Naslovna Blog Stranica 3165

Hapšenja u Novom Pazaru zbog prodavanja droge

0

Kako nezvanično saznaju mediji u Novom Pazaru uhapšeni su S.DŽ. (22) i B.S. (25) koji se terete za neovlašćenu proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga jer su Dragani Đ. prodali heroin.

Podsećamo da je nesrećna devojka sinoć preminula u naselju Hadžet, nakon što joj je pozlilo na ulici.

Ona je najverovatnije preminula od predoziranja drogom, a tačan uzrok smrti biće biće utvrđen obdukcijom.

Omerović osudio predlog da se Vojna akademija nazove po Draži Mihajloviću

5

Povodom predloga amandmana da se Vojna akademija nazove po Draži Mihajloviću predsednik skupštinskog odbora za ljudska i manjinska prava Meho Omerović je izjavio da je Draža Mihajlovic bio otpadnik i od kralja kome se zakleo na vernost, jer nije izvršio njegovu naredbu da se pridruži NOVJ.

’’Draža Mihjalović je znači bio dvostruki izdajnik, izdao je svog vrhovnog komandanta i otadžbinu. Čak i da je ostala kraljevina posle rata opet bi mu sudili. Kako bi taj čovek mogao biti primer vojnicima na Vojnoj akademiji i Vojsci koji moraju izvršavati naredbe a ne da ih preispituju. Ne može se dovesti u pitanje ni činjenica da su se jedinice pod njegovom komandom, na kraju rata,povlačile pred jedinicama NOVJ i Crvene armije,zajedno sa okupatorskim snagama’’ smatra Omerović.

On dodajde da bi, kada bi neko u Nemačkoj, Francuskoj ili Norveškoj predložio da se neke značajne ustanove u Berlinu, Parizu, Oslu nazovu po Hitleru, Petenu ili Kvislingu, u najmanju ruku išao u ludnicu, a u zatvor sigurno.

’’Možda bi predlagači trebalo da idu i dalje u svojim pokušajima rehabilitacije ratnih zločinaca i saradnika okupatora? Zašto ne predlože da se neki trg ili ulica u Beogradu nazove po Nikoli Kalabiću ili da se neko obdanište zove po Momčilu Đjujiću? Čudi me da se nisu setili da i nazive dva najveća sportska društva Crvena zvezda i Partizan promene. Ti omraženi komunisticki nazivi da ponesu imena “četnik” i “kokarda” Tako bi barem bili dosledni. Ovako ispadaju smešni’’ izričit je Omerović.

Bjornstad: Pomoći ćemo ekonomsko osnaživanje grada

0

Novi Pazar – “Saradnja Kraljevine Norveške i Novog Pazara biće u narednom petiodu još bolja i to ćemo realizacijom konkretnih projekata potvrditi “, poručio je tokom posjete gradu Novom Pazaru ambasador Norveške u Srbiji Arne Sanes Bjornstad.  On je tokom sastanka sa predstavnicima grada istakao da će u budućnosti ambasada i grad imati zajedničke projekte kojim se želi stvoriti bolje mjesto za život, ekonomski prosperitet i nova radna mjesta.

” Tim projektima želimo da stvorimo bolje mesto za život, ekonomoski prosperitet i nova radna mesta za vaše građane. Pomoći ćemo vama, koji već radite izuzetan posao da postignete još bolje rezultate. Ovo je izvanredna oblast i centar jedne od najbrojnijih manjina u Srbiji. Imam običaj da kažem da Beograd čini velikim to što je raskrsnica jugoistočne i zapadne Evrope, ali se ta konstatacija još više odnosi na Novi Pazar”, rekao je ambasador Bjornstad.

On  kaže da je počastvovan što sarađuje sa predstavnicima grada koji, kako kaže, već sada rade odlično svoj posao Ovom prilikom ambasadoru Norveške uručena povelja grada, dodeljena za izuzetanu podršku Novom Pazaru. Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac osvrnuo se na dosadašnju saradnju sa Kraljevinom Norveške i projekte među kojima je najznačajniji rekonstrukcija objekta Osnovne škole “Stefan Nemanja”.

“Uspjeli smo uz podršku prijatelja, Kraljevine Norveške, da rešimo višegodišnji problem u jednoj od najvećih gradskih škola. Sada, na obostrano zadovoljstvo, ali i na zadovoljstvo stvih građana Novog Pazara, 1300 učenika nastavu pohađa u potpuno novim uslovima”, rekao je gradonačelnik Nihat Biševac ovim povodom. Prošle godine je, takođe sredstvima Kraljevine Norveške, zamenjena krovna konstrukcija na novopazarskom Domu zdravlja”, rekao je gradonačelnik Biševac.

Kraljevina Norveška finansirala je rekonstrukciju krova, kišne kanalizacije, grejanja i fasade sa 360.000evra kroz projekat koji sprovodi Kancelarija Ujedinjenih nacija za projektne usluge (UNOPS).

Biševac: Košarkaši ispunili san mnogih generacija

0

Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac rekao je danas da je ulaskom ovdašnjeg kluba u elitnu Košarkašku ligu Srbije (KLS) ispunjen san mnogih generacija, kao i da iza svega stoji dugogodišnji rad rukovodstva i entuzijasta.

“Stručni štab i momci na terenu pretočili su to u istorijski uspeh. Iznenadili su nas, ali i celu javnost u Srbiji. Ušli su u Drugu ligu prošle godine, razmišljalo se o opstanku, a oni su plasmanom u KLS ispisati istoriju pazarskog sporta. Sa tri superligaša, postajemo sve jači sportski centar u Srbiji”, ocenio je Biševac.

On je naveo da su vrhunski rezultati plod svih dosadašnjih ulaganja grada u sport i sportsku infrastrukturu i najavio da se tu neće stati.

“Naši sportisti to zaslužuju. Nastavićemo da razvijamo infrastrukturu, ljudske i sportske kadrove. I dalje ćemo brinuti ne samo o ekipnim, već i o pojedinačnim sportovima, takođe i o rekreativnom i školskom sportu”, dodao je Biševac.

Potpredsednik kluba Jaško Međedović rekao je da je zadovoljan jer je pre početka sezone Novi Pazar uz malo sreće došao u situaciju da se takmiči u Drugoj ligi, a kasnije bori i za ulazak u društvo najboljih.

“Mislili smo da oformimo tim za sezonu ili dve u Drugoj ligi. Kad smo sagledali mogućnosti i okupili još neke entuzijaste, uz najveću pomoć i razumevanje gradonačelnika Bišsevca, shvatili smo da možemo i više. Tako smo i stigli do elite”, kazao je Međedović.

Međedović je istakao da je KLS najjači košarkaški rang u Srbiji i da će Novi Pazar u toj ligi pokušati da bude ravnopravan s najboljima.

“Verujem da ćemo se ubrzo boriti i za učešće u ABA 2 ligi”, najavio je potpredsednik Pazaraca.

Foto! Devojka 33. Godine pronađena mrtva u Novom Pazaru!

1

Novi Pazar – Telo devojke pronađeno je večeras u jednoj kući u novopazarskom naselju Hadžet, a prema nezvaničnim informacijama, ona je najverovatnije preminula od predoziranja drogom, javlja “Blic“.

– Na telu devojke nisu vidljivi tragovi nasilja i povreda, a sumnjamo da se predozirala. Ipak, tačan uzrok smrti biće utvrđen obdukcijom – kaže naš izvor iz policije.

Kako nezvanično saznajemo, preminula je Dragana Đ. (33).

Ovo je druga smrt od predoziranja drogom u Novom Pazaru od početka godine i u oba slučaja se radilo o devojkama.

Krajem januara, na Hitnu pomoć je bez znakova života dovezena Eleonora S. (26) iz Trstenika koja se, kako se pretpostavljalo, predozirala heroinom.

Ona je u Novom Pazaru radila kao konobarica.

Izvor Blichttps://www.blic.rs/vesti/hronika/tuga-u-novom-pazaru-pronadeno-telo-devojke-sumnja-se-da-se-predozirala/skd95xz

Erdogan: Najbolji strelci bili su iz Sandžaka!

0

Novi Pazar – Na početku posete Novom Pazaru, sin predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana i osnivač streličarskog kluba Kemenkeš, Bilal Erdogan sa saradnicima, razgovarao je sa gradonačelnikom i saradnicima o kulturnoj saradnji izmedju dve zemlje ali i novim načinima unapredjenja iste. Erdogan je prokomentarisao i činjenicu da je njegov otac proglašen počasnim gradjaninom Novog Pazara i tim povodom je rekao da i bez tog priznanja on i njegov otac pripadaju ovde, odnosno da osećaju pripadnost Novom Pazaru.

Dobre odnose Novog Pazara i Turske dodatno je učvrstila prošlogodišnja poseta predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana pa je i njegov sin Bilal Erdogan na krilima pozitivnih utisaka stigao u Novi Pazar.

“Nakon predivne posete mog oca Novom Pazaru, morao sam da dodjem i hvala vam na divnom dočeku. Nadam se da ćemo se kroz streličarstvo još više povezati jer ova tradicionalna sportska veština nas vezuje kroz istoriju. Ne znam da li steznali, ali  neki od najboljih strela u osmanskoj vojsci su bili poreklom iz Sandžaka” – rekao je Erdogan.

On je najavio i nove posete kada će se razgovarati o konkretnim projektima.

Bilal Erdogan u poseti Sandžaku! Mehteri oduševili Pazarce!

0

Novi Pazar – Poslije otvaranja tradicionalne izložbe streličarstva „Kemankeš”, u stilu Turske i onoga šta predstavlja, defileom mehtera kroz sami centar grada, održan je prigodan program i koncert na gradskom šetalištu kod Sebilja.

U samom centru grada , ispred mnogobrojnih građana, obratio se i prvi čovjek Novog Pazara , gradonačelnik Nihat Biševac, koji je izrazio želju da ekonomska, politička, a sada i kulturna saradnja između srbije i Turske bude što jača i bolja.

Narodni poslanik u skupštini Republike Turske Haydar Ali Yildiz je istakao zadovoljstvo što je u Novom Pazaru.

“Mi smo bratski narodi koje povezuje mnogo više od zajedničke kulture. To je istorija, to su običaji. Došli smo u Novi Pazar na predlog našeg predsjednika Redžepa Tajipa Edroana da ispromovišemo streličarstvo kao jedan od sportova koji nas povezuju- dodao je Yildiz.

Danas je Novi Pazar blistao u duhu Turske, Sandžaka, streličarstva, mehtera , tradicionalne muzike, a ovo je prvi put da se organizuje manifestacija na kojoj je u velikom stilu promovisano streličartsvo kao dio poznate turske tradicije.

EKSKLUZIVNO: NOVOPAZARAC UHAPŠEN SA 3KG MARIHUANE

3

Novi Pazar – Pripadnici specijalnog odeljenja za suzbijanje krijumčarenja i narkomanije novopazarske policije, zaplenili su večeras 3.kilograma skanka u novopazarskom naselju “Požega” ekskluzivno saznaje indeksonline.rs.

Kako saznajemo, specijalna jedinica novopazarske policije je nakon dugog operativnog rada presekla lanac trgovine opojnom drogom skank.

U vozilu kojim je upravljao M.L. a koji je duži vremenski period opserviran pronađeno je večeras oko 22h tri kilograma opojne droge skank, sto je najveća zaplena u poslednjem periodu.

Izvor: indeksonline.rs

Jošanica deklasirala Karadjordja

0

U okviru 21. kola Zone Morava, Jošanica je u Kraljevu savladala ekipu Kardjordja rezultatom 0:5. Strelci su bili Hadzibulić, Ličina dva puta, Kurti i Ibrahimović.

Domaćin je mogao da dodje do gola sa bele tačke u drugom poluvremenu ali je bravuroznom intervencijom golman Dizdarević sačuvao mrežu svog gola.

Nakon ovog kola Jošanica je na samo četiri boda i utakmicom manje od prvoplasirane ekipe Takova.

Sledećeg vikenda Jošanica dočekuje Slobodu iz Čačka.

KOŠARKAŠI NOVOG PAZARA OD VEČERAS DEO ELITE!

0

Novi Pazar – Košarkaši Novog Pazara plasirali su se večeras u Košarkašku ligu Srbije (KLS), pošto su u poslednjem, 26. kolu Druge lige pobedili ekipu Žarkova u Beogradu sa 83:74 (26:19, 19:21, 21:13, 17:21).

Pazarce je do istorijskog ulaska u elitni rang predvodio Mihailo Todorović sa 21 poenom i šest skokova, a pratili su ga Sanel Mukanović (11 asistencija) i Nikola Raicević sa po 12, te Marko Ilić i Asmir Numanović, koji su upisali po 11 poena.

“Tvrda i teška utakmica, kao da smo igrali protiv Mladosti, a ne sa Žarkovom. Bilo je prilično grubo, ali dobro smo kontrolisali i izgurali meč, iako je rival u jednom momentu prišao na poen zaostatka. Imali smo petlju”, rekao je posle utakmice trener Pazara Boško Đokić.

Luka Gašić je sa 18 poena bio najefikasniji kod Žarkova, tri manje dodao je Bratislav Paunović, dok je Aleksandar Tornjanski postigao 12 koševa.

Plasman u KLS ranije je obezbedila užička Sloboda, koja je prvak lige sa 49 bodova, dva više od Novog Pazara na drugom mestu, dok je bez najjačeg ranga ostala trećeplasirana Mladost iz Smederevske Palanke sa 46 bodova.

Iz Druge lige su ispali Plana, Akademik iz Srbobrana, niški Konstantin i poslednjeplasirano Smederevo 1953.