisu poštovana. Slična situacija se desila i u jesen 2016. kada je grad Novi Pazar pokušao da zaustavi nelegalne radove na izgradnji Fakulteta za islamske studije u centru Novog Pazara.
Tada je inspekcija donosila rešenja kojim su radovi morali biti zaustavljeni, a nelegalno izgrađen deo objekat srušen. To međutim nije bilo moguće bez asistencije policije koja „zbog bezbednosnih razloga“ nije htela da interveniše i to čak 11 puta. Ostaće upamćeno da je tada kao premijer Aleksandar Vučić rekao da zgrada jeste nelegalna, ali da neće biti srušena jer neće da rizikuje da muftija izvede 5.000 ljudi da brane objekat. Takva izjava izazvala je brojne reakcije javnosti, ali i zaključak da u ovoj državi zakon nije isti za sve. Odgovarajući na pitanja Insajdera u martu prošle godine bivši muftija, a sada poslanik Muamer Zukorlić pravdao je nelegalne građevinske radove činjenicom da je Islamska zajednica na njih primorana jer je prema Islamskoj zajednici prekršen zakon.
„Kada državni organ krši jedan zakon, on proizvodi dva efekta – jedan je da šalje poruku vernicima da zakon ne važi, jer ako ne važi za državni organ, što bi važila za građane?“, rekao je tada Zukorlić.
Na kraju objekat Fakulteta za islamske studije, koji je nelagalno nadograđen u samom centru Novog Pazara, svečano je otvoren i radi, a Arap džamija je urušena i pitanje je da li se taj deo i dalje može smatrati spomenikom kulture.
Izvor: Insajder

Povod i način rušenja Arap džamije izazvao je revolt građana Sandžaka!! Bilo je na hiljade komentara i statusa putem raznih socijalnih mreža, slučajnim odabirom izdvojili smo mali dio

0

Ajla Lukač nišani evropsko zlato u Bratislavi

0

Članica Kluba borilačkih sportova Novi Pazar Ajla Lukač rekla je da očekuje zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u kik-boksu, čiji je domaćin Bratislava od 13. do 21. oktobra.“Trenutno se spremam u klubu, a od 27. septembra slede pripreme reprezentacije na Vlasinskom jezeru. Najveće rivalke su Ruskinje i Poljakinje, ali imala sam dobru sezonu i sigurna sam da ću osvojiti zlato”, rekla je Lukač.Ona će u glavnom gradu Slovačke nastupiti u lou-kiku do 56 kilograma, a u kategoriji do 52 kilograma u istoj disciplini boriće se Saida Bukvić iz Borilačkog kluba Novi Pazar.Lukač je ove sezone u lou-kiku osvojila državno prvenstvo A klase u Vranju, Svetski kup u Budimpešti i Prvenstvo Balkana u Sarajevu.Sa kontinentalnih prvenstava u seniorskoj konkurenciji ima bronzu iz 2014. godine, kada je domaćin evropskog šampionata u kik-boksu bio španski Bilbao.“Dobro je pripremljena, a uz dodatni rad s trenerima reprezentacije Srbije očekujem da bude na još većem nivou i ostvari dobar rezultat. Bila je i seniorska vicešampionka sveta i zna kako se osvajaju velike medalje”, kazao je trener Husein Dupljak.Od članova Kluba borilačkih sportova Novi Pazar, očekuje se da Vahid Kicara uskoro nastupi na reviji u Cirihu, gde bi trebalo da se bori u disciplini K1.“Odavno sam odlučio da više ne radim u amaterskoj konkurenciji. Pregovori za profi meč u Švajcarskoj u završnoj su fazi, a pobeda bi mi verovatno krajem godine omogućila da se borim za titulu profesionalnog prvaka Evrope”, najavio je Kicara.