BEOGRAD – Načelnica službe za endoskopiju i direktorka u KBC “Dragiša Mišović” Aleksandra Pavlović izjavila je danas da je omikron soj korona virusa verovatno već u Srbiji, iako kod nas još nije dokazan ali je prisutan u neposrednom okruženju. “Vrlo su kontradiktorne informacije da li je zaista blaži kao što se veoma često govori, ali čak i da jeste blaži, ono što je potpuno izvesno to je da je mnogo prenosiviji. Sama činjenica o toliko velikoj prenosivosti i mogućnosti da zarazi ogroman broj ljudi u kratkom vremenu nas jako plaši”, rekla je Pavlović za Radio televiziju Srbije (RTS). Kako je navela, “to znači da neminovno dolazi do preopterećenja zdravstvenog sistema jer ako oboli veliki broj ljudi u jednom trenutku to će napuniti bolnice koje sada nisu kovid ponovo kovid pacijentima, od čega jako strahujemo”. Ona je rekla da od ovog soja niko nema potpunu zaštitu, jer omikron ima mogućnost da izbegava naš imuni odgovor bez obzira da li je stečen prirodnim imunitetom, odnosno infekcijom, ili vakcinom. Kako je napomenula, vakcinacija pomaže kao i pridržavanje mera protiv korone, pozivajući da se one moraju oštrije sprovoditi i uz kažnjavanje. Na pitanje o masovnim okupljanjima, ona je rekla da se odmah vide posledice takvog ponašanja. “Posle sedam do 15 dana mi te posledice vidimo u našim bolnicama”, rekla je Pavlović za RTS. indeksonline.rs/Beta
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
21.06
Obradović se vratio na klupu Panatinaikosa
19.06
Baćkulja produžio ugovor sa Novim Pazarom
19.06
Međedović prokockao četiri meč lopte u Kvinsu i ostao bez četvrtfinala
18.06
Švajcarska nadigrala BiH, stotine Novopazaraca pratile meč na Gradskom šetalištu
18.06
Fejsal Mulić potpisao za Novi Pazar i vratio se u plavo-beli dres
18.06
Nikola Mirković ne dolazi u Novi Pazar: potpisao za Smederevo 1924


