Naslovna Blog Stranica 3163

EKSKLUZIVNO! Delegacija Srbije položila venac u Ataturkovom mauzoleju (video)

1

Ankara – Delegacija Republike Srbije predvođena predsednikom Aleksandrom Vučićem na ceremoniji polaganja venca u Mauzoleju Mustafe Kemala Ataturka u Ankari

Vučić: Hvala Rasimu koji je napravio veliki pomak u saradnji sa Turskom

1

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić koji sa visokom delegacijom naše zemlje boravi u Turskoj na poziv predsednika Redžepa Taipa Erdogana juče je prilikom obraćanja na Poslovnom forumu Turske i Srbije u Istanbulu izrazio posebnu zahvalnost turskim ministrima koji, kako je rekao, dolaze u Srbiju i pružaju joj veliku podršku.

Vučić je zahvalio i svojim saradnicima koji su prema njegovoj oceni uložili ogromnu energiju kako bi napravili značajne pomake u saradnji dve zemlje.

Posebnu zahvalnost uputio je potpredsedniku Vlade i ministru Rasimu Ljajiću koji je, podsećamo, prilikom obraćanja na Poslovnom forumu kazao da je ovo period apsolutno najboljih odnosa Srbije i Turske koje imaju političku klimu koja pogoduje razvoju odnosa

LJAJIĆ I VUČIĆ KOD ERDOGANA! Ljajić: Period apsolutno najboljih odnosa Srbije i Turske

0

Ovo je period apsolutno najboljih odnosa između Srbije i Turske, izjavio je u Istanbulu ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije Rasim Ljajić.

“Mogu da konstatujem da je ovo period apsolutno najboljih odnosa između dve zemlje, u političkom i u svakom drugom smislu. Najveću zaslugu za to nose dva predsednika koji su postavili okvir, sagradili ram koji treba da upotpunimo konkretnim oblicima privredne, trgovinske i svake druge saradnje”, poručio je Ljajić na Poslovnom forumu Turske i Srbije u Istanbulu.

Ljajić je istakao da Srbija i Turska imaju političku klimu koja pogoduje razvoju odnosa.

“Potpisali smo sve što može da se potpiše u oblasti ekonomskih odnosa koji stvaraju pravni osnov za nastavak privredne saradnje između dve zemlje. Imamo geografsku blizinu, kulturološku sličnost, komunikaciju koja se permanentno odvija, prema tome, ostaje samo da konkretnim aktivnostima poslovnih ljudi napravimo odlične rezultate u povećanju trgovinske razmene”, izjavio je Ljajić.

Jošanica ne zna za poraz!

0

I ovog vikenda Jošanica je ostala neporažena i odlučna u borbi ka većem rangu. Danas je na putu ka vrhu u Mrčajevcima savladan i Orlovac. Jošanica je slavila rezultatom 0:3. Strelci su bili Delimedjac, Ibrahimović i Smajović. Nakon 24. kola Jošanica je druga na tabeli sa dva boda i utakmicom manje od konkurenta Takova.

U sledećem kolu, na svom teru, Jošanica će, u meču sa Gočom, biti u prilici da preuzme lidersku poziciju na tabeli. Utakmica na stadionu u Novopazarskoj banji igra se u nedelju 13. maja od 16:30. Ulaz je besplatan.

Novi Pazar – Pijani vozač napravio haos pa pobjegao

0

Sinoć negdje oko 00:45 poslije ponoći u ulici Rifata Burdževića dogodila se veća saobraćajna nesreća u kojoj je učestvovalo više vozila.

Naime vozilo marke Passat čiji je vozač po svjedočenjima očevidaca u jako pijanom stanju i pri velikoj brzini udario je u kombi firme “Emrović Raj” koji je razvozio radnike.

Usljed udara i prevelike brzine, Vozilo je više stotina metara išlo niz ulicu Rifata Burdževića (kod Belikog groblja) nekontrolisanim kretanjem i udarilo u još nekoliko vozila.

Hitna pomoć je na licu mjesta zbrinula manje povrijeđene osobe, dok teže povrijeđenih nije bilo.

Vozač Pasata koji je prouzrokovao udes, pobjegao je sa lica mjesta nakon skoro pola sata od udesa, a policija se na licemjesta pojavila tek nakon 40-tak minuta od udesa.

 

Završena poseta delegacije čelnih ljudi sandžačkih opština privrednicima u Nemačkoj! Biševac: Dijasporu ohrabio zajednički dolazak predsednika opština!

4

Novi Pazar – Delegacija čelnih ljudi sandžačkih gradova i opština završila je posetu našim privrednicima u Nemačkoj. Nakon tri dana razgovora i susreta sa poslovnim ljudima poreklom iz Sandžaka zadovoljstvo je prisutno na obe strane, uspostavljena je dobra komunikacija, a dogovoreni su i konkretni projekti.

Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac zahvalio se našim privrednicima na toploj dobrodošlici.

“Razgovarali smo o tome šta mi možemo za njih da učinimo, kako da postojeće veze dijaspore sa Sandžakom ojačamo, kako da se osećaju što prijatnije u svom gradu kad dolaze. Njaviše su ih brinule podele, političke i verske. Na njihovu veliku radost došli smo skupa kod njih i to ih je veom obradovalo. Njihova poruka je da je luksuz da gubimo vreme na podele i razmirice već da tu energiju usmerimo ka razvoju Sandžaka” – rekao je Biševac.

Predsednik opštine Sjenica Hazbo Mujović bio je vidno zadovoljan nakon razgovora sa našim ljudima u dijaspori.

“Razgovarali smo o svemu što želimo da uradimo u Sandžaku, o planovima, projektima, o njihovim investicijama i osvemu onome što njihovo poslovanje na tom području može da promeni” – istakao je Mujović.

I prvi čovek opštine Tutin Kenan Hot zadovoljno je napustio Nemačku.

“Drago mi je što sam video da se grade džamije, jer se ljudi tu okupljaju i jedinstveni su. Utisak je da smo postigli doba rezultat, u smislu prenošenja informacija, odnosno onoga što je u Sandžaku potencijal. Nećemo stati sa ovakvim posetama, obići ćemo naše ljude svuda u Evropi” – najavio je Hot.

Upravo završena poseta najveći je do sada posao Kancelarije za dijasporu iz Novog Pazara. Prvi put je izraženo jedinstvo Sandžaka prema dijaspori, a u razgovorima su dotaknute i teme investiranja u Sandžaku, ali i onoga šta lokalne samouprave mogu da urade za naše ljude u dijaspori. Čelnici sandžačkih opština su tokom boravka u Nemačkoj obišli privrednike u Frankfurtu, Ofenbahu i Nirnbergu.

Pojačana kontrola saobraćaja u toku praznika

0

Novi Pazar – U predstojećim prazničnim danima Saobraćajna policija će vršiti pojačanu kontrolu saobraćaja sa akcentom na prekoračenje brzine, vezivanje sigurnosnih pojaseva i vožnju pod uticajem alkohola.

Iz Odelejnja saobraćajne policije u Novom Pazaru podsećaju vozače da su dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja povećane kazne za skoro sve porekršaje u saobraćaju.

Posebna opasnost na putevima u vreme Prvomajskih praznika su vozači pod dejstvom alkohola. Najavljena pojačana kontrola saobraćaja trebalo bi da to spreči.

Potpisan sporazum o saradnji između Bošnjačkog nacionalnog vijeća i Albanskog nacionalnog vijeća

5

Novi Pazar – U cilju formiranja zajedničkih pristupa sveobuhvatnom programu razvoja uspostavljanja saradnje o zajedničkim pristupima regionalnim politikama, programima i inicijativama, potpisan je Memorandum o saradnji između Albanskog nacionalnog vijeća i Bošnjačkog nacionalnog vijeća. Ova dva nacionalna vijeća  će usklađivati svoje politike za uspostavljanje zajedničkih mehanizama za zaštitu, razvoj i unapređenje prava , kulture i očuvanje identiteta ove dvije zajednice.

“Mi kao nacionalna vijeća po zakonu po kojima su vijeća osnovana imamo i prava i obaveze da zauzimamo stavove, pokrećemo inicijative i preduzimamo mjere po svim pitanjima koja su neposredno vezana za identitet , položaj i ustavima i zakonima zagarantovana prava i bošnjačkog i albanskog naroda u ovoj zemlji. Želimo da od ove zemlje napravimo modernu evropsku državu, u kojoj će svi narodi , nacionalne zajednice i manjine, svi građani imati  ustavom i zakonom zagarantovana prava.”- istakao je predsjednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća, Sulejman Ugljanin.

Predsjednik Albanskog nacionalnog vijeća, Šukri Imeri je istakao da je potpisavanje ovog Memoranduma jedan od najvažnijih aktivnosti za Albansko nacionalno vijeće, historijsli momenat u cilju zaštite i unapređenja kolektivnih prava ove dvije zajednice unutar zakonskih nadležnosti.

Albansko nacionalno vijeće i Bošnjačko nacionalno vijeće će usklađivati svoje politike za uspostavljanje zajedničkih mehanizama za zaštitu , razvoj i unapređenje prava , kulture i očuvanje identiteta ove dvije zajednice. Vijeća će pokrenuti inicijative za realizaciju zajedničkih projekata od interesa za građane obe zajednice. Strane potpisnice se slažu da nastave zajedničko djelovanje u odnosu na državne vlasti u Beogradu.

HAPŠENJE U SJENICI! Kod dvojice sjeničaka pronađeno pola kilograma Skanka!

0

Novi Pazar – Sjenica – Pripradnici Odeljenja za suzbijanje i krijumčarenje narkomanije Policijske uprave u Novom Pazaru uhapsili su kasno sinoć A.T. i V.K. iz Sjenice i kod njih pronašli pola kilograma opojne droge Skank, javio je portal indeksonline.rs

Oni se terete da su duži vremenenski period, na teritoriji opstine Sjenica i grada Novog Pazara prodavali opojnu drogu Marihuana.

Kod uhapšenih je zaplenjeno i pola kilograma opojne droge skank.

Kako je javio taj porta, njima je odredjeno policijsko zadržavanje, gde će uz krivičnu prijavu biti privedeni nadležnom tuzilastvu u Novom Pazaru.

Uhapšenim Sjeničacima se stavlja na teret, krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opjnih droga.

 

Jošanica minimalcem do sva tri boda

0

Jošanica je danas na svom terenu savladala ekipu čačanske Slobode rezultatom 1:0.

Strelac je bio Marukić u 31. minutu meča.