Naslovna Blog Stranica 3076

Građevinska sezona traje, u toku radovi na Hadžetu

0

Okončanjem radova na asfaltiranju kraka ulice Ive Andrića mještani u ovom dijelu naselja Hadžet imaju razloga za zadovoljstvo. Finalne radove je obišao gradonačelnik Nihat Biševac, istakavši da će uprkos promjeni vremenskih prilika, građevinska sezona u Novom Pazaru trajati.
„Nadam se da će nas vreme ipak poslužiti kako bi smo realizovali celukapan plan za ovu godinu kada je o unapređenju infrastrukture riječ. Kako bi smo izbjegli mogućnost promjene plana, izvođač radova „AD Novi Pazar put“ angažovaće što više podizvođača, ali će sve planirano biti okončano u roku, za dobrobit građana Novog Pazara“, rekao je gradonačelnik Nihat Biševac na terenu.
Grad je u 2018. godini budžetom predvideo čak 200 milona dinara za potrebe uređenja putne i komunalne infrastrukture, a prema projektu predviđeno je asfaltiranje 50 ulica.

Izgradnja kružnog toka

2

Podsjećamo da je zbog izvođenja radova na izgradnji gradske saobraćajnice – kružna raskrsnica ulica Višegradska, Kraljevića Marka, Hadžet, Generala Živkovića i Veljka Vlahovića na snazi promjena režima saobraćaja u trajanju od mjesec dana počevši od 12. septembra 2018.

Zabranjuje se saobraćaj za sva motorna vozila mimo utvrđenog režima saobraćaja u zoni kružne raskrsnice ulica Višegradska, Kraljevića Marka, Hadžet, Generala Živkovića i Veljka Vlahovića.

Alternativni saobraćaj iz ulice Višegradske odvijaće se lijevo skretanje u ulice Oslobođenja, Kosančićevu, Srđana Stojovića i Dalmatinsku, i desno skretanje u ulicu Hercegovačku.
Alternativni saobraćaj iz ulice Kragujevačke odvijaće se skretanje desno i lijevo u ulicu Hercegovačku.

Alternativni saobraćaj iz ulice Hadžet odvijaće se desno skretanje u ulicu Emina Redžepagića i Partizansku, i lijevo skretanje prema ulici Hercegovačkoj.

Alternativni saobraćaj iz ulice Generala Živkovića iz pravca OŠ „ Vuk Karadžić “ prema bolnici, odvijaće se desno skretanje u ulicu Radničku, a levo skretanje u ulicu Radničku i Partizansku.

Alternativni saobraćaj iz ulice Veljka Vlahovića odvijaće se poprečnim ulicama koje se spajaju sa tom ulicom.

Prilikom izvođenja naprijed navedenih radova, izvođač je dužan je da se pridržava propisa Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima i Zakona o bezbjednosti zdravlja na radu.

Obavezuje se izvođač radova da prilikom ulaska i izlaska vozila iz kružne raskrsnice da vodi računa da ne nanese štetu susjednim objektima kao i drugim učesnicima u saobraćaju, jer će u suprotnom sam snositi odgovornost za nastalu štetu.

PROGLAŠENA TREĆA LISTA “VAKAT JE”

0

Danas je proglašena treća lista Vakat je, koja se sastoji pretežno od visoko obrazovanih i stručnih ljudi. Nosilac liste je redovni profesor na različtinim državnim univerzitetima, pr.dr.Sait Kačapor, drugi na listi je čest učesnik televizijskih emisija, debata i drugih manifestacija kada je u pitanju bošnjačka kultura, tradicija i historija, magistar historije Esad Rahić. Lista je inače nezavisna od direktnog uticaja svih političkih partija, a ljudi sa liste potenciraju da će svojim znanjem iz struke profesionalizovati rad Vijeća, kao i izdignuti tako bitnu instituciju iznad svakodnevnih političkih dešavanja.

U selu Izbice poginuo vozač traktora

0

Vozač traktora R.K. (59) iz sela Izbice poginuo je kada se sa traktorom prevrnuo na uzbrdici pored puta, saznaje indeksonline.rs.Nesreća se dogodila kada se traktor kojom je upravljao R.K. (59) iz sela Izbice, prevrnuo pod nepoznatim okolnostimaNa licu mjesta izašli su vatrogasci, ekipa hitne pomoći i saobraćajne policije.

Đacima uručena oprema za razvoj školskog sporta

0

U cilju razvoja školskog sporta, Osnovnu školu “Stefan Nemanja” posjetila je delegacija predvođena ministrom omladine o sporta Vanjom Udovičićem. Gradonačelnik Nihat Biševac istakao je da donacija sportske opreme treba da podstakne razvoj školskog sporta.
“Ima Novi Pazar potencijala, a sjajno je što grad nesebično ulaže u svoju djecu. Nadam se da najiskrenije da ćete na narednim olimpijskim igrama imati predstavnike iz Novog Pazara, i što da ne, osvojiti medalju”, rekao je ministar Vanja Udovičić.

Asfalt i u naselju Ćerimidžinica, u planu još bitnih projekata

0

Još jedna ulica u Novom Pazaru dobila je potpuno novi izgled. Asfaltiran je krak Ulice Narodnog fronta, koji je značajan za lakši dolazak do škole, a veza je i za nekoliko ulica u naselju Ćerimidžinica. Građevinska sezona u Novom Pazaru trajaće dok za izvođenje radova budu povoljni vremenski uslovi. U planu je da se radi na još nekoliko lokacija.Mještani koji žive u Ulici Narodnog fronta kažu da će njihova djeca sada lakše dolaziti do škole, koja se nalazi u blizini ovog kraka, koji je danas asfaltiran. Na asfalt su kažu čekali dugo, imali su vodu, struju, rasvjetu, a za normalan život potreban im je i asfalt. Ovaj dan je za njih poseban, srećni su što su blato i prašina prošlost i za njih.U Novom Pazaru sređuju se ulice na nekoliko lokacija.Direktor Javnog preduzeća za uređenje građevinskog zemljišta Mujo Šaćirović ističe da se radilo u svakom naselju u gradu, a građevinska sezona će trajati dok za izvođenje radova budu povoljni uslovi.Pomoćnik gradonačelnika Nihad Hasanovića je za Radio televiziju Novi Pazar rekao da je u planu je da se uradi još jedan krak Ulice Narodnog fronta uz rijeku Trnavicu kod mosta, gde je u prethodnom peroidu izgrađena kišna, fekalna kanalizacija, a i vodovodna mreža u dužini od blizu 500 metara. Za izvođenje radova u tom kraku u toku je pribavljanje potrebne dokumentacije za građevinsku dozvolu, te ukoliko ona bude gotova do kraja ove građevinske sezone biće postavljen i asfalt. Hasanović dodaje da je u toku tender za postavljanje drugog sloja asfalta Ulice Rajka Ackovića, a ubrazano se radi i projektna dokumentacija za ukorićavanje Trnavice. Kada se ovi projekti završe naselje Ćeremidžinica će biti urbanizovano, a život mještana daleko bolji. Hasanović najavljuje da je za sutra planirano da se asfaltira i krak Ulice Ive Andrića. Uskoro će početi radovi na još osam novih lokacija. Pripremni radovi danas su otpočeli i u Kolubarskoj Ulici.

Sportski Novi Pazar će tek reći svoje

0

U organizaciji Ministarstva omladine i sporta i Sportskog saveza Srbije i uz podršku lokalne samouprave, danas je U Novom Pazaru po prvi put održan „Mali sajam sporta“.
Tim povodom gosti gradonačelnika Nihata Biševca bili su ministar omladine i sporta i proslavljeni vaterpolista Vanja Udovićić, predsjednik Sportskog saveza Srbije Davor Štefanek i prvi čovek Saveza za školski sport Željko Tanasković.
Obraćajući se prisutnima u dvorani Pendik gde je sajam održan, ministar Vanja Udovičić je rekao:
“Ovde sam među svojima. Čestitam svom Novom Pazaru na vrhunskim sportskim rezultatima i da znate, jeste za ponos imati četiri superligaša u kolektivnim sportovima kao i sijaset sjajnih imena u pojedinačnim sportovima. Novi Pazar ima nacionalne, balkanske, evropske i svetske osvajače medalja u raznim sportovima i zato smo danas ovde da pokažemo šta je najkvalitetnije u Novom Pazaru”, rekao je Udovičić, čestitavši gradonačelniku Nihatu Biševcu što je kao prioritet prepoznao mlade i ulaganje u njihovu budućnost i razvoj.
“Siguran sam da će kada je o sportskim rezultatima reč, Novi Pazar i u budućnosti biti pionir u mnogim stvarima i da će postavljati sportske standarde”, zaključio je Udovičić.
Predsjednik Sportskog saveza Srbije Davor Štefanek kazao je da država i grad čine sve da kako bi novopazarski sportisti bili deo najuspješnijih timova, osvajača medalja.
“Takva strategija dala je već ozbiljne rezultate ali sam siguran da se na ostvarenim rezultatima nećete zaustaviti”, poručio je Štefanek, koji je ovim povodom predstavnicima novopazarskih škola uručio sportsku opremu.
Odbojkaški velikan Željko Tanasković pozdravio je prisutne ispred Saveza za školski sport, istakavši da je “Mali sajam sporta” samo deo bogatog programa Ministarstva sporta, koji se sprovodi u cilju razvoja sportskog duha među mladima.
Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac pozdravio je sve okupljene u gradu sporta, istakavši da to što je 2018. najuspešnija godina u istoriji lokalnog sporta nije slučajno, jer su “rezultati ulaganja u sportsku infrastrukturu i sport uopšte dala rezultate. Gradonačelnik Biševac je podsetio da je grad za sve što je za dobrobit sporta do sad realizovano imao prijateljsku podršku Ministarstva za sport i omladinu, Sportskim savezom Srbije i svima koji vreme i trud kroz angažovanje u institucijama usmerili u razvoj sporta.
“Moram reći da su sportisti rezultatima opravdali naše napore da unapredimo uslove za treninge i takmičenuja. Siguran sam da će, kada su rezultati u pitanju, tek imati šta da kažu, bez obzira da li su u pitanju kolektivni ili individualni sportovi”, poručio je gradonačelnik, čime je “Mali sajam sporta” i zvanično otvoren.

“Put sredine” uručio donaciju Osnovnoj školi “Jošanica” Lopare , izdvojeno odjeljenje Kominje

0

Nevladina organizacija „Put sredine“ uručila je danas vrijednu donaciju Osnovnoj školi „Jošanica“ Lopare, izdvojeno odjeljenje Kominje.Nastavljajući svoju humanu misiju, članovi nevladine organizacije “Put sredine” obradovali su  učenike i nastavno osoblje osnovne škole u Kominju. “Džemat Snadzaka “Put sredine” je donirao velike bijele školske table osnovnoj školi u selu Kominje, to je ustvari sa direktorom škole Nazimom Suljićem. Uz školske table donirali smo i svu prateću opremu, u vidu flomastera lenjira, šestara i sunđera. Nadamo se da ćemo ovom donacijom omogućiti učenicima i nastavnicima da kvalitetnije prate odnosno održe nastavu.” kazao je Haris Ibrahimović iz ove organizacije.Stare table su bile dotrajale, pa će donacija umnogome olakšati izviđenje i praćenje nastave u ovoj osmogodišnjoj školi. “Zahvaljujem se ispred škole, donatoru na poklonu koji je uručio, koji će mnogo značiti za nas, za učenike, jer table koje smo do sada imali su bile tako loše ofarbane, masna farba i slabo se poznavala kreda. Učenici više neće morati da pitaju šta piše na tabli, sada će im biti sve jasnije. “- kazao je profesor matematike Omer Pljakić.Saradnja sa osnovnom školom u Kominju samo je jedna od aktivnosti u ispunjavanju humane misije koju provodi Nevladina organizacija “Put sredine”. Namjeravaju i u budućnosti nastaviti pomagati onima kojima je potrebno.U školi u Kominju nastava se izvodi od 1 do 8. razreda a pohađaju je učenici iz ovog i okonih šest sela. Prostora za poboljašnje uslova još uvijek ima, tako da bi slične donacije dobro došle.

RAZRIJEŠEN TUŽILAC U NOVOM PAZARU: Zastarjelo mu 112 predmeta

0

Državno veće tužilaštva (DVT) razrešilo je funkcije zamjenika osnovnog javnog tužioca u Novom Pazaru Jovana Milanovića jer je Disciplinska komisija utvrdila da mu je u periodu od 2010. do 2016. godine zastarjelo 112 predmeta, objavio je danas radio Sto plus.Kontrola Milanovićevog rada obavljena je u septembru prošle godine, a tri mjeseca kasnije Komisija je donijela rešenje o pokretanju disciplinskog postupka koji je okončan prijedlogom rešenja za njegovo razrješenje.Milanović se žalio na tu odluku, ali je ona samo djelimično usvojena tako što je oslobođen odgovornosti za nastupanje zastarjelosti u tri predmeta, dok je za 112 proglašen krivim.Na osnovu toga su članovi DVT odlučili da Milanovića razriješe “zbog učinjenog teškog disciplinskog prekršaja po Zakonu o javnom tužilaštvu”.Milanović je na tu odluku uložio prigovor, ali je on odbijen početkom septembra posle čega je razrješenje postalo konačno.U Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Pazaru prošle godine je i zamjenik tužioca Radanko Lojanica zbog zloupotrebe službenog položaja osuđen na 10 mjeseci zatvora i izrečena mu je mjera zabrane obavljanja tužilačke ili sudijske funkcije u naredne dvije godine.Lojanica se žalio na tu presudu, a Apelacioni sud je naložio novo suđenje u Specijalnom sudu.Izricanje presude u ponovljenom suđenju zakazano je za 11. oktobar.(Novosti)

JOŠ JEDAN SKANDAL U PRIJEPOLJU! Lutka izjavio za skupštinskom govornicom da je Samir Tandir pokretno turbe koje pljačka narod i da je lično njemu tražio mito od 100.hiljada eura (video)

1


PRIJEPOLJE – Na sjednici Skupštine opštine Prijepolje, odbornik Demokratske partije Sandžaka (DPS) Bahrija Beganović, optužio je odbornika Stranke pravde i pomirenja (SPP), Samira Tandira da mu je tražio 100.000 evra mita, kako bi izdejstvovao dozvolu za postavljanje asfaltne baze u naselju Ivanje. Beganović je izjavio da u toj Opštini vlada opšti haos, da investicije ne postoje, a da je Tandir kojeg je tom prilikom nazvao turbetom, i načelnik i predsjednik i nadzorni organ, što je kako smatra nedopustivo.,,Dok sam činio šta mogu da učinim, dobar sam bio. Ne mogu da činim više nema šanse! Kada je trebalo da mi se plati onda nije valjalo kako su izvedeni radovi. Mjere debljinu asvalta, na kraju nije dobro. Gospodo odbornici u ovoj Opštini nije dobro! Duguju mi dvanaest miliona . Ovdje ima najveće pokretno turbe koje otima od naroda i krivičnu prijavu će dobiti. Sto hiljada evra mi je tražio, pa je spustio na pedeset hiljada evra da bi izdejstvovao dozvolu za postavljanje asfatne baze . E ne može Samire Tandiru”, rekao je Beganović za skupštinskom govornicom.Na dnevom redu 18. sednice SO Prijepolje bilo je 11 tačaka. Pred odbornicima se našao rebelans buzdžeta , Prijedlog o donošenj Statuta opštine Prijepolje , kao i Prijedlog o uspostavljanju saradnje sa gradovima i opštinama u slivu rijeke Drine.

Transkript cijelog govora:
“Dame i gospodo, poštovani odbornici, namjerno je opstrukcija odjeljenja za investitciju izvršavanje ugovora i obaveza. Poštovani odbornici, u ovoj opštini je vjerujte haos, da vam otvoreno kažem, ovdje na primjer i sudija je kadija, znači investicije ne postoje, zakonski ne postoje, direkcija za izgradnju koja je investitor je propala, evo stečajnog upravnika, ona ne postoji a radi, a šta radi?! Radi gospodin Samir Tandir, on ti je gore kod načelnice, on ti je načelnik i predsjednik i sve, to stvarno nema smisla. On ti je i nadzorni organ na sve što postoji u opštini, da je to predsjednik dozvolio ja ne mogu da vjerujem. Dok sam činio šta mogu da učinim dobar sam bio, a ne mogu više, čim ne mogu i to Labudu kažem(sin Bahrije Beganovića, vlasnika firme koja izvodi radove): “Ne možemo da činimo više, nema šanse“. Zato što pogodim jeftino da radimo, a oni govore još daj meni ovo da učinim, poslije kažu: ”Platićemo, platićemo“, a kad treba da plate nema šanse. Onda nalaze izgovore ne valja asfalt, mjerimo asfalt, radimo šta treba i na kraju nije dobro. Gospodo odbornici u ovoj opštini nije dobro, ja vama iskreno da kažem, 9 miliona mi duguju, plus 3 miliona pri završetku, ukupno 12 miliona. Ja moram sa gospodinom Samirom Tandirom da završavam, koji nije nadzorni organ, a pri tom sve imaju od instituta, papir koji je sto posto ispravan, džaba on ima njegov papir, dovede čovjeka iz Sjenice i sa njim se dogovori, to je nešto što stvarno nema smisla, to je van pameti. Gospodo odbornici, ovdje ima pokretno turbe koje stoji tamo, eno ga, ovo je najveće pokretno turbe, koje traži i otima kod naroda, i krivične prijave će dobiti, deset krivičnih prijava i 100 hiljada evra mi je tražio i na 50 hiljada evra je spustio da bih ja mogao pustiti asfaltnu bazu. Ne može, Samire Tandiru, tako da radi i ne može da spušta na 50 hiljada evra…”