BEOGRAD – Dve osobe uhapšene su zbog sumnje da su izvršile prenos novca sa blagajne ekspoziture jedne banke u Sjenici na tekuće račune bliskih osoba, čime su stekli protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 2,3 miliona dinara, a banku oštetili za 4,9 miliona, saopšteno je danas iz Ministarstva unutrašnjih poslova.Kako se navodi u saopštenju, uhapšeni su T.Z. (33) zbog sumnje da je učinio krivično delo pronevera u obavljanju privredne delatnosti, kao i E.Ć. (64) koji se tereti za zloupotrebu položaja odgovornog lica. E.Ć. se tereti da je, dok je radio kao odgovorno lice ekspoziture jedne banke u Sjenici, nevršenjem svoje dužnosti i nepostupanjem po procedurama banke omogućio osumnjičenom T.Z. da izvrši prenos novca sa blagajne banke na tekuće račune sebi bliskih lica, čime je naneo imovinsku štetu banci u ukupnom iznosu od 4,9 miliona dinara. Osumnjičenom T.Z. je odredjeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu, dok je E. Ć. uz krivičnu prijavu priveden nadležnom tužilaštvu na saslušanje. Beta
⚽ Sport Sandžaka
● LIVE
📰 Najnovije sport vesti
21.06
Obradović se vratio na klupu Panatinaikosa
19.06
Baćkulja produžio ugovor sa Novim Pazarom
19.06
Međedović prokockao četiri meč lopte u Kvinsu i ostao bez četvrtfinala
18.06
Švajcarska nadigrala BiH, stotine Novopazaraca pratile meč na Gradskom šetalištu
18.06
Fejsal Mulić potpisao za Novi Pazar i vratio se u plavo-beli dres
18.06
Nikola Mirković ne dolazi u Novi Pazar: potpisao za Smederevo 1924


