Naslovna Blog Stranica 3161

Bošnjaci obeležavaju Dan nacionalne zastave

0

Bošnjaci u Srbiji nizom manifestacija danas obeležavaju svoj najveći nacionalni praznik 11. maj Dan bošnjačke nacionalne zastave, ustanovljen na osnovu Zakona o zaštiti prava nacionalnih manjina.

Bošnjačko nacionalno vijeće (BNV) program obeležavanja počelo je svečanom sednicom BNV u Crnoj Gori, podizanjem zastave i otvaranjem biblioteke u Rožajama.

Proslava se nastavlja večeras u Novom Pazaru izvođenjem bošnjačkih starogradskih pesama, podizanjem zastave, obraćanjem predsednika BNV i Smotrom bošnjačkih narodnih igara.

Povodom ovog praznika sutra će u Multimedijalnom centru biti otvorena izložba slika sa likovne kolonije “Sjenica 2017”.

U organizaciji Matice Bošnjaka večeras će na Fakultetu za islamske studije u Novom Pazaru biti organizovana tribina “Bajrak Sandžaka”, na kojoj će između ostalih govoriti narodni poslanik Muamer Zukorlić.

Osim u Novom Pazaru, tribiće sa istim nazivom biće organizovane i u Plavu, Beču i Frankfurtu.

Ovaj praznik obiležava se na dan kada je 1991. godine u Novom Pazaru osnovano Bošnjačko nacionalno veće Sandžaka (bivše Muslimansko nacionalno veće Sandžaka), a tradicionalno se slavi od 2005. godine.

Osim Dana bošnjačke nacionalne zastave, nacionalni praznici Bošnjaka su i 20. novembar Dan Sandžaka i 11. jul Dan sećanja.

A.Bajrović

Veliko interesovanje za IT smer u Gimnaziji

0

Za upis novog smera u novopazarskoj Gimnaziji, informacione tehnologije (IT), vlada veliko interesovanje i već se za par sati prijavilo više kandidata nego što će ogledno odeljenje imati učenika, kazao je direktor te srednje škole Nermin Dražanin.

On je izjavio radiju Sto plus da će učenici na tom smeru naučiti osnove programiranja, veb dizajna, ali steći i ostala znanja koja će im omogućiti rad u IT sektoru.

“Kandidati za taj smer polagaće poseban prijemni ispit, 3. juna u Kraljevu. Na testu će se polagati matematika, a rešavaće zadatke za srednji i napredni nivo znanja. Gimnazija će se, uz pomoć lokalne samouprave, potruditi da učenicima obezbedi prevoz do Kraljeva”, kazao je Dražanin.

On je pojasnio da će ti učenici polagati i malu maturu, a da će se za upis IT smera računati ukupan broj bodova osvojen na tom testu i završnom ispitu.

Prijavljivanje kandidata za upis IT smera počelo je danas, a samo za par sati konkurisalo je tridesetak kandidata.

Ogledno odeljenje brojaće 20 učenika, a prijavljivanje traje do ponedeljka do 14 časova.

Dražanin je istakao da je Gimnazija za sve kandidate organizovala besplatnu pripremnu nastavu koja se održava utorkom, četvrtkom i subotom.

N. Kočović

Danas su počeli radovi na asfaltiranju ulice 421 u Selakovcu

0
Gradonačelnik Nihat Biševac najvio je da je ovo samo početak veoma aktivne sezone u pogledu infrastrukturnih radova.  „Budžetom je izdvjeno 219 miliona dinara za komunalnu infrastrukturu.

Novi Pazar ove godine će biti veliko gradilište. U skladu sa pravno-imovinskom situacijom, asfaltiraćemo 50 ulica.  Radićemo dokle god nam vremenski uslovi budu dozvoljavali, kako bismo građanima obezbedili boje uslove za život. Izdvojili smo dosta novca, i obezbedili sredstva od Ministarstva ekonomije“.

Mehnaizacija se trenutno nalazi na šest lokacija u Novom Pazaru. Pomoćnik gradonačelnika za infrastrukturu Nihad Hasanović rekao je da je obećanje ispunjeno i da se krenulo sa radom čim su to dozvolili vremenski uslovi. „Dužina ulice koja se danas asfaltira je blizu 600m u vrednosti od 8 miliona dinara. Meštani su zadovoljni, a radovi se u toku sutrašnjeg dana i naredne nedelje nastavljaju u naseljima Mur, Jaklja, Rasadnik. Očekuje nas berićetna građevinska godina“.  Nihad Hasanović je istakao da je u toku priprema dokumentacije i tendera za nove ulice i zamolio građane da se u Gradskoj upravi informišu o svemu što ih interesuje u vezi sa asfaltiranjem i da ne nasedaju na priče nadri inžinjera.

BAČEVAC PODRŽAO ODBOJKAŠICE BAMBI VOLEJA! Ovo što se dešava u Prijepolju je pritisak na sport, za to će se čuti u Skupštini!

0

Prijepolje – Novi Pazar – Narodni poslanik SDP-a, u Skupštini Srbije, Muamer Bačevac, zatražio je da Ministarstvo sporta, ali i Ministarstvo unutrašnjih poslova.hitno reaguje zbog situacije koja se dešava u opštini Prijepolje, a tiče se štrajka glađu odbojkašica OK Bambi volej i njihovog, kako je naveo, proslavljenog trenera, Adisa Micanovića, zbog kako kažu, nepravilne raspodele novčanih sredstava u oblasti sporta, kao i kako tvrde, kriminalnih radnji koje unižavaju prijepoljski sport.

 

„Ovo što se dešava Adisu Micanoviću jeste dokaz da je bio u pravu kad je izrekao niz optužbi na račun pojedinih prijepoljskih političara. Izgleda da je pritisak na njega, a i na druge sportske radnike više nego očigledan. Država ne sme to da dozvoli i ja ću kao narodni poslanik skrenuti pažnju nadležnih ministarstava da provere ovu situaciju i postaviti poslaničko pitanje. Jer, ne sme da se vrši bilo kakav vid korupcije, nasilja ili otimačine u bilo kom segmentu društva, pa tako i u sportu“, kaže Bačevac.

Na pitanje kako komentariše spekulacije da upravo stranka SDPS podržava štrajk Micanovića, zbog političkih razloga, jer trenutno u skupštini Prijepolja čine opoziciju, Bačevac kaže da takve priče nemaju osnova.

„Ovde nisu u pitanju politički, već isključivo sportski interesi. Adis Micanović je osoba od pijeteta, sa velikim sportskim uspesima i nezamislivo je da mu se ovo dešava. Ovde su u pitanju, koliko sam upućen, pojedenačne kriminalne radnje za koje su osumnjičene konkretne pojedine osobe i nadležni organi moraju reagovati“, istakao je Bačevac.

Adis Micanović, trener OK Bambi volej, treći dan štrajkuje glađu, zbog kako kaže, ukinutog preko potrebnog sportskog dinara. Danas su mu se u štrajku pridružile i odbojkašice, o kojij je jedna čak i u drugom stanju. Ne žele da odustanu dok ne skrenu pažnju javnosti na njihov, ali i genaralan problem koji postoji u prijepoljskom sportu.

Predsednik opštine, Prijepolje, Dragoljub Zindović, nije se javno oglašavao i pored niza poziva i poruka upućenih na njegovu adresu.Međutim, večeras ispred zgrade opštine gde Micanović štrajkuje, došlo je do verbalnog sukoba između Zindovića, Micanovića i odbojkašica. Tom prilkom Zindović je, navodno, uputio uvrede na njihov račun, što je šampionke navelo da ga zgroženo pozdrave aplauzom.

„Pošto vi niste pozdravili naše sportske uspehe, ni ljudski, a ni novčano, evo mi ćemo Vaše uvrede sportski pozdraviti“, rekla je jedna od njih.

U videu koji se proširio društvenim mrežama, a koji se snimio neko od prisutnih možete pogledati kako je izgleedao verbalni sukob Zindovića sa Adisom Micanovićem i odbojkašicama koje štrajkuju.

BRUKA I SRAMOTA PREDSEDNIKA OPŠTINE PRIJEPOLJE! Zindo trazi intervenciju Policije protiv dece sportista! (Video)

0

Prijepolje – Snimak koji je RTV Novi Pazar dostavljen iz Prijepolja a u kojem se vidi svađa predsednika Opštine Prijepolje Dragoljuba Zindovića i predstavnika kluba Bambi Volej koji štrajkuju glađu.

Na snimku se može videti da je Zindović tražio intervenciju policije, zbog, kako je naveo, uzurpacije javnog prostora od strane odbojkašica Bambi Voleja, koje daju podršku Prijepoljcu Adisu Micanoviću, koji već treći dan štrajkuje glađu. Razlog je, kako navodi, politička odluka da njegov klub ne dobija sredstva iz opštinskog budžeta.

KSS pomaže Novom Pazaru, kao centru jakog regiona

0

Predsednik Košarkaškog saveza Srbije (KSS) Predrag Danilović rekao je danas u Novom Pazaru da je plasman tog kluba u Košarkašku ligu Srbije (KLS) veliki uspeh za grad i ceo region, kao i da će KSS pomoći novom članu elitnog ranga.

“Sjajno smo dočekani u gradu prepunom mladih ljudi, koji će još više da zavoli košarku. Pazar je uradio veliku stvar i nadam se da u eliti neće igrati godinu ili dve, već duže. Naš savez ne vodi KLS, ali oni su u našem sastavu. Prva sezone u KLS neće biti laka, ali tu smo da pomognemo savetima. Velika stvar je što se stvara jak region”, rekao je Danilović.

Generalni sekretar KSS Dejan Tomašević ocenio je da je su košarkaši Novog Pazara za dve godine “iz obdaništa stigli na prvu godinu fakulteta” i da im predstoji dosta izazova.

“Imamo želju da pomognemo potencijalno jakom centru, a sve u funkciji promocije košarke na ovim prostorima. Posebno je važan rad s najmlađima, pa verujem da će deca iz regiona radije birati Pazar nego druge sredine ili inostranstvo. Bio sam i ranije ovde s ministrom Rasimom Ljajićem, obišli smo dvorane i sportske objekte”, naveo je Tomašević.

Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac istakao je da se isplatilo ulaganje u sportsku inftastrukturu i da je prethodna godina jedna od najuspešnijih u istoriji pazarskog sporta.

“Klub je za dve godine promenio dva ranga, pre svega zbog dobre uprave, stručnog rada i pomoći KSS. Želimo da postanemo jak regionalni centar i da kvalitetno radimo s mlađim kategorijama. Imali smo veliku pomoć ministra Ljajića i prethodnih gradskih struktura. Siguran sam da će Pazar ubuduće biti prepoznatljiv i po košarci”, kazao je Biševac.

Melajac: SDP Novi Pazar dovela u rang lidera

1

”Od samog osnivanja vizija Sandžačke demokratske partije i njenog osnivača Rasima Ljajića jeste liderska pozicija Novog Pazara u svim segmentima”, kazao je član IO GrO SDP-a Vahidin Melajac.

Od Novog Pazara u proteklih deset godina napravili smo grad koji se može takmičiti sa svima ističe Melajac, a najsvežiji primer za to su, kako objašnjava, rezultati koje ovdašnji sportski kolektivi ostvaruju.

”Prethodna takmičasrka sezona je po svim para metrima najuspešnija u dugogodišnjoj istoriji novopazarskog sporta. Odbojkaši i futsaleri su po ko zna koji put učinili ponosnim naše sugrađane. Prvi put su se u najelitniji rang plasirali rukometaši i košarkaši. Sve to nije slučajnost već je pridukt rada i velikih infrastrukturnih ulaganja” kazao je Melajac

On je podsetio na sva ulaganja u sportsku infratsrukturu.

”Sagradili smo atletski stadion, sportsku dvoranu Pendik, gradski stadion, sportski kompleks Šutenovac, te brojne terene u novopazarskim naseljima. I na tome se neće stati s obzirom da već ove godine počinje izgradnja najsavremenije sportske dvorane  na prostoru stare sportske hale” najavio je Melajac.

Sportisti koji budu stasavali u takvim uslovima garancija su svetle sportkse budućnosti Novog Pazara.

”Nisu svi radosni zbog ovih uspeha našeg grada i našeg sporta. Naime, predstavnici opozicije iz redova Stranke pravde i pomirenja, pređašnjeg BDZ-a gledaju da na svaki način umanje sve pozitivno što se dešava u našem gradu. Oni takvim ponašanjem nastoje da prikriju činjenicu da, iako imaju neka mesta u republičkoj izvršnoj vlasti, već nekoliko godina ništa nisu uradili ni za građane Novog Pazara ni za stanovnike Sandžaka. Na taj način pokazuju da nisu kadri da vode politiku i ovaj narod. Takvo njihovo delovanje i ponašanje samo nas motiviše da radimo ono u čemu smo najbolji a to je svakodnevno rešavanje problema naših sugrađana kako bi iz godine u godinu naš grad napredovao i kako bi ostvarili naš cilj da Novi Pazar bude moderan, siguran, bezbedan i lep grad ” kazao je Melajac.

On je pozvao sve građane da u nedelju prisustvuju svojevrsnom spektaklu i proslavi sportskih uspeha ovdašnjih kolektiva, te dođu na manifestaciju  čiji početak je zakazan za 19:30 na platou sportske dvorane Pendik.

OTPOČELI INVESTICIONI RADOVI U KORIST GRAĐANA! Asfaltirana Dubrovačka 421 radovi se nastavljaju celo leto! FOTO

1

Novi Pazar – Meštani Ulice Dubrovačke 421 neće više gaziti blato, jer je njihova ulica u Selakovcu danas asfaltirana zahvaljujući sredstvima Gradske uprave Novog Pazara. Budžetom je planirano da se za infrastrukturne radove izdvoji 219 miliona dinara. Gradonačelnik Nihat Biševac je tom prilikom najavio realizaciju brojnih kapitalnih investicija, te rekao  da će ove građevinske sezone Novi Pazar biti veliko gradilište, a sve u cilju stvaranja boljih uslova za život građana.

Žitelji koji su danas dobili asfalt ispred svojih kuća, kažu da se u poslednjih nekoliko godina mnogo uložilo kako bi u Selakovcu imali bolje uslove za život. Asfaltirane su brojne ulice, sređena fekalna i kišna kanalizacija, ali je poboljšano i vodosnabdevanje. Veliki broj je onih, koji su se okupili u Selakovcu da pozdrave predstavnike lokalne samouprave uz čiju pomoć sada imaju infrastrukturno uređen put.

Obilazeći gradilište u Selakovcu prvi čovek Novog Pazara Nihat Biševac je istako da Grad nastavlja put razvoja infatsrukrture, te da je ulica u Selakovcu samo jedna od brojnih puteva, koji će se raditi ove godine.

„Budžetom je izdvojeno 219 miliona dinara za komunalnu infrastrukturu. Novi Pazarće  ove godine biti veliko gradilište. U skladu sa pravno-imovinskom situacijom, asfaltiraćemo 50 ulica.  Radićemo dokle god nam vremenski uslovi budu dozvoljavali, kako bismo građanima obezbedili bolje uslove za život. Izdvojili smo dosta novca, i obezbedili sredstva od Ministarstva ekonomije“, rekao je Biševac.

Pomoćnik gradonačelnika za infrastrukturu Nihad Hasanović ističe da je sa prvim danima proleća počela infrastrukturna izgradnja Novog Pazara, te najavio da će već sutra put dobiti i meštani ulice u Bajevici, a istog dana očekuje se i nastavak radova na obilaznici oko Novog Pazara.

“Mehanizacija se trenutno nalazi na šest lokacija u Novom Pazaru. Obećanje je ispunjeno i krenulo se sa radom čim su to dozvolili vremenski uslovi. Meštani su zadovoljni, a radovi se u toku sutrašnjeg dana i naredne nedelje nastavljaju u naseljima Mur, Jaklja, Rasadnik… Očekuje nas berićetna građevinska godina. U  toku je priprema dokumentacije i tendera za nove ulice. Molim građane da se u Gradskoj upravi informišu o svemu što ih interesuje u vezi sa asfaltiranjem i da ne nasedaju na priče nadri inžinjera, koji ovih dana obilaze naselja”, rekao je Hasanović.

Ulica u Selakovcu duga je 600 metara, vrednost radova 8 miliona dinara, izvođač je Novi Pazar-put, a sredstva su obezbeđena iz budžeta grada Novog Pazara.

POČELO KRPLJENJE RUPA U NOVOM PAZARU!

0

Novi Pazar – Svakog proleća veliki problem vozačima u Novom Pazaru su udarne rupe na kolovozu. To se posebno odnosi na ulice koje su udaljenije od centra grada. Dobra vest je da su danas započeti radovi na sanaciji udarnih rupa ali sredstvima iz prošlogodišnjeg budžeta.

Javno preduzeće za uređivanje građevinskog zemljišta raspisalo je tender za izbor izvođača radova na sanaciji udarnih rupa na gradskim ulicama. Radovi će obuhvatiti  mašinsko krpljenje udarnih rupa kolovoza i trotoara asfaltnim materijalom sa prethodnim opsecanjem, čišćenjem, izduvavanjem i zalivanjem bitumenom i asfaltnim materijalom. Pripremni radovi koji su upravo danas počeli realizuju se sredstvima iz javne nabavke za  prethodnu godinu. Izvođač radova je Preduzeće “Novi Pazar put”. Radovi se uglavnom odnose na sanaciju različitih prekopa gradskih ulica.

Inače, rok za podnošenje prijava za izvođače radova je 28. maj, dok se potpisivanje ugovora sa najboljim ponuđačem očekuje početkom juna. Vozači će morati da budu strpljivi  do tada kada bi trebalo da počnu ozbiljniji radovi na saniranju oštećenja na novopazarskim ulicama nastalim tokom prošle zime.

Planom nabavki Javnog preduzeća za uređivanje građevinskog zemljišta za radove na saniranju udarnih rupa predviđeno je oko 12 miliona dinara .

Opljačkali magacin u Novom Pazaru

0

Novopazarska policija uhapsila je S.Z. (1984) i E.M. (1999) zbog sumnje da su izvršili krivično delo teška krađa.

Oni su, kako je saopšteno, osumnjičeni da su obili magacin repromaterjala u Novom Pazaru, iz kog su kako se sumnja otuđili robu u vrednosi od oko 600 000 dinara.

Osumnjičeni su privedeni Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Pazaru.