Naslovna Blog Stranica 3083

JOŠ JEDNA AFERA TETKINE FIRME!!! Direktor Turističke organizacije Prijepolja prebacivao novac na račun privatne firme, čiji je vlasnik tetka supruge Samira Tandira !!!

0

Direktor Turističke organizacije prebacivao je ogroman novac privatnoj firmi “Global partners grop”, čiji je vlasnik tetka supruge Samira Tandira. Krivičnu prijavu Tužilaštvu, kao i prijavu Policijskoj upravi, protivu direktora Turističke organizacije podnio je Pušić Savo, za ove navedene kriminalne radnje kao i ostale malverzacije. U dijelu prijave stoji sljedeće:

“Obzirom da u izveštaju nigde nije navedeno kome je plaćno ukupan iznos od 911.398,00 dinara niti je navedend kome je plaćen iznos 250.000, 00 din od 21.07.2017. a koji je predviden za manifestaciju ,, Bajram dođe”, osnovano sumnjam da je značajan iznos novca prešetao preko firme ,,Global Partners Plus doo” bez ikakog opravdanog razlo potrebe a što je protiv zakonito.
Ovo su konkretne nezakonite radnje a kojih siguran sam ima još mnogo više u radu Turističke organizacije čiji je direktor Svičević”

Krivična prijava Osnovnom javnom tužilaštvu

Podnijeta prijava Policijskoj upravi u Prijepolju!!

Nije ovo jedina afera firme tetke Samira Tandira, predsjednik ženskog odbojkaškog kluba Bambi Volej ,Adis Micanović, štrajkovao je duže vrijeme glađu ispred zgrade Opštine Prijepolje, radi nepravde koju je doživio samo zato što je prijavio kriminalne radnje Samira Tandira. Da podsjetimo javnost da je Tandirovoj tetki prebacivano još opštinskog novca na račun firme”Global partners group”, i da je Adis Micanović ucjenjivan od strane Samira Tandira ne samo da prebacuje novac ženskog odbojkaškog kluba “Bambi Volej” na račun firme, nego je morao davati novac i u kešu.

Saopštenje za javnost u cijelosti:

“Povodom teške kvalifikacije koju je izrekao Neboiša Svičević u prilogu koji je
emitovan na TV Forumu, nazvavši me opasnim kriminalcem, ja sam predao
prijavu za uvredu i ugrožavanje bezbednosti mene i moje porodice. Takodje sam predao Osnovnom javnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv Nebioše Svičevica
direktora Turističke organizacije za zloupotrebu službenog položaja pod
sumnjom da je protiv zakonito potršio budžetska sredstva u iznosu o
911.398.81 dinar. Ova srestva su potrošena na kupovinu flaša, čutura ,čabrica
pića, pršute i drugih poklona a da nije sprovedena javna nabavka kako zakon
predvidja. Tokom prošle nabavljao i plaćao flaše i čuture u ukupnom iznosu od 338.115,50 din. Nigde nije navedeno koliko je tih vlaša i čutura zaista kupljeno. Jedanput je nabavio i čabricu i priveske i to platio celih 44.000,00 din . Konsultacije u vezi jedne manifestacije je platio 30.000, 00 din a 250.000,00 dinara je potrošio na ime poklona,slikanja i snimanja ali se ne zna kome je to platio. Obzirom da u izveštaju nigde nije navedeno kome je plaćno ukupan iznos od 911.398,00 dinara niti je navedend
kome je plaćen iznos 250.000, 00 din od 21.07.2017. a koji je predviden za
manifestaciju ,, Bajram dode”, osnovano sumnjam da je značajan iznos novca
prešetao preko firme ,,Global Partners Plus doo” bez ikakog opravdanog razlo
potrebe a što je protiv zakonito.
Ovo su konkretne nezakonite radnje a kojih siguran sam ima još mnogo više u
radu Turističke organizacije či je direktor Svičević, njega ovim putem pozivam da
podnese dokaze protiv mene na osnovu kojih me je javno uvredio. Nadam se d
će istaga i sud dokazati na osnovu istinitih činjenica ko je zaista pravi kriminalac.”

Gradonačelnik Novog Pazara: I u sljedećoj godini nastavljemo sa pomaganjem poljoprivrednika

0

Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac obišao je ogledno polje kukuruza u selu Polokce i tom prilikom najavio je da će i u sljedećoj godini lokalna samouprava nastaviti da odvaja značajna sredstva za razvoj poljoprivrede. U tom dijelu grada posađeni su hibridi 3 semenske kuće kako bi mještani znali koju sortu kukuruza da uspješno gaje, a ova godina je zbog obilnih kiša za kukuruz bila pogodna.

Na ovom oglednom polju kukuruza posađeno je 16 hibrida tri emninetne semenske kuće iz Srbije. Ogled u selu Polokce je formiran u aprilu, već u junu grad je pričinio štetu ovim usjevima, ali je prirhanom došlo do revitalizacije, pa su prvi rezultati uzgajanja kukuruza dobri.
Ogledno polje obišao je i gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac. On je pozdravio prisutne i rekao da će lokalna samouprava nastaviti da ulaže u poljoprivredu, te da će posebno pomagati mladim poljoprivrednicima, kako bi ih stimulisali da ostanu na selu.

”Lokalna samouprava pridaje veliki značaj razvoju poljoprivrede. Ovaj primjer oglednog polja, je primjer da je potrebno znanje da bi se naša poljoprivreda razvijala. Ovim prilikom bih se zahvalio stručnjacima iz drugih gradova, koji su došli da pomognu našim poljoprivrednim proizvođačima. Grad Novi Pazar će nastaviti da izdvaja značajna sredstva za razvoj poljoprivrede, prvo je bilo 5 miliona za ovu godinu su sredstva duplirana, poljoprivrea je za nas značajna, jer je to velika fabrika na otvorenom, koja može da upošljava veliki broj ljudi”, rekao je Biševac.

U Novom Pazaru, Sjenici i Tutinu oko 600 hektara zemlje je pod kukuruzom. Svake godine od svog osnivanja PSSS postavlja ogledna polja, kako bi pomogli poljoprivrednicima da budu što uspješniji. Kako su predstavnici semenskih kuća zadovoljni rezultatima posejanih hibrida na ovom području saznajte u emisiji Oranice bez granice, koja se na našem programu emituje svake nedelje od 17 sati.

Yildiz posjetio Novi Pazar i najavio da će investitori iz Turske ulagati u Novi Pazar i Sandžak

1

Narodni poslanik u parlamentu Republike Turske i bivši ministar za energetiku i prirodne resurse, Taner Yildiz, došao je u posjetu i rekao da problem nezaposlenosti u Novom Pazaru doživljava kao lični problem kog treba rješavati i obećao da će uložiti sve napore da turski investitori ulažu u Novi Patzar i Sandžak.
” Zahvalni smo gradonačeniku i njegovim saradnicima na toplom prijemu. Predsjednik Vučić i predsjednik Erdogan su sa velikom energijom započeli radove na poboljšanju odnosa dvije zemlje, a mi nastavljamo tim tempom tako da smo zbog toga tu. Smatram da će predsjednici i u narednom periodu raditi na unapređenju saradnje, to su osobe koje imaju velika znanja. Svi smo svjesni globalnog karaktera ekonomije. Želimo da podspješimo industrijalizaciju ovog grada i da podstaknemo zapošljavanje “, rekao je Yildiz.
“ Ovo je još jedan dokaz prijateljskih odnosa, prije svega između Srbije i Turske, ali i dobre saradnje Novog Pazara i Sandžaka sa Republikom Turskom. Razgovarli smo o mogućim ulaganjima, da zajednički vidimo na koji način oni mogu pomoći našim privrednicima, ali je bilo riječi i o investitorima i zapošljavanju “, rekao je gradonačelnik Novog Pazara, Nihat Biševac.

Taner Yildiz je sedam godina vršio dužnost ministra energetike. On je tokom sastanka istakao da će svoja iskustva podijeliti sa predstavnicima Agencije TIKA ali i sa predstavnicima Agencije za energetiku u Turskoj i još jednom potvrdio da će sugerisati investitorima da ulažu u Novi Pazar i Sandžak.
Nakon sastanka delegacija je sa domaćinima posjetila Lejlek džamiju gdje su svi zajenički obavili namaz. Privredna delegacija Turske će boraviti u Novom Pazaru i tokom sutrašnjeg dana kako bi se još bolje se upoznala sa situacijom i privredom u Sandžaku.

Četvorodnevno druženje srpskih i čeških policajaca u Priboju

0

Opština Priboj bila je domaćin ovogodišnjim susretima IPA – Međunarodne policijske asocijacije, koje već pet godina organizuju podružnice IPE – Policijskih uprava Prijepolja i Prostejova iz Češke Republike. Visoku delegaciju iz Češke na čelu sa predsednikom IPA Jozefom Francom i zamjenikom gradonačelnice Prostejova Pavelom, primio je predsjednik SO Priboj Boris Mrdović.
Na sastanku domaćini su upoznali goste sa radom Saveta za bezbjednost opštine Priboj i primjerima dobre koordinacije civilne vlasti i MUP-a, koji za rezultat imaju jednu od najboljih bezbjednosnih statistika u Republici Srbiji, upravo ovde na području koje pokriva PU Prijepolje i u okviru nje PS Priboj.
Ističući značaj ove vrste saradnje, predsednik SO Priboj Boris Mrdović naglasio je da je opština Priboj kao dobar domaćin organizovla sa IPA Prijepolje sadržajan plan posete, u kom će gosti iz Češke biti u prilici da se upoznaju sa svim turističkim potencijalima opštine Priboj i njenim kulturno-historijskim znamjenitostima a u cilju produbljivanja saradnje, zvaničnicima iz Češke će biti predstavljeni i potencijali Slobodne zone Priboj.

Predsednik IPA Prostejov Jozef Franc, naglasio je potrebu što tešnje saradnje Turističkih organizacija ove dve regije, koje su već započele dovođenje turista iz Češke ističući da su Česi oduševljeni prirodnim ljepotama Polimlja i svega što se vezuje za ovaj kraj, a što je ova saradnja Međunarodne policijske asocijacije prezentovala u Češkoj i Evropi.
„Mi realno očekujemo da u sljedećoj godini zainteresovani investitori naprave kontakt i da iz našeg prijateljstva izraste i ozbiljna poslovna sradnja ove dve regije“, rekao je Franc.
Nakon obilaska Slobodne zone i Zavičajnog muzeja Priboj, gosti iz Češke su imali priliku da u četvorodnevnom programu obiđu i upoznaju se sa znamjenitostima manastira Svetog Nikole na Banji i Svetog Georgija u Mažićima, planinare na Lisnoj steni i Pobijeniku, obiđu Andrić grad, meandre Uvca i upoznaju se sa kulturno-historijskim kontekstom viševekovnog razvoja Polimlja i Potarja, prostora na kom je i nastala prva srpska država.

Prema rečima Ranka Tabaševića predsjednika IPA Prijepolje, očekuje se da lokalne samouprave Prijepolja i Priboja u saradnji sa ovom asocijacijom prošire saradnju prevashodno u turističkom i sportskom domenu i da sledeću godinu iskoriste ovo umrežavanje za dovođenje investitora u kontekstu uspostavljanja dugoročne saradnje ove dvije regije i države.

izvor PP Media

U prijepoljski Dom kulture stigao je Francuski filmski karavan

0

U prijepoljski Dom kulture stigao je Francuski filmski karavan u okviru koga se do 13 septembra realizuju projekcije francuskih filmova.
Tematika je zasnovana na istorijskim cinjenicama za vreme I posle Velikog rata.
Sve projekcije pocinju u 20 sati u maloj Sali Doma kulture.

Prijepolje- Srednje škole bez tehnoloških viškova među zaposlenima

0

Tri srednje škole u Prijepolju bez tehnoloških viškova među zaposlenima
Na početku nove školske godine tri prijepoljske srednje škole nemaju značajnijih problema sa tehnološkim viškovima među zaposlenima. U Prijepoljskoj gimnaziji problema ima sa nepotpunim normama, ali se oni rješavaju časovima u drugim školama, dok su u Tehničkoj školi bez posla ostali domar i spremačica, koji nisu bili u stalnom radnom odnosu.
Direktno smo i mi pogođeni time jer smo dobili smanjenje i automatski smo morali da vršimo neko restruktuiranje, ali smo ipak uspjeli da to uradimo tako da niko ne ostane bez potpunog angažmana – kaže direktor Ekonomsko-trgovinske škole Ermedin Duran.
Tehnička škola nema problema kada je u pitanju nastavno osoblje. Svi profesori i profesorice imaju stoprocentnu normu.
Imamo problem kod pomoćno-tehničkih radnika. Tu smo ostali bez jednog domara i jedne spremačice. Takođe, u računovodstvu smo ostali bez pola administrativnog radnika. Znači, ugašena su ukupno dva i po radna mjesta. Kod nas ova dva mjesta nisu na neodređeno, tako da ih ne vodimo kao tehnološki višak – kaže direktor Tehničke škole Nebojša Jevtović.
U Prijepoljskoj gimnaziji nijedan zaposleni nije tehnološki višak, ali ima zaposlenih sa nepotpunim noramama.
Nekome nedostaje 5 %, nekome 30 % nekome 22,2 % do maksimalnih 50 %. U tim slučajevima nešto smo uspjeli naći u drugim školama, nešto u okviru svojih mogućnosti tako da smo taj procenat u velikoj mjeri smanjili. 18 naših zaposlenih radi još u nekoj drugoj školi u Prijepolju, a ima i onih koji rade u Priboju – kaže direktor Prijepoljske gimnazije Vojislav Čabarkapa
Popunjavanju normi zaposlenih u Prijepoljskoj gimnaziji znatno je doprinelo 6 novih časova koje su gimnazijalci dobili uvođenjem novih izbornih predmeta u prvom razredu.

Opširnije u video prilogu:

Izvor Forum info

SJENICA – OBAVJEŠTENjE ZA JAVNOST

0

Obavještavamo stanovništvo opštine Sjenica da je u periodu od 07.05. do 07.09.2018. godine, od strane stručnog tima Vojske Srbije realizovano tehničko izviđanje, pronalaženje i uništavanje neeksplodiranih ubojnih sredstava, kao posledica NATO bombardovanja na aerodromu „Dubinje“.U navedenom periodu pronađeno je i uništeno 26 kasetnih bombi BLU 97 koje su izuzetno opasne po život ukoliko nestručna lica rukuju sa istim.Stručni tim Vojske Srbije nastaviće tehničko izviđanje, pronalaženje i uništavanje neeksplodiranih ubojnih sredstava, kao posledica NATO bombardovanja na aerodromu „Dubinje“ u narednoj 2019. godini.Na aerodromu „Dubinje“ postavljena su vidna obilježja zagađenosti prostora sa neeksplodiranim ubojnim sredstvima i izvršeno je zatvaranje putnih komunikacija koje vode u prostor aerodroma sa fizičkim preprekama.U cilju zaštite života i zdravlja ljudi, molimo stanovništvo da do nastavka radova na tehničkom izviđanju, pronalaženju i uništavanju neeksplodiranih ubojnih sredstava na aerodromu „Dubinje“, u narednoj 2019. godini, ne ulaze na aerodrom „Dubinje“.Ovim putem, takođe molimo stanovništvo da do nastavka radova na tehničkom izviđanju, pronalaženju i uništavanju neeksplodiranih ubojnih sredstava na aerodromu „Dubinje“, ne vrše uništavanje vidnih obeležja zagađenosti prostora sa neeksplodiranim ubojnim sredstvima (metalne table i natpisi) i fizičkih prepreka ( drvena krstila i nasipi od peska), koje zatvaraju putne komunikacije, koje vode u prostor aerodroma.

Druga pobjeda Bosne: Zmajevi srušili Austriju

0

Fudbalska reprezentacija BiH večeras je upisala i drugu pobjedu u Ligi nacija nakon što je golom Edina Džeke savladala Austriju sa 1:0
Prva ozbiljnija situacija viđena je pred golom Austrijanaca. Poslije odlične akcije Miralem Pjanić je u šesnaestercu protivnika pokušao pronaći Elvisa Sarića, ali bivši veznjak Sarajeva bio je prekratak poslije proigravanja
Austrijanci su zaprijetili u 12. minuti udarcem Petera Žulja, a dvije minute kasnije pokušao je i Marko Arnautović, ali neuspješno, baš kao i dvije minute kasnije.

U 20. minuti francuski arbitar Ruddy Buquet prvi put se uhvatio za džep, a žuti karton bio je primoran pokazati Martinu Hintereggeru, koji je srušio Edina Višću.
Žulj je u 22. minuti ponovo zaprijetio dalekometnim udrcem koji je otišao van okvira gola Ibrahima Šehića.
Austrijski selektor Franco Foda dobro je “prepisao” postavku igre od selektora Sjeverne Irske, makar kada je riječ o onom dijelu taktike u kojem su njegovi ofanzivci izašli visoko na zadnju liniju naše selekcije. Ipak, kada god su naši fudbaleri razmijenili nekoliko preciznih pasova iz prve lako su osvajali teren, i dolazili do gola Heinza Lindnera.
Haris Duljević je u 26. minuti izborio korner, a poslije ubačaja Pjanića loptu na drugoj stativi nije uspio zakačiti Toni Šunjić. Naš stoper je i tri minuta kasnije bio u prilici. Ponovo je ubacio Pjanić, ali je ovoga puta Šunjić loptu glavom poslao preko gola.

Od polovine prvog poluvremena Zmajevi su uspjeli uspostaviti terensku inicijativu, pa čak i imati loptu nešto više u svom posjedu.
U 40. minuti naša selekcija imala je još jednu odličnu priliku. Duljević je probio desnu stranu austrijske odbrane, uputio poluvisok centaršut, ali Edin Džeko u svom 96. nastupu za BiH nije uspio zahvatiti loptu na željeni način. Bila je to mat-pozicija u kojoj Lindner, no Dijamant nije uspio postići 53. gol u dresu BiH.
Naša reprezentacija se na startu drugog poluvremena nametnula kao tim koji je više imao loptu u svom posjedu.
U 56. minuti dobru priliku imao je Duljević. Lopta je poslije slobodnog udarca Pjanića i gužve u kaznenom prostoru gostiju stigla do ofanzivca Dynamo Dresdena, ali je njegov udarac sa nekih 15 metara u korner skrenuo David Alaba.
Stefan Leiner je zaprijetio u 60. minuti, no Pjanić je bio pravovremen u bloku, pa su Austrijanci dobili samo korner.
Poslije dobrog pritiska na našu zadnju liniju lopta je stigla do Valentina Lazara, koji je šutirao silovito sa nekih 18 metara, ali srećom po Šehića neprecizno. Možda pomalo neočekivan potez Prosinečki je napravio dvadeset minuta utakmice kada je na desno krilo prekomandovao Duljevića, i tako otvorio lijevo krilo za Sarića, što će se kao pravi potez osam minuta kasnije.

U 78. minuti proključalo je, večeras nešto tiše Bilino polje, nakon što je Edin Džeko pogodio malu mrežicu Lindnerovog gola, kojem je prethodilo dobro proigravanje večeras veoma dobrog Elvisa Sarića, upravo preko lijeve strane našeg napada.
Bosna i Hercegovina – Austrija (0:0) 1:0
Stadion: Bilino polje. Gledalaca: 9.100. Sudija: Ruddy Buquet (Francuska). Strijelac: 1:0 – Džeko (78). Žuti kartoni: Todorović (BiH), Hinteregger, Leiner (Austrija).
BOSNA I HERCEGOVINA (4-3-3): Šehić, Todorović, Šunjić, Zukanović, Ćivić, Sarić, Bešić, Pjanić (od 88. Krunić), Višća (od 87. Zakarić), Džeko, Duljević. Selektor: Robert Prosinečki.
AUSTRIJA (3-5-2): Linder, Hinterergger, Ilsanker, Arnautović, Alaba, Gregoritsch (od 72. Sabizer), Prodl, Žulj, Grillitsch (od 81. Burgstaller), Lainer, Lazaro. Selektor: Franco Foda.

Izvor faktor

Počinje da se gradi kružni tok kod bolnica

0

Na raskrsnici ulica kod Opšte bolnice počinje da se gradi kružni tok, koji će, kako je ranije najavljeno značajno rasteretiti saobraćaj, pa će gužve u ovom dijelu grada biti znatno smanjene.  Zbog ovih radova u tom dijelu grada doći će do promjene režima saobraćaja.Gradska uprava za izvorne i poverene poslove grada Novog Pazara, Odeljenje za komunalne, stambene i poslove saobraćaja donijelo je rješenje, kojim se mjenja  režim saobraćaja tako što se  zabranjuje saobraćaj za sva motorna vozila mimo utvrđenog režima saobraćaja u zoni kružne raskrsnice  ulica Višegradska, Kraljevića Marka, Hadžet, Generala Živkovića i Veljka Vlahovića u roku od 30 dana.„Alternativni saobraćaj iz ulice Višegradske odvijaće se lijevo skretanje u ulice Oslobođenja, Kosančićevu, Srđana Stojovića i Dalmatinsku, i desno skretanje u ulicu Hercegovačku.Alternativni saobraćaj iz ulice Kragujevačke odvijaće se skretanje desno i levo u ulicu Hercegovačku.Alternativni saobraćaj iz ulice Hadžet odvijaće se desno skretanje u ulicu Emina Redžepagića i Partizansku, i lijevo skretanje prema ulici Hercegovačkoj.Alternativni saobraćaj iz ulice Generala Živkovića iz pravca OŠ „ Vuk Karadžić “ prema bolnici, odvijaće se desno skretanje u ulicu Radničku, a lijevo skretanje u ulicu Radničku i Partizansku. Alternativni saobraćaj iz ulice Veljka Vlahovića odvijaće se poprečnim ulicama koje se spajaju sa tom ulicom”, rekao je ispred ovog odjeljenja šef odsjeka za poslove saobraćaja, Safet Redžepović.Odobrenje se daje, radi izvođenja radova na izgradnji gradske saobraćajnice- kružna raskrsnica ulica Višegradska, Kraljevića Marka, Hadžet, Generala Živkovića i Veljka Vlahovića kat. parcela br: 1374/1 KO Novi Pazar, u Novom Pazaru.Prilikom izvođenja napred navedenih radova, izvođač je  dužan je da se pridržava propisa Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima i Zakona o bezbednosti zdravlja na radu.Obavezuje se izvođač radova da prilikom ulaska i izlaska vozila iz kružne raskrsnice da vodi računa da ne nanese štetu susjednim objektima kao i drugim učesnicima u saobraćaju, jer će u suprotnom sam snositi odgovornost za nastalu štetu.

Yildiz: Uložićemo sve napore da investitori iz Turske ulažu u Novi Pazar i Sandžak

0

Moguća ulaganja u Sandžak, povećanje zapošljavanja kroz investiranje, razvoj biznisa, pomoć privrednicima ali i nastavak započete saradnje, bile su teme sastanka privredne delagacije Republike Turske i predstavnika Grada Novog Pazara. Delegaciju je dočekao gradonačelnik Novog Pazara sa saradnicima, a goste iz Turske upoznao sa trenutnom situacijom u gradu, ekonomskim, kulturnim i turističkim potencijalima, te oblastima koja se mogu razvijati i u koja se može ulagati u budućnosti.Narodni poslanik u parlamentu Republike Turske i bivši ministar za energetiku i prirodne resurse, Taner Yildiz, rekao je da problem nezaposlenosti u Novom Pazaru doživljava kao lični problem kog treba riješavati i obećao da će uložiti sve napore da turski investitori ulažu u Novi Pazar i Sandžak.” Zahvalni smo gradonačeniku i njegovim saradnicima na toplom prijemu. Predsjednik Vučić i predsjednik Erdogan su sa velikom energijom započeli radove na poboljšanju odnosa dvije zemlje, a mi nastavljamo tim tempom tako da smo zbog toga tu. Smatram da će predsjednici i u narednom periodu raditi na unapređenju saradnje, to su osobe koje imaju velika znanja. Svi smo svjesni globalnog karaktera ekonomije. Želimo da podspješimo industrijalizaciju ovog grada i da podstaknemo zapošljavanje “, rekao je Yildiz.“ Ovo je još jedan dokaz prijateljskih odnosa, prije svega između Srbije i Turske, ali i dobre saradnje Novog Pazara i Sandžaka sa Republikom Turskom. Razgovarli smo o mogućim ulaganjima, da zajednički vidimo na koji način oni mogu pomoći našim privrednicima, ali je bilo riječi i o investitorima i zapošljavanju “, rekao je gradonačelnik Novog Pazara, Nihat Biševac.Taner Yildiz je sedam godina vršio dužnost ministra energetike. On je tokom sastanka istakao da će svoja iskustva podijeliti sa predstavnicima Agencije TIKA ali i sa predstavnicima Agencije za energetiku u Turskoj i još jednom potvrdio da će sugerisati investitorima da ulažu u Novi Pazar i Sandžak.Nakon sastanka delegacija je sa domaćinima posjetila Lejlek džamiju gdje su svi zajenički obavili namaz. Privredna delegacija Turske će boraviti u Novom Pazaru i tokom sutrašnjeg dana kako bi se još bolje se upoznala sa situacijom i privredom u Sandžaku.