Naslovna Blog Stranica 621

Bajramska hutba Predsjednika Mešihata

0
bajramska-hutba-predsjednika-mesihata
Bajramska hutba Predsjednika Mešihata

U Islamskom centru Gazilar u Novom Pazaru danas (16.06.2024.) je održana centralna bajramska svečanost. Bajram namaz je predvodio i bajramsku hutbu održao predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji muftija dr. Mevlud ef. Dudić.

Bajramsku hutbu objavljujemo u cjelosti:

– Zahvala pripada Uzvišenom Allahu dž.š., Gospodaru svih svjetova, Milostivom i Samilosnom. Njemu iskrena hvala na nebrojanim blagodatima koje je podario ljudskome rodu. Posebna Mu hvala na blagodatima imana, islama i uputama Časnoga Kur’ana.

Salavat i selam, mir i spas neka su na Resulullaha, Muhammeda alejhiselama, njegovu časnu porodicu, vrle drugove – ashabe i dovu dragom Allahu činimo za sve vjernike i vjernice, sve dobre i čestite ljude.

Poštovana braćo, cijenjeni vjernici Blagoslovljeno je ovo jutro kojim se Uzvišeni Stvoritelj kune u Kur’anu Časnom kada kaže: I tako Mi zore. (Fedžr, 1) Jutro nakon stajanja hadžija na Arefatu u skrušenim molitvama podsjeća na polaganje računa na Sudnjem danu, odjeveni sa dva parčeta bijelog ihrama, koji simboliziraju jednakost pred Stvoriteljem i pored različitosti u boji, naciji, materijalnom, društvenom statusu i akademskom položaju. Svi isti pred Allahom, a samo se po bogobojaznosti razlikuju ljudi. U ihramima koji podsjećaju na početak našeg života, kada smo se rodili, pa su nas u bijelu pamučnu tkaninu povili, i podsjećaju na kraj života, kada će nas mrtve u isto tako bijele ćefine zaviti i u zemlju spustiti. Naš početak i naš kraj u bijelom, a između je život koji može biti blještav i bijel, kvalitetan i sretan, ako ga dobrim djelima i lijepim namjerama ispunimo, ili crn i mračan i nesretan, ako ga nedjelima i grijesima uprljamo. Uspijet će onaj ko dušu svoju očisti, a propao je onaj koji je na stranputicu odvodi. (Šems, 9-10)

Ovo je blagoslovljena zora, jutro u kome smo se okupili da slavimo Allahovu milost, učeći tekbire, tehlile i tahmide, riječi koje nas podsećaju na jednoću Stvoritelja i iskreni monoteizam i da se podsjetimo suštinskih vrijednosti naše vjere. Kurban bajram je vrijeme kada se prisjećamo poslanika Ibrahima a.s. i njegove bezrezervne posvećenosti Allahu. Njegova spremnost da žrtvuje svog sina Ismaila a.s., po Allahovoj zapovijesti, predstavlja vrhunac vjere, pokornosti i povjerenja u Božiju volju.

I kao što je Ibrahim a.s. bio spreman na žrtvu radi Stvoritelja, nakon čega mu Gospodar daruje spas i uspjeh u vidu kurbana koji mu šalje da ga žrtvuje umjesto svog sina Ismaila, tako i mi učimo da je put do našeg spasa i uspjeha u životu žrtva radi Allahovog zadovoljstva. Žrtva je pokornost Allahu, a pokornost Njemu dovodi nas do bliskosti sa Njim, a onaj ko je od Allahu bliskih (evlijaullah) neće nikad tugovati niti žalostan biti. (Junus, 62)

Poštovana braćo Kurban ili žrtvovanje nije samo fizički čin. To je simbol naše spremnosti da se odreknemo nečega dragocjenog zarad Allahovog zadovoljstva. To je trenutak kada se podsjećamo da su sva naša dobra od Allaha i da smo samo čuvari Njegovih blagodati. Svaki naš postupak, svaka naša žrtva treba da bude izraz zahvalnosti i ljubavi prema Stvoritelju. To nas podsjeća na činjenicu da je sve što imamo u ovom prolaznom svijetu, zapravo, Allahov dar i da smo mi samo privremeni korisnici tih darova.

Kroz kurban se pokazuje briga za druge, posebno za siromašne. Dijeljenje mesa simbolizira društvenu pravdu i jednakost.

Cijenjeni vjernici Bajram jača zajednicu snagom vjere, ljubavi i povjerenja. Svaki član te zajednice, šireći ljubaznost, lijepu riječ i osmjeh, čineći dobro svima, čini da radost Bajrama dopre do svakog pojedinca i svakog doma.

U danima Bajrama čak i nesretnik osjeti sreću, a onaj koji ima neki problem zaboravi na svoje nedaće i tako skupi snagu i osnaži mudrost da ih lakše riješi. Bolesnik umiri svoju bolest, a tužan radošću prekrije svoju tugu.

Ovo su dani uljepšavanja naših međusobnih odnosa. Allah dž.š. kaže: Bojte se Allaha i poboljšajte vaše odnose. (Enfal, 1) Odnosno, poboljšajte svoj odnos sa Allahom i odnos sa Njegovim stvorenjima.

Bajram su dani radosti i dobrih djela i nikako se ne bismo trebali provoditi na način koji ne dolikuje vjerniku i ne priliči svetosti Bajrama. Zato, pazite kako se za Bajram ponašate i šta radite. Onaj ko unese nered, neraspoloženje i smutnju u danima radosti, u kuću, komšiluk i čaršiju, taj je daleko od prave vjere koliko su udaljeni nebesa i Zemlja.

Bajram su dani iskrenih namjera, čistih srca, lijepih i pozitivnih razmišljanja. Bajram su lijepe riječi. Zato se čuvajmo bestidna govora, ogovaranja, prenošenja tuđih riječi i spletkarenja, a onda i nakon Bajrama neka nam riječi, djela i misli budu bajramski.

Draga braćo Ono što me posebno raduje jeste činjenica da nakon četiri godine pauze odlaska na hadž sa ovih prostora, ove godine ponovo imamo svoje ambasadore u svetim mjestima, hadžije koji će se za nas moliti. Uspjeli smo, hvala Allahu, da nakon pauze, koja je bila produkt pokušaja udara na Islamsku zajednicu 2007. godine, ponovo organiziramo hadž na najvećem stepenu kvaliteta organizacije, u prelijepim hotelima u kojima su smješteni naši hadžije i uz dovoljan broj dana ostajanja na tim svetim mjestima, kako bi hadžije što više dobrih djela učinili i sa više sevapa se vratili.

Poštovani vjernici Kao muftija, ali i kao vjernik, ponosan sam i sretan što će muslimani u ovoj zemlji i ovog Bajrama imati puno razloga za radost, sreću i zadovoljstvo, uživajući u blagodatima čiste vjere i topline svojih domova, u rahatluku, blagostanju i sigurnosti, u krugu bliskih prijatelja i familije, uže porodice, roditelja i svoje djece. Međutim, moram priznati da su moja osjećanja danas pomiješana i sa tugom i čemerom zbog činjenice da se baš ovih dana, možda i u ovom trenutku, na dan Bajrama, ubijaju nemoćni muslimani u Gazi, i to naočigled cijele međunarodne zajednice i svih svjetskih faktora i moćnika, koji samo licemjerno ponekad osude ovaj zločin, bez da se usude da ga zaustave i njegove nalogodavce privedu organima pravde. Da, tamo se u Gazi dešava genocid, etničko istrebljenje čitavog jednog naroda. Neka se zna da smo mi ovdje u Sandžaku čvrsto u dovama Stvoritelju za taj napaćeni narod i da nemamo dilemu da osudimo zločin i zločince, zulumćare, ma ko oni bili, i ne ustručavamo se da budemo na strani pravde i na strani onih kojim se nepravda čini.

Iako je dunjaluk prostran za sve i u njemu mjesta ima dovoljno da svi ljudi lijepo i ugodno žive, ipak je sebičnost navela neke da otimaju tuđu imovinu i oduzimaju tuđe živote. Poslanik islama nam poručuje: Čuvajte se sebičnosti. Ta je bolest upropastila one prije vas. Navela ih je da proljevaju krv i čine zabranjene stvari. (Hadis) Da, draga braćo, propast će oni koji su sebični, jer uskraćuju bespravno tuđi hak i tuđe pravo, čineći zulum i nered na Zemlji. Do sada je ubijeno 39.000, a raseljeno oko dva miliona ljudi. Prosečna starost poginulih je pet godina. Dakle, jedna od najjačih armija u svijetu danas se bori sa djecom od pet godina i to sve naočigled svjetske javnosti.

Cijenjena braćo U nekom drugom smislu, ako danas analiziramo naše svakodnevne probleme, u porodici, na poslu, u zajednici, možemo zaključiti da su oni produkt sebičnosti i odsustva ljubavi i empatije prema drugom, često prema svom najbližem. Islam nas uči da budemo velikodušni, da širimo ljubav i da drugima želimo ono što želimo i sebi.

Ovo je vrijeme za oprost i pomirenje. Neka nam srca budu ispunjena ljubavlju i saosjećanjem. Naučimo sebe da oprostimo drugima kao što želimo da Allah oprosti nama.

U ovim danima okupljamo se sa porodicom, provodimo vrijeme sa našim najmilijima i jačamo porodične veze. Porodica je stub našeg društva i Kurban bajram je savršena prilika da se podsjetimo na važnost porodičnih vrijednosti i zajedništva.

Islam nas uči da porodica predstavlja temelj zajednice, a zajednica temelj društva. Briga za porodicu, poštovanje prema roditeljima, ljubav prema djeci i solidarnost prema bližnjima, sve su to vrijednosti na koje nas Kurban bajram podsjeća da njegujemo. Najbolji je onaj koji je najbolji prema svojoj porodici. (Hadis)

Porodica je utočište gdje pronalazimo ljubav, podršku i sigurnost. Zajednica je šira porodica koja nam pruža osjećaj pripadnosti i podrške. U ovim danima trebamo obnoviti svoje veze s porodicom, rodbinom i prijateljima, posjećujući ih, dijeleći radost i zajednički slaveći ove mubarek dane.

Ne zaboravimo naše umrle koji su preselili na Ahiret. Molimo se za njih i sjećajmo se njihovih djela. Sjećanja na njih žive u našim srcima i svaki Bajram prilika je da ih pomenemo u našim dovama.

Našu djecu odgajajmo u duhu islamskih i moralnih vrijednosti, da sutra budu dobri ljudi i dobri vjernici. Neka se školuju i uče različite nauke i zanate i neka stiču raznolika i korisna različita iskustva, kako bi sutra bili korisni sebi i zajednici, kvalitetni, marljivi i posvećeni. Bitno je da nam djeca budu sposobna, da budu dobri ljudi i dobri vjernici. Djeca su garancija za bolju budućnost na dunjaluku i ulazak u Džennet na Ahiretu, jer je odgoj djece jedno od najboljih dobrih djela.

Dragi vjernici Islamska zajednica vam se u tom smislu stavlja na raspolaganje, da sa svim svojim odgojno-obrazovnim ustanovama i džematskim mektebima pomogne u odgoju djece. Islamska zajednica će svim svojim resursima i kroz sve svoje aktivnosti, ustanove i džemate, raditi na podizanju svijesti o važnosti porodice kao osnovne ćelije društva, u kojoj je svaki pojedinac važan činilac. Zdrav pojedinac garantuje zdravu porodicu, a više zdravih porodica čine društvo zdravijim i boljim.

Islam je vjera mira i suživota. Naš Poslanik Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, učio nas je da budemo dobri prema svojim komšijama, bez obzira na njihovu vjeru i uvjerenja. Kurban bajram je prilika da obnovimo ove vrijednosti, da širimo mir i ljubav među ljudima, te da gradimo mostove razumijevanja i tolerancije.

Naša vjera nas uči da činimo dobročinstvo svakom čovjeku. Allah voli one koji čine dobro i koji su milostivi prema drugima. Stoga, neka ovaj Kurban bajram bude prilika da činimo dobra djela, da pomažemo onima kojima je pomoć potrebna, da budemo uz svoje bližnje u teškim trenucima i da širimo ljubav i dobrotu gdje god se nalazili. Kurban bajram je simbol duhovne radosti i mira, porodičnog zajedništva, rodbinskog druženja i međususjedskog razumijevanja.

U duhu toga učimo dovu Uzvišenom Allahu i samo Njemu zahvaljujemo na blagodatima. Gospodaru naš, zaista, svi namazi naši, obredi naši, život i smrt naša pripadaju Tebi. Gospodaru naš, primi od nas naše ibadete i žrtve koje u Tvoje ime prinosimo. Oprosti nam i smiluj nam se, jer Ti, zaista, mnogo praštaš.

Poštovana braćo Svima vama i vašim porodicama, rodbini i prijateljima i svim pripadnicima islama od srca čestitam Kurban bajram, sa željom da ga provedete u miru, rahatluku, ličnoj i porodičnoj sreći i Božijem zadovoljstvu.

BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN

Na Batrovcima uhapšena tri državljanina Bugarske zbog krijumčarenja cigareta i pića

0
na-batrovcima-uhapsena-tri-drzavljanina-bugarske-zbog-krijumcarenja-cigareta-i-pica
Na Batrovcima uhapšena tri državljanina Bugarske zbog krijumčarenja cigareta i pića

Foto:MUP BEOGRAD – Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su bugarske državljane Y.Y.D. (44), Y.T.S. (43) i Z.R.I (51) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo krijumčarenje u saizvršilaštvu.

Kako se navodi u saopštenju MUP-a, policija je na Graničnom prelazu Batrovci, pregledom automobila marke “reno” u kojem su se nalazili osumnjičeni, u prtljažniku i fabričkim šupljinama vozila pronašla sakrivenih 70 boksova cigareta različitih vrsta i 36 flaša alkoholnog pića, koje su, kako se sumnja, hteli da prenesu bez carinskog nadzora.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu, dodaje se u saopštenju.

indeksonline.rs/Tanjug

Muškarac se utopio u jezeru u Bačoj Topoli

0
muskarac-se-utopio-u-jezeru-u-bacoj-topoli
Muškarac se utopio u jezeru u Bačoj Topoli

Foto: E.Ćorović BAČKA TOPOLA- Muškarac star 49 godina utopio se danas u jezeru u Bačkoj Topoli, saznaje Tanjug.

Policija je primila dojavu o telu u jezeru oko 14.30. Telo muškarca je izvučeno iz vode.

Prema izvestaju hitne pomoći, muškarac se najverovatnije utopio usled srčanog udara.

indeksonline.rs/Tanjug

Viši sud u Beogradu odbacio tri žalbe koalicije “Biramo Vračar”

0
visi-sud-u-beogradu-odbacio-tri-zalbe-koalicije-“biramo-vracar”
Viši sud u Beogradu odbacio tri žalbe koalicije “Biramo Vračar”

BEOGRAD – Viši sud u Beogradu odbacio je tri žalbe opozicione koalicije “Biramo Vračar” na izborne rezultate u toj opštini, rečeno je danas Tanjugu u tom sudu.

Ta koalicija je prethodno podnela prigovore Gradskoj izbornoj komisiji, koja je te prigovore odbila.

Protiv odluke GIK uložene su žalbe, a Viši sud u Beogradu je sinoć sve tri odbacio.

Izborni proces se završava kada se reše procedure po žalbama
i kada lokalna izborna komisija objavi ukupne izborne rezultate.

Rok za održavanje konstitutivne sednice lokalne skupštine počinje da teče od momenta kad lokalna izborna komisija objavi rešenja o dodeli mandata kandidatima za odbornike.

indeksonline.rs/Tanjug

Užas u Podgorici: Doveo troje dece sa Kosova i terao ih da prosjače, iskorišćavao ih a sav novac stavljao sebi u džep

0
uzas-u-podgorici:-doveo-troje-dece-sa-kosova-i-terao-ih-da-prosjace,-iskoriscavao-ih-a-sav-novac-stavljao-sebi-u-dzep
Užas u Podgorici: Doveo troje dece sa Kosova i terao ih da prosjače, iskorišćavao ih a sav novac stavljao sebi u džep

Podgorica – Službenici Regionalnog centra bezbednosti „Centar“, Odeljenja bezbednosti Podgorica su preduzimajući mere i radnje u cilju rasvjetljavanja krivičnih dela iz oblasti trgovine ljudima, procesuirali jedno lice, državljanina Kosova.

Policijski službenici su Višem državnom tužilaštvu u Podgorici podneli krivičnu prijavu protiv B.R. (29), državljanina Kosova, zbog sumnje da je izvršio krivično delo trgovina ljudima na štetu svoje troje djece, maloljetnih lica.

– B.R. je, kako se sumnja, navedeno krivično delo počinio na način što je svoju decu navodio na prosjačenje, kako bi na taj način prikupili novac za njegove potrebe, te ih je zloupotrebom poverenja i odnosa zavisnosti iskoristio, dovodeći ih u položaj sluge prosjačenjem u njegovu korist – potvrdjeno je u Upravi policije Crne Gore.

Indeksonline

Bajramske čestitke čelnika Gradske uprave Novi Pazar

0
bajramske-cestitke-celnika-gradske-uprave-novi-pazar
Bajramske čestitke čelnika Gradske uprave Novi Pazar

Povodom nastupajućeg Kurban bajrama, gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševc, zamenik gradonačelnik Vladimir Marinković i predsednik lokalnog parlamenta Samir Lekić, uputili su čestitke u kojima se kaže:

“Svim sugrađanima islamske veroispovesti želim da nastupajući Kurbam Bajram proslave u miru, zdravlji i sreći deleći radost praznika i berićeta sa svojim porodicama, komšijama i prijateljima, ne zaboravljajući i one kojima su potrebni naša nesebična podrška podrška i pažnja, a u duhu neprolaznih vrednosti koje su nam u nasleđe ostavile predhodne generacije. U želji da bajramski dani budu povod istinskog povezivanja među ljudima u njihovoj blagonaklosnosti i dobročinstvu, Bajram šerif mubarek olsun!”, poručio je Nihat Biševac, gradonačelnik Novog Pazara.

“Svim građanima islamske veroispovesti upućujem najsrdačnije čestitke povodom nastupajućeg Kurban bajrama.
Naše bogatstvo je u različitosti, čije nas postojanje obavezuje na međusobnu saradnju, uvažavanje i poštovanje” – navodi se u čestitci Vladimira Marinkovića, zamenika gradonačelnika Novog Pazara.

“Povodom nastupajućeg Kurban – bajrama, svim sugrađanima islamske veroispovesti želim da praznik  provedu u dobrom zdravlju, duševnom miru i blagostanju, u krugu svojih porodica, prijatelja i komšija.

U ovim danima kada u duhu tradicije dodatno jačamo naše međusobne veze i prinosimo žrtvu, neka naša srca i domovi budu otvoreni za svakog čoveka, naročito za ljude u potrebi, slabije i nemoćne. Uz želje da nas pokreće  snaga ljubavi i oprosta i naša dela uvek budu u skladu istinom da smo pred Stvoriteljem svi jednaki, Bajram šerif mubarek olsun”, – poručio je Samir Lekić, predsednik Skupštine.

indeksonline.rs

Subotica: Tri vozača isključena iz saobraćaja zbog vožnje pod dejstvom alkohola

0
subotica:-tri-vozaca-iskljucena-iz-saobracaja-zbog-voznje-pod-dejstvom-alkohola
Subotica: Tri vozača isključena iz saobraćaja zbog vožnje pod dejstvom alkohola

Foto:MUP SUBOTICA – Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, u toku noći, isključili su iz saobraćaja i u službenim prostorijama zadržali troje vozača zbog izvršenih prekršaja.

Prilikom kontrole saobraćaja, policija je u Staroj Moravici zatekla šezdesetpetogodišnjeg muškarca koji je upravljao biciklom sa 2,24 promila alkohola u organizmu, dok je u Bačkoj Topoli kontrolisan pedesetosmogodišnjak koji je upravljao biciklom u stanju teške alkoholisanosti sa 1,34 promila alkohola u organizmu, saopštila je danas Policijska uprava Subotica.

Policija je u blizini Malog Iđoša zatekla i četrdesetšestogodišnju ženu koja je upravljala “pežoom” u stanju potpune alkoholisanosti sa 2,38 promila alkohola u organizmu.

Svim vozačima je određeno zadržavanje i protiv njih će biti podnete odgovarajuće prekršajne prijave, navedeno je u saopštenju.

indeksonline.rs/Tanjug

Preminuo Matija Šarkić, golman fudbalske reprezentacije Crne Gore

0
preminuo-matija-sarkic,-golman-fudbalske-reprezentacije-crne-gore
Preminuo Matija Šarkić, golman fudbalske reprezentacije Crne Gore

BUDVA – Golman fudbalske reprezentacije Crne Gore Matija Šarkić preminuo je noćas u Budvi u 27. godini, prenosi Radio Televizija Crne Gore.

Kako se navodi, Šarkiću je pozlilo u apartmanu u Budvi u kom je boravio, posle čega je preminuo.

Šarkić je prošle nedelje branio za Crnu Goru u prijateljskom meču protiv Belgije u Briselu.

Šarkić je karijeru počeo u Anderlehtu.

Branio je i za Vigan, Aston Vilu, Livingston, Vulverhempton, Šruzberi, Birmingem, Milvol i Stouk.

Za reprezentaciju Crne Gore je odigrao devet utakmica, a debitovao je protiv Belorusije u prijateljskom meču 2019. godine.

indeksonline.rs/Tanjug

Dačić: Važno nam je da što više Bošnjaka i muslimana bude u policiji

0
dacic:-vazno-nam-je-da-sto-vise-bosnjaka-i-muslimana-bude-u-policiji
Dačić: Važno nam je da što više Bošnjaka i muslimana bude u policiji

NOVI PAZAR – Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, izjavio je danas da je izuzetno važno da bezbednost u tom gradu bude stabilna, a da je za Srbiju važno što veće učešće pripadnika nacionalnih manjina u policiji.

On je na manifestaciji “Karavan bezbednosti saobraćaja” u Novom Pazaru rekao da je u tom gradu posebno bitno da situacija bude stabilna u bezbednosnom smislu, zato što tu žive pripadnici različitih naroda i religija, i nama je bitno da sve bude normalno.

“Da normalno živimo, a da to što smo različiti ne bude stvar zbog koje ćemo da se ubijamo, već da zajedno slavimo sve praznike koji postoje. Prvi put, ja ne znam da li je to nekada do sada bilo, ali Vlada Srbije donela je odluku da u ponedeljak bude neradni dan za sve oni koji slave Bajram. To je veliki doprinos stabilnoj situaciji, dobrim međunacionalnim odnosima u Srbiji i izgradnji poverenja, jer mi ovde svi živimo zajedno. Ne znam kako bi to izgledalo ako bi sada počeli da ratujemo i da se delimo po nacionalnoj osnovi u situaciji kad smo svi ovde zajedno”, rekao je Dačić.

On je dodao da želi da svi ekstremi naiđu na neku društvenu osudu, i da nam oni ne trebaju.

“Tako da i policija u tom smislu treba da bude narodna. I pozivam da što više Bošnjaka i muslimana bude u policiji, da budu sastavni deo Ministarstva unutrašnjih poslova”, rekao je Dačić.

indeksonline.rs/Tanjug

Država Katar pomaže jetimima u Novom Pazaru

0
drzava-katar-pomaze-jetimima-u-novom-pazaru
Država Katar pomaže jetimima u Novom Pazaru

NOVI PAZAR – Novopazarsko Udruženje građana “Ilmija”, a u povodu predstojećeg kurban Bajrama, danas je podelilo novčanu pomoć za 50 jetima iz ovog grada Svaki jetim dobio je po 10.000 dinara. Predstavnici ovog udruženja izrazili su zadovoljstvo što su bili u prilici da obraduju ovu decu pred veliki blagdan kurban Bajram.

“Drago mi je što smo mogli da sprovedemo ovu humanitarnu akciju u kojoj smo obradovali 50 jetima iz Novog Pazara sa po 10.000 dinara. Zahvaljujem i Ambasadi Države Katar koja je podržala ovu akciju i nasdam se da će ovakvih i sličnih akcija biti i ubuduće”, kazala je ispred udruženja građana “Ilmija” Selma Bindžuković Nasralah.

Ona je ovom prilikom poželela srećan predstojeći kurban Bajram svim Bošnjacima kako u Novom Pazaru, Sandžaku, tako i širom sveta.