Naslovna Blog Stranica 3077

JOŠ JEDAN SKANDAL U PRIJEPOLJU! Lutka izjavio za skupštinskom govornicom da je Samir Tandir pokretno turbe koje pljačka narod i da je lično njemu tražio mito od 100.hiljada eura (video)

1


PRIJEPOLJE – Na sjednici Skupštine opštine Prijepolje, odbornik Demokratske partije Sandžaka (DPS) Bahrija Beganović, optužio je odbornika Stranke pravde i pomirenja (SPP), Samira Tandira da mu je tražio 100.000 evra mita, kako bi izdejstvovao dozvolu za postavljanje asfaltne baze u naselju Ivanje. Beganović je izjavio da u toj Opštini vlada opšti haos, da investicije ne postoje, a da je Tandir kojeg je tom prilikom nazvao turbetom, i načelnik i predsjednik i nadzorni organ, što je kako smatra nedopustivo.,,Dok sam činio šta mogu da učinim, dobar sam bio. Ne mogu da činim više nema šanse! Kada je trebalo da mi se plati onda nije valjalo kako su izvedeni radovi. Mjere debljinu asvalta, na kraju nije dobro. Gospodo odbornici u ovoj Opštini nije dobro! Duguju mi dvanaest miliona . Ovdje ima najveće pokretno turbe koje otima od naroda i krivičnu prijavu će dobiti. Sto hiljada evra mi je tražio, pa je spustio na pedeset hiljada evra da bi izdejstvovao dozvolu za postavljanje asfatne baze . E ne može Samire Tandiru”, rekao je Beganović za skupštinskom govornicom.Na dnevom redu 18. sednice SO Prijepolje bilo je 11 tačaka. Pred odbornicima se našao rebelans buzdžeta , Prijedlog o donošenj Statuta opštine Prijepolje , kao i Prijedlog o uspostavljanju saradnje sa gradovima i opštinama u slivu rijeke Drine.

Transkript cijelog govora:
“Dame i gospodo, poštovani odbornici, namjerno je opstrukcija odjeljenja za investitciju izvršavanje ugovora i obaveza. Poštovani odbornici, u ovoj opštini je vjerujte haos, da vam otvoreno kažem, ovdje na primjer i sudija je kadija, znači investicije ne postoje, zakonski ne postoje, direkcija za izgradnju koja je investitor je propala, evo stečajnog upravnika, ona ne postoji a radi, a šta radi?! Radi gospodin Samir Tandir, on ti je gore kod načelnice, on ti je načelnik i predsjednik i sve, to stvarno nema smisla. On ti je i nadzorni organ na sve što postoji u opštini, da je to predsjednik dozvolio ja ne mogu da vjerujem. Dok sam činio šta mogu da učinim dobar sam bio, a ne mogu više, čim ne mogu i to Labudu kažem(sin Bahrije Beganovića, vlasnika firme koja izvodi radove): “Ne možemo da činimo više, nema šanse“. Zato što pogodim jeftino da radimo, a oni govore još daj meni ovo da učinim, poslije kažu: ”Platićemo, platićemo“, a kad treba da plate nema šanse. Onda nalaze izgovore ne valja asfalt, mjerimo asfalt, radimo šta treba i na kraju nije dobro. Gospodo odbornici u ovoj opštini nije dobro, ja vama iskreno da kažem, 9 miliona mi duguju, plus 3 miliona pri završetku, ukupno 12 miliona. Ja moram sa gospodinom Samirom Tandirom da završavam, koji nije nadzorni organ, a pri tom sve imaju od instituta, papir koji je sto posto ispravan, džaba on ima njegov papir, dovede čovjeka iz Sjenice i sa njim se dogovori, to je nešto što stvarno nema smisla, to je van pameti. Gospodo odbornici, ovdje ima pokretno turbe koje stoji tamo, eno ga, ovo je najveće pokretno turbe, koje traži i otima kod naroda, i krivične prijave će dobiti, deset krivičnih prijava i 100 hiljada evra mi je tražio i na 50 hiljada evra je spustio da bih ja mogao pustiti asfaltnu bazu. Ne može, Samire Tandiru, tako da radi i ne može da spušta na 50 hiljada evra…”

Ko je uistinu počeo ratove u bivšoj Jugoslaviji, i u ime kojih ciljeva?

0

Ko je uistinu počeo ratove i u ime kojih ciljeva? Latinka Perović, poznata historičarka i političarka liberalnih uvjerenja, objasnila je kako je i zašto počeo rat i ko je počeo ratove.Perović je u intervjuu Slobodnoj Evropi rekla da je obnovljeni srpski nacionalizam posledica interpretacije raspada Jugoslavije i ratova devedesetih.- Kao što sam već rekla, Srbija je tih godina imala jasnu orijentaciju: Ili će zagospodariti Jugoslavijom ili će zauzeti onaj njen dio koji etnički pokriva srpski narod. Krajem osamdesetih, određeni beogradski krugovi znali su kakve i kolike žrtve zahtijeva stvaranje države za koju su se zalagali.Sjećam se, recimo, da mi je još 1987. tadašnji potpredsjednik SANU Antonije Isaković objašnjavao kako je došlo vrijeme da Srbija “konačno riješi svoje pitanje, jer Slovenci i Hrvati ne žele Jugoslaviju”…Čekaj, vi, dakle, hoćete rat? “, prekinula sam ga. “Da”, potvrdio je, “ali u Srbiji tog rata neće biti. Poginuće 80.000 ljudi i…”, rekao je Isaković… “Kojih to 80.000 ljudi? Čijih to glava? “, pitala sam Isakovića. I onda kažu – rat je izbio iznenada, kriv je Slobodan Milošević…Pa, nije samo Milošević. Uostalom, zar duže od decenije Srbija nije učestvovala u skrivanju haških bjegunaca? Radovan Karadžić i Ratko Mladić tihovali su uz prešutnu saglasnost srpskog društva, čiji dio i dalje te ljude doživljava kao heroje.Nedavno sam predstavljala knjigu američkog historičara Roberta Donije, koja sadrži stenogramske bilješke sa sjednica Skupštine Republike Srpske.U momentu dok je Radovan Karadžić poslanicima govorio o svojih čuvenih “šest tačaka”, oglasio se Ratko Mladić. “Ljudi, pa to je genocid”, rekao je. Naravno da je genocid. Čak je i vojniku koji će uskoro prihvatiti da realizuje Karadžićev plan bilo jasno o čemu je riječ… Uprkos činjenicama, srpsko društvo je, nažalost, daleko od otrežnjenja – rekla je Latinka Perović.

Danas debata ’’Građanstvo i vjera’’

0

U okviru projekta „Ko brani branitelje“ koji sprovodi u saradnji sa organizacijomCivil Rights Defenders, a pod pokroviteljstvom Evropske unije, Institut za evropske poslove organizuje niz debata širom Srbije.Teme debata odnose se na stanje ljudskih prava u Srbiji, zaštitu branitelja i braniteljki ljudskih prava kao i na probleme sa kojima se suočavaju svi koji  stanu u odbranu tih prava.Posle Novog Sada i Niša, naredna debata biće održana sutra u Novom Pazaru,i dotaći će se teme vjere.Debatu će voditi  novinarka Olja Bećković, a govornici su: direktor regionalnog centra za stručno usavršanje Hajrudin Hajrović, direktor NVO Urban In Sead Biberović,glumac i reditelj Semir Gicić I direktor Instituta za evropske poslove Naim Leo Beširi.

Renoviranje Internog odeljenja-pripreme za projektovanje angio sale

0

Na Internom odeljenju novopazarske Opšte bolnice završeni su radovi na renoviranju onkologije i trenutno se radi renoviranje soba na spratu. Kako je najavljeno u planu je reorganizacija rada po odsjecima, a priprema se i projekat izgradnje angio sale. Radovi se izvode parcijalno, tako da se rad na odeljenju sa pacijentima odvija nesmetano.
Iako su u toku radovi na renoviranju soba na spratu, prema riječima načelnika Internog odeljenja dr Seada Ćatovića, rad sa pacijentima na odeljenju odvija se nesmetano.Predhodno su završeni i radovi na renoviranju Službe onkologije. Načelnik te službe, dr Senad Brunčević istakao je da je na taj način unapređen kvalitet usluga na Obnkologiji. On je zahvalio Ministarstvu zdravlja i direktoru Opšte bolnice dr.Mehu Mahmutoviću, što su obezbjedili sredstva da se taj posao obavi.Najavljujući nove građevinske radove, načelnik Internog odeljenja, kardiolog dr Sead Ćatović je rekao da je počelo projektovanje i buduće angio sale. On je istakao da je cilj da Interno odeljenje funkcioniše kao sklop subspecijalističkih odsjeka, te da ih očekuje reorganizacija.”Trenutno smo u mogućnosti da formiramo odsjeke za kardiologiju, gasenterologiju, endokrinologiju. Već postoji nefrologija sa dijalizom. Vrlo brzo očekujemo otvaranje jednog odsjeka za hematologiju”, rekao je Ćatović. Zbog radova koji su u toku on je apelovao na građane da imaju strpljenja, te istakao da je njihov cilj da se od jednog malog Internog odeljenja napravi veplika ustanova.Kako je najavio direktor Opšte bolnice dr Meho Mahmutović za emisiju Odogvor, paralelno sa obezbeđivanjem projektno tehničkih uslova za igradnju angio sale, prirpema se i stručni kadar za interventnu kardiologiju. Edukaciju u toj oblasti u okviru Sporazuma o saradnji sa Kliničkim centrom Srbije, završava kardiolog dr Muamer Bačevac.

Na teritoriji šest opština u Sandžaku biće ukupno 196 biračkih mesta

0

Na teritoriji šest opština u Sandžaku biće ukupno 196 biračkih mjesta na predstojećim neposrednim izborima za članove nacionalnih savjeta nacionalnih manjina, prenosi radio Sto plus. Uvidom u Riješenje o određivanju biračkih mjesta, koje je na poslednjoj sjednici donela Republička izborna komisija (RIK), ovaj radio saznaje da će u Novom Pazaru biti 61 biračko mjesto, u Tutinu 49, a u Sjenici 41.U Prijepolju će biti 33 biračka mjesta, u Priboju 11, a u Novoj Varoši samo jedno. Na teritoriji Srbije biće ukupno 914 biračkih mjesta, a komisija je donela odluku i o obrazovanju ukupno 94 radna tela RIK-a.Na sednici RIK-a konstantovano je da će Matica bošnjačka na ovim izborima biti u svojstvu nadgledača, dok će ih CEsID pratiti u svojstvu posmatrača.RIK je do sada za Nacionalni savjet bošnjačke nacionalne manjine proglasila liste „Samoopredeljenje- dr Sulejman Ugljanin“ i „Matica bošnjačka- akademik Muamer Zukorlić muftija“.Rok za podnošenje izbornih lista je do 19. oktobra u ponoć, a izbori za nacionalne savjete manjina u Srbiji biće održani 4. novembra.
Izvor: Radio sto plus i PP media

Hodo Katal – O HUSEINU KAPETANU GRADAŠČEVIĆU

0

Viteže divni, sunce Semberije,Sa tvojim mačem pero ne jednačim,Bojak si bio, na megdan sa jačim,Zemlja te tuđa pod kamenom krije.
Carstvo što prezre, za rad otadžbine,Svjetlost Istoka zalud što ti nudi,Jer za domovinu štit su tvoje grudi,Kada se uz pjesmu na bojištu gine.
Ah to bojno polje, čudesna krasota,Sa istoka vapaj stiže i do mene.Krotim ga u sebi a paklene sjene
Nad Bosnom su opet, ko neka pohota.I ja sam prezreo, bojnoga mi štita,Sve, za ljubav tvoju, zemljo ponosita.

Rasim Ljajić u srijedu obilazi Priboj, Ribarsko naselje i Zlatar

0

Potpredsjednik Vlade i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić obići će u srijedu novoizgrađeni turističko – ribolovački kamp na Potpećkom jezeru kod Priboja. Ribolovački kamp na Potpećkom jezeru izgrađen je zahvaljujući sredstvima Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija namjenjenim za unapređenje turističke infrastrukture u Srbiji.Potpredsednik Vlade Ljajić će istog, na planini Zlatar, sa rukovodstvom opštine Nova Varoš, obići lokaciju predviđenu za izgradnju sportskih terena, u cilju unapređenja turističke ponude na toj destinaciji.izvor PP Media

Dvorana Pendik dobija novi izgled

0

Dvorana Pendik uskoro će izgledati potpunopuno modernije. Prednji deo dvorane krasiće logotip renomiranog brenda BARBOSA.

U dvorani Pendik odigravaju se sva takmičenja dvoranskih sportova kao i sajamske manifestacije.

Nedavno je proširen i poslovni prostor dvorane pa su, osim nekih klubova, u ovoj dvorani smešteni i gradski Sportski savez, Tursitčka organizacija i Kancelarija za mlade.

Direktor sportsko-sajamske ustanove Pendik Enes Pljakić kazao je da će dvorana u budućnosti biti još puno bolja i funkcionalnija.

-Ulažemo maksimalan trud kako bi dvorana bila što funkcionalnija, osim što smo izgradili nove prostorije za naše klubove, dvorana je dobila i moderno opremljenu teretanu, kazao je direktor Pljakić.

Sajam sporta sutra u Novom Pazaru

0

U organizaciji Ministarstva omladine i sporta, Sportskog saveza Srbije i Sportskog saveza Novog Pazara uz podršku lokalne samouprave u srijedu će, u periodu od 12 do 14 časova u Sportsko-sajamskoj ustanovi “Pendik”, biti održan Mali sajam sporta.

Historijski uspijesi sportskih kolektiva i pojedinaca, te vrhunska sportska infrastruktura, nominovali su Novi Pazar za domaćina ove masovne manifestacije. Sutrašnji događaj je, prema riječima direktora Sportskog saveza Novog Pazara, Emira Mehmedovića, potvrda najuspješnije godine za novopazarski sport.

Mehmedović otkriva da će manifestaciji prisustvovati i ministar omladine i sporta, te direktor Sportskog saveza Srbije. Oni u ovaj grad školama donose i vrijedne donacije.

Na Malom sajmu sporta biće prezentovani brojni sportski kolektivi, a najmlađi će biti u prilici da se oprobaju u najrazličitijim sportovima.

Ciljevi Sportskog saveza i Gradske uprave Novog Pazara su stvaranje što boljih uslove za bavljenje sportom, da što više mladi budu na igralištima, a ne za kompjuterom ili mobilnim telefonom, jer jedino tako ćemo, kažu, imati zdravu djecu i buduće šampione.

Defter hefte: Alispahić o rušenju Arap džamije

2

Fatmir Alispahić o rušenju Arap džamije i o bošnjačkom ukidanju studija bosanskog jezika na Univerzitetu u Mostaru